Jak poprawić wygląd mieszkania w kilku prostych krokach?

0
397
wystrój wnętrz
Wystarczy kilka prostych kroków, a twoje cztery ściany zaprezentują się znacznie lepiej | fot.: materiał partnera

Nie jesteś zadowolony z prezencji twojego mieszkania? A może po prostu masz ochotę na zmiany? Nie musisz decydować się na generalny remont, aby odświeżyć mieszkanie. Wystarczy kilka prostych kroków, a twoje cztery ściany zaprezentują się znacznie lepiej. Wyjaśniamy, jak to zrobić!

Zwróć uwagę na detale

Poszczególne elementy twoich wnętrz wymagają naprawy lub wymiany? Warto się nimi zająć. To właśnie detale decydują w dużej mierze o tym, jakie wrażenie sprawia mieszkanie i jak czują się w nim jego użytkownicy. Uszkodzone progi, zużyte klamki do drzwi, stary żyrandol, wystające ze ścian kontakty — to typowe przykłady niepozornych zgoła szczegółów, które robią różnicę. Przyjrzyj się swoim wnętrzom obiektywnym okiem i spróbuj wprowadzić w nich drobne, lecz decydujące zmiany.

Ściany — tu może zadziać się magia

Ściany zajmują ogromną część powierzchni naszych mieszkań. Przy drobnych pracach remontowych warto więc poświęcić im szczególną uwagę. Czasami wystarczy zmienić kolor ścian, aby nadać wnętrzom zupełnie inny klimat. Regularne malowanie jest zresztą dobrą praktyką, która pomaga utrzymać w mieszkaniu świeżość. Poza tym na ścianach można powiesić zdjęcia i obrazy. To świetny sposób na uwiecznienie wspomnień i upiększenie swojego otoczenia. Wiele osób wykorzystuje również ściany w celu stworzenia dodatkowej przestrzeni użytkowej. Można zawiesić na nich, chociażby półki, które pozwolą gustownie wypełnić pustą przestrzeń.

Oświetlenie zmienia wszystko

Odpowiednie światło to prawdziwy game changer. Dotyczy to zresztą nie tylko wnętrz, lecz także podwórzy i ogrodów. Jeśli od lat korzystasz z tego samego żyrandola i identycznych żarówek, czas na zmiany. Istnieje mnóstwo sposobów na nieszablonowe oświetleni wnętrz. Świetnie sprawdzają się w tym celu stojące lampy, które najczęściej stawia się w rogach pomieszczeń. Wielu koneserów świateł stawia także na naścienne neony lub listwy i taśmy LED. Opcji nie brakuje — może ograniczyć cię jedynie twoja własna kreatywność.

As w rękawie — roszady

Nie masz czasu nawet drobny remont? Pozostaje jeszcze jedna, dobrze znana wszystkim opcja — zmiana układu mebli. Wystarczy chwila wysiłku, a wnętrza twojego mieszkania nabiorą zupełnie nowego charakteru. Oczywiście ilość możliwych układów jest ograniczona, co nie zmienia jednak faktu, że warto raz na jakiś czas poprzestawiać meble.

Nie zapomnij o zapachu

Zapach mieszkania nie ma co prawda nic wspólnego z jego wyglądem, lecz wpływa w znaczący sposób na prezencję wnętrz. Jeśli chcesz więc czuć się w swoich czterech ścianach lepiej, nie zapomnij o tym. Pierwszym krokiem do poprawy zapachu w mieszkaniu jest oczywiście dbałość o czystość i porządek. Poza tym warto regularnie prać i czyścić poszczególne elementy wystroju. Świetnym rozwiązaniem są także świece zapachowe oraz odświeżacze. Dużą popularnością cieszą się również rozwiązania pochodzące bezpośrednio z natury — kwiaty w wazonach i olejki zapachowe.

Materiał partnera