Jak nie wydać fortuny i odświeżyć wygląd swojej łazienki?

0
966
nowoczesna łazienka w stylu industrialnym
Rozejrzyj się po swojej łazience i przemyśl, czego ci w niej brakuje lub jakie akcesoria chciałbyś wymienić | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Nie pamiętasz, kiedy ostatni raz robiłeś remont łazienki? Jesteś już znudzony jej wyglądem i marzy ci się pomieszczenie niczym z katalogu? Jeżeli myślisz, że w takim razie czeka cię poważny wydatek, to… jesteś w błędzie. Możesz przeprowadzić spektakularną metamorfozę łazienki, nie wydając na to kroci. Poniżej znajdziesz kilka cennych porad, dzięki którym błyskawicznie i niewielkim kosztem odświeżysz pomieszczenie.

Czy kapitalny remont zawsze jest potrzebny?

To prawda, że kapitalny remont łazienki oznacza duży wydatek. Nowe płytki czy malowanie ścian to usługi, za które należy słono zapłacić fachowcom. Dlatego dobrze zastanów się, czy tak poważna inwestycja jest konieczna.

Jeżeli płytki nie są zniszczone, a armatura i ceramika łazienkowa są ciągle w bardzo dobrym stanie, nie warto ich wymieniać. Monotonię w łazience przełamiesz dzięki nowej aranżacji wnętrza. W tym celu nie musisz decydować się na kapitalny remont. Skorzystaj z modnych dodatków, pomyśl o designerskich meblach i ozdobach. Jest to o wiele szybszy sposób na metamorfozę pomieszczenia niż skuwanie płytek i wymiana całego wyposażenia.

Pamiętaj, że nawet tak niewielka inwestycja oznacza możliwość stworzenia nie tylko efektowniejszej, ale też bardziej funkcjonalnej przestrzeni.

Diabeł tkwi w szczegółach, czyli modne dodatki łazienkowe

Rozejrzyj się po swojej łazience i przemyśl, czego ci w niej brakuje lub jakie akcesoria chciałbyś wymienić. To właśnie niewielkie detale odpowiadają za to, jak ostatecznie prezentuje się jej wnętrze.

Twoja mydelniczka czasy świetności ma już dawno za sobą? W takim razie postaraj się znaleźć modny, elegancki model. Zwróć uwagę na przykład na gustowne, wiszące mydelniczki wykonane ze szkła kryształowego. Możesz też pójść o krok dalej i wybrać dodatkowo niebanalny dozownik do mydła. Postaw na wiszący lub taki, który umieścisz na umywalce.

To samo dotyczy kubków łazienkowych. Takie akcesoria zwykle znajdują się w zasięgu wzroku, warto więc zainwestować w ich wysoką jakość i modny design. Szklany kubek umieszczony w metalowym, połyskliwym uchwycie to doskonały wybór do łazienki.

Dodatki takie znajdziesz w ofercie sklepu Twoja Bateria.

Zadbaj o funkcjonalne wyposażenie

Chcesz sprawić, aby twoja łazienka stała się jeszcze bardziej funkcjonalna? Pomyśl o stojakach, które są przeznaczone do wieszania ręczników i papieru toaletowego. Taki dodatek będzie nie tylko praktycznym wyposażeniem, ale także elementem dekoracyjnym. Wystarczy, że wybierzesz nowocześnie zaprojektowany model.

Zorganizuj też nieco miejsca na wieszaki punktowe, które są idealne do ręczników do rąk. Podczas metamorfozy nie zapomnij o wymianie uchwytów na papier toaletowy. Ten element jest często niesłusznie pomijany podczas aranżacji pomieszczenia, jednak ma ogromny wpływ na jego wygląd i funkcjonalność.

Dodatkowe miejsce na kosmetyki

Miejsca na przechowywanie kosmetyków nigdy za wiele. Dlatego, odświeżając wystrój łazienki, postaraj się stworzyć dodatkową przestrzeń na tego typu produkty.

Wykorzystaj do tego praktyczną i subtelną szklaną półkę, którą zamontujesz pod lustrem. Dobrym pomysłem jest też inwestycja w kosze do przechowywania. Możesz je umieścić w dowolnym miejscu na ścianie, jednak niektóre z nich powstały specjalnie z myślą o ich montażu w kabinie prysznicowej.


Materiał partnera zewnętrznego