Jak umeblować salon?

0
854
nowocześnie urządzony salon
Swoboda aranżacyjna dotyczy nie tylko formy, ale też kolorów i faktur | fot. jurpol-meble.pl

Salon to bezsprzecznie serce każdego domu i mieszkania. Przestrzeń, w której spędzamy najwięcej czasu, powinna zapewnić odpowiednio wysoki poziom komfortu, umożliwić regenerację sił i, co niemniej ważne, cieszyć oko. Sposób aranżacji salonu stanowi swoistą wizytówkę domu i jego mieszkańców, pozwala na podkreślenie indywidualnego stylu, buduje prestiż. Te cechy sprawiają, że wybór mebli do salonu zasługuje na szczególną uwagę.

Pełna swoboda aranżacji

Czasy meblościanek, często okupujących całą powierzchnię ścian, na szczęście odeszły w przeszłość. Obecnie popularnością cieszy się lekka i funkcjonalna zabudowa pozwalająca na znacznie bardziej ergonomiczne wykorzystanie przestrzeni. Meble modułowe dostępne są w gotowych zestawach, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by pokusić się o samodzielne stworzenie indywidualnej kompozycji. Łączenie elementów pochodzących z różnych kolekcji zapewni pełną oryginalność i niepowtarzalność, a przy tym może stanowić doskonałą zabawę. Dużą zaletą jest też możliwość szybkiej zmiany aranżacji – jeśli znudzi nam się dotychczasowy układ, to wystarczy przestawienie kilku modułów, by zyskać zupełnie nowy wystrój.

Na rynku dostępne są wzory gotowe zaspokoić zarówno miłośników klasyki, jak i zwolenników nowoczesnego wzornictwa. Tu również warto zdobyć się na odważne eksperymenty. Kontrastowe zestawienia łączące industrialne wnętrza z bogato zdobionymi meblami lub przeciwnie – ascetyczne wzory umieszczone w tradycyjnym otoczeniu skutecznie ożywiają atmosferę. Swoboda aranżacyjna dotyczy nie tylko formy, ale też kolorów i faktur. Producenci oferują zarówno zawsze modne wykończenie o wyglądzie imitującym naturalne drewno, jak i barwne okleiny, a nawet wzory do złudzenia przypominające metal lub kamień. W niewielkich salonach sprawdzi się jasna, lekka kolorystyka, dobrym pomysłem jest przełamanie jej za pomocą kolorowych dodatków. Meble w nieustająco modnym kolorze wenge będą sprawiały zdecydowanie cięższe wrażenie, co warto wykorzystać podczas urządzania większych przestrzeni.

Gdzie kupić meble do salonu?

Sieciówki, sklepy stacjonarne, sprzedaż internetowa, a może meble na zamówienie? Wybór jest ogromny, a każde z proponowanych rozwiązań posiada własne zestaw zalet, jak i charakterystyczne wady. Sieciówki i markety wielkopowierzchniowe często kuszą niskimi cenami, zdarza się jednak, że jakość produktów jest dalece odległa od oczekiwań nabywców. Meble zamówione u stolarza mogą być dokładnie dopasowane do specyfiki i wymiarów mieszkania, tu z kolei dużym problemem może okazać się cena. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z oferty renomowanych i doświadczonych producentów mebli. Wybór właściwego sprzedawcy zagwarantuje korzystny stosunek jakości do ceny i pozwoli na długoletnią radość z poczynionej inwestycji.

Cechy rzetelnego producenta mebli łatwo dostrzec przeglądając ofertę firmy Jurpol. Polskie przedsiębiorstwo od lat dostarcza solidne meble do salonu, jadalni, kuchni i łazienek. Dodatkowym atutem jest możliwość dokonania wygodnych zakupów przez internet. Trwała konstrukcja, atrakcyjne wzornictwo, niskie ceny – umeblowanie salonu może być naprawdę łatwe!


Materiał partnera zewnętrznego