Jak usunąć zapach zwierząt z kanapy?

0
937
zapach zwierząt na kanapie
Jeśli pies często wychodzi na zewnątrz i ma długą sierść, nie unikniemy niestety nieprzyjemnych zapachów | fot.: materiał partnera

Osoby posiadające zwierzęta domowe bardzo często skarżą się na nieprzyjemny zapach mebli wypoczynkowych, dywanów i wykładzin. Jak pozbyć się zapachu psa z miejsc, w których sami chcemy przebywać i na nich siedzieć? Charakterystyczny przykry zapach zwierząt domowych jest czymś, co z daleka można poczuć i co na wiele osób działa odpychająco. Dotyczy to zarówno domowników, jak i również ich gości. Innym problemem, tym razem dotyczącym właścicieli mniejszych czworonogów, jest zapach moczu kota. Zarówno jeden, jak i drugi zapach niewiele ma wspólnego z czymś przyjemnym. Na szczęście istnieją sposoby, by usunąć zapach moczu kota i woń psa z mebli wypoczynkowych.

Jak pozbyć się zapachu psa z kanapy?

Natura psa każe mu siedzieć tam, gdzie jego ukochany właściciel. Najczęściej jest to właśnie kanapa. Jeśli pies często wychodzi na zewnątrz i ma długą sierść, nie unikniemy niestety nieprzyjemnych zapachów. Sposobem na to są częste kąpiele czworonoga, nakrywanie kanapy kocami i narzutami, a następnie ich pranie, a jeśli to nie pomoże, należy sięgnąć po inne metody. Jedną z nich jest roztwór wody utlenionej i sody oczyszczonej, który bardzo skutecznie usuwa plamy oraz przykre zapachy. Metoda ta najlepiej sprawdza się w przypadku punktowych zabrudzeń.

Jeśli natomiast walczymy z nieprzyjemnym zapachem na większej powierzchni kanapy lub sofy, warto sięgnąć po odkurzacz piorący oraz dedykowane środki chemiczne, przeznaczone do profesjonalnego usuwania zabrudzeń i odorów. Gdy pomimo prania nadal unosi się przykra woń moczu lub sierści, pomóc nam może ozonator. Ozonowanie pomieszczeń skutecznie neutralizuje nieprzyjemne zapachy, rozkładając je na neutralne związki. Walka z brzydkim zapachem przy pomocy ozonatora wymaga starannego wywietrzenia pomieszczenia po wykonanym zabiegu i sama w sobie jest bezpieczna dla otoczenia.

Jak usunąć nieprzyjemny zapach moczu kota?

Obiegowa opinia o kotach jest taka, że są to zwierzęta pamiętliwe, a czasami nawet złośliwe. Prawda jest jednak zupełnie odmienna i znacznie bardziej złożona. Koty to zwierzęta o złożonej psychice, bardzo wrażliwe i terytorialne. Jakiekolwiek zmiany w ich środowisku mogą wywoływać w nich stres, którego objawem jest oddawanie moczu poza kuwetą.

Do tego typu sytuacji może również dochodzić z powodu choroby i dla właścicieli jest to jeden z sygnałów, by udać się z kotem do weterynarza. Jak jednak rozwiązać problem brzydkiego zapachu kociego moczu? Aby usunąć zapach, ponownie pomoże nam soda oczyszczona i woda utleniona. Ciekawym dodatkiem są także olejki eteryczne, które mogą odświeżyć tkaninę, nadając jej nowego zapachu, zniechęcającego kota do ponownego zanieczyszczania tego miejsca.

Kiedy domowe sposoby to za mało

Opisane wyżej metody walki z nieprzyjemnymi zapachami nie zawsze będą wystarczające. O ile płyn poradzi sobie z pojedynczymi zanieczyszczeniami, to mając do czynienia z większym skupiskiem plam oraz źródłem zapachu w niewidocznym miejscu, należy zastosować profesjonalną metodę usuwania brzydkich zapachów. Sprawdź, jak działa: https://www.pranie-dywanow-lublin.pl/jak-usuwamy-zapach-moczu-z-dywanow/.

Wykorzystuje ona skuteczne środki chemiczne neutralizujące odór, a pomocą w znalezieniu źródła przykrego zapachu są lampy UV. Zachęcamy do sprawdzenia tej usługi wszystkie osoby, które nie są zadowolone z domowych sposobów pozbywania się nieprzyjemnej woni zwierząt i pozostawionych przez nie plam.

Materiał partnera