Jak prawidłowo zapakować przesyłkę?

0
981
pakowanie paczki
Dlaczego staranne zapakowanie przedmiotu jest istotne? Paczka w ruchu poddawana jest niejednokrotnie ciężkim próbom | fot.: stock.adobe.com

W czasie pandemii i powszechnej izolacji często przekazujemy sobie różne przedmioty za pośrednictwem firm kurierskich. To wygodna forma, a dodatkowo jedyny sposób aby dotrzeć do osób, mieszkających na stałe za granicą. Paczka w ruchu, aby przetrwać całą drogę powinna jednak zostać odpowiednio zapakowana. Jak zrobić to poprawnie?

Bezpieczna podróż nawet na koniec świata

Dlaczego staranne zapakowanie przedmiotu jest istotne? Paczka w ruchu poddawana jest niejednokrotnie ciężkim próbom. Zdarza jej się spaść z większej wysokości albo przewrócić się. Czasem może zmoknąć albo przebywać w bardzo zimnym pomieszczeniu przez dłuższy czas. Oczywiście profesjonalni kurierzy robią wszystko, aby paczka w ruchu dotarła do adresata w niezmienionej formie i kształcie. No ale różnie bywa. Właśnie dlatego, aby zapewnić jej pełne bezpieczeństwo, kluczowe jest odpowiednie zapakowanie. W solidnym opakowaniu może dotrzeć nawet na koniec świata.

Odpowiednie opakowanie, czyli jakie?

Odpowiednie opakowanie to takie, które przetrwa wszystkie możliwe wstrząsy, wgniecenia i trudne warunki atmosferyczne. Wybierając właściwy karton, warto kierować się przede wszystkim wagą danego przedmiotu, a także jego kształtem. Paczka w ruchu jest najłatwiejsza do transportu, jeżeli ma foremny kształt i łatwo ją przenieść. Wszystkie wystające elementy mogą łatwo ulec zniszczeniu. Warto się też upewnić, że karton lub inna forma opakowania są na tyle mocne, aby nie rozerwać się w podróży.

Dodatkowe wypełnienie wnętrza

Jeżeli mamy do czynienia z przedmiotem o nieregularnym kształcie, którego wymiary nie pokrywają się idealnie z wymiarami opakowania, warto też zastosować dodatkowe wypełnienie. W sklepach znajdziemy wiele przydatnych narzędzi, w tym folię bąbelkową oraz specjalne woreczki, wypełnione powietrzem. Można też zastosować nieco prostszą metodę. Paczka w ruchu będzie w pełni bezpieczna, jeżeli karton wyłożymy starymi, podartymi gazetami. Stworzą one idealną warstwę amortyzującą ewentualne upadki i uderzenia.

Solidna taśma klejąca

No i nie można zapominać o solidnej taśmie klejącej. Niektóre produkty potrafią się niestety odklejać i szybko wysychać. To z kolei może prowadzić do nieszczęścia, w postaci rozpadającej się paczki. No a przecież tego nie chcemy. Warto zatem stawiać na solidny produkt, który będzie trzymał długo, a nawet zirytuje adresata, który nie będzie mógł tak łatwo „dobrać się” do swojej przesyłki. Paczka w ruchu dotrze nawet na koniec świata, dzięki odpowiedniej taśmie klejącej.


Materiał partnera zewnętrznego