Jak szybko i tanio zorganizować przeprowadzkę?

0
1000
Pracownicy firmy przeprowadzkowej
Przewiezienie dobytku życia do innego miasta czy za granicę z pewnością może wywołać wiele stresujących sytuacji. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Przewiezienie dobytku życia do innego miasta czy za granicę z pewnością może wywołać wiele stresujących sytuacji. Jakie są sposoby na sprawną, profesjonalną i tanią przeprowadzkę? Poznaj wskazówki platformy clicktrans.pl specjalizującej się w przeprowadzkach krajowych i zagranicznych.

Eko-decyzje

Przeprowadzki skłaniają do refleksji na temat zgromadzonych rzeczy. To doskonała okazja na przejrzenie swojej szafy, stanu sprzętów czy mebli i sprawdzenie, co tak naprawdę jest Tobie potrzebne w nowym miejscu. Nieużywane ubrania można oddać organizacjom charytatywnym, jednocześnie pomagając potrzebującym. Pozostałe rzeczy warto sprzedać lub także oddać potrzebującym. Dzielenie się odzieżą czy innymi nieużywanymi przedmiotami wpisuje się w popularny ostatnio eko-trend, nadający starym rzeczom nowe życie. Dlatego przed przeprowadzką warto znaleźć nowego właściciela dla niepotrzebnych ubrań, mebli i innych przedmiotów, dzięki czemu także zmniejszysz wagę (oraz cenę) swojej przeprowadzki.

Uważne pakowanie

O sukcesie przeprowadzki często decyduje właściwe pakowanie. Jest to czasochłonny proces, ale zagwarantuje Tobie spokój podczas przeprowadzki i usprawni późniejszy transport. Szczególną uwagę należy zwrócić na pakowanie sprzętu wartościowego, w tym RTV. Pakując urządzenia tego typu, warto wykorzystać oryginalne opakowanie, a jeśli jest niedostępne, skorzystać z kartonu zbliżonego do wymiarów urządzenia. Ważne, aby karton był w jak najlepszym stanie i możliwie najmocniejszy – zbyt cienki może rozerwać się podczas przenoszenia. Zadbaj o to, aby w kartonie nie było wolnych przestrzeni. Wypełnij go styropianem lub folią bąbelkową, a dodatkowo zwróć uwagę na rogi urządzenia, które są szczególnie narażone na uszkodzenia. Im mniej wolnej przestrzeni zostawisz w kartonie, tym lepiej sprzęt będzie chroniony przed wstrząsami podczas transportu. Więcej wskazówek o transporcie sprzętów, mebli czy zwierząt firma Clicktrans prezentuje na swoim blogu.

Znalezienie właściwej firmy przewozowej

W Internecie nietrudno znaleźć firmy specjalizujące się w przeprowadzkach, jednak kontakt z nimi i porównanie ofert jest niezwykle czasochłonne. Ten problem rozwiązuje platforma Clicktrans, na której możesz bezpłatnie wystawić zlecenie przewozu rzeczy i sprawdzić wyceny od przewoźników z całej Europy. W bazie firmy znajduje się ponad 30 tys. firm. Clicktrans posiada także serwisy dedykowane klientom z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Niemiec. Po wystawieniu zlecenia w ciągu kilku godzin otrzymasz pierwsze oferty wykonania usługi. Nie oznacza to, że jesteś zobowiązany do wybrania którejś z nich. Możesz porozmawiać z przewoźnikami i dostosować transport do swoich potrzeb bądź zrezygnować ze zlecenia. Oferty przewoźników na Clicktrans są z reguły niższe niż standardowe stawki, ponieważ kontaktują się z Tobą przewoźnicy, którzy i tak jadą w tym samym kierunku. To zmniejsza koszty dwóch stron, a ponadto ogranicza liczbę pustych przebiegów.

Spokój

Sprawne pakowanie i wybór sprawdzonej firmy przewozowej to gwarancja spokoju w niezwykle stresującym czasie przeprowadzki, niezależnie od odległości do nowego miejsca zamieszkania czy liczby przewożonych rzeczy.


Materiał partnera zewnętrznego