Jak urządzić salon w stylu nowoczesnym?

0
511
nowoczesny salon
Jesteś miłośnikiem nowoczesnych rozwiązań i minimalizmu, ale zastanawiasz się, czy twoje obecne lokum nadaje się do aranżacji w takiej stylistyce? | fot.: materiał partnera

Mieszkanie w stylu nowoczesnym to marzenie wielu osób, które pragną nadążać za trendami. Jakie są wyznaczniki tego stylu? Jak zaaranżować według niego salon? Dowiedz się tego z naszego tekstu i spełnij marzenie o wnętrzu, którego pozazdrości ci niejeden odwiedzający! Zostań z nami!

Jakie mieszkanie pasuje do stylu nowoczesnego

Jesteś miłośnikiem nowoczesnych rozwiązań i minimalizmu, ale zastanawiasz się, czy twoje obecne lokum nadaje się do aranżacji w takiej stylistyce? Rozwiejemy twoje wątpliwości. Chociaż faktem jest, że styl nowoczesny prezentuje się szczególnie okazale w dużych, przestronnych i wysokich wnętrzach – małe mieszkanie również można urządzić z zachowaniem tej modnej stylistyki. Błyszczące powierzchnie, lustra, prostota, jasne i stonowane kolory – przecież te wszystkie elementy stylu nowoczesnego wpłyną pozytywnie na małe wnętrze i wręcz otworzą je optycznie. Nie od dziś wiadomo, że zastosowanie tego typu tricków jest w stanie „powiększyć” mieszkanie. Jeśli jednak obawiasz się, że efekt twojej wymarzonej aranżacji może nie wyjść w małym mieszkaniu, dobrym pomysłem będzie zasięgnięcie opinii specjalisty, na przykład architekta, który zajmuje się wykończeniem wnętrz. Odwieź stronę: https://baltic-interiors.com/ i zapoznaj się z poradami specjalistów. Zauważ, że pomoc profesjonalisty jest często nieoceniona i tylko on jest w stanie wydobyć nawet z mało rokującego wnętrza istny hit aranżacyjny.

Styl nowoczesny – o co zadbać?

Wyróżnikami stylu nowoczesnego w wystroju wnętrz jest niewymuszona elegancja, która stroni od nadmiaru i kiczu. W ramach tego typu aranżacji znajdą się więc jasne barwy ścian, marmurowe blaty, duże okna i zabudowane balkony, wysokie sufity, meble z litego drewna i eleganckie parkiety na podłodze, ułożone w nieśmiertelną „jodełkę”. Skoro już znasz główne wyznaczniki tego stylu, przejdźmy do omówienia aranżacji wybranych pomieszczeń.

Nowoczesny salon, czyli jaki?

Wielką uwagę należy przyłożyć do doskonałego oświetlenia nowoczesnego salonu. Światło powinno być naturalne i wpadać do niego przez wielkie okna (świetnie sprawdzi się również świetlik w suficie). Takie masywne okna można przysłonić na wieczór stylowymi drewnianymi żaluzjami. Nie można zapomnieć również o ciężkich, szlachetnych zasłonach, które nadadzą reprezentacyjnemu pokojowi szlachetności. W nowoczesnym salonie powinien znaleźć się wygodny kącik do odpoczynku, w postaci narożnika (najlepiej skórzanego w kolorze camelowym). Takie miejsce wypoczynku można umieścić na wzniesieniu, aranżując w pokoju podest na kilku schodkach, który zróżnicuje pomieszczenie i podzieli je na strefy. W dobrze zaaranżowanym salonie nie powinno również zabraknąć części do spotkań z przyjaciółmi. Możesz postawić na sofę i stolik kawowy albo połączyć salon z jadalnią i wprowadzić stół wraz z krzesłami, przy którym będziesz biesiadować z przyjaciółmi. Pamiętaj, aby dobrać wyszukane dodatki, które podkreślą charakter wnętrza. Niech będzie ich kilka, unikaj nadmiaru!

Mamy nadzieję, że z naszym poradnikiem, urządzenie nowoczesnego salonu będzie dla Ciebie proste jak nigdy dotąd.

Materiał partnera