Jak dobrać kolor rolet do ścian?

0
598
rolety w pokoju
Najprostszym sposobem na wybranie rolet, które będą dobrze pasowały do wnętrza, jest znalezienie takich, które będą najbardziej zbliżone do koloru ścian | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Rolety materiałowe cieszą się ogromną popularnością, ponieważ są bardzo uniwersalne i trwałe. Dodatkowo można zamówić praktycznie dowolny kolor rolet, co daje możliwość dopasowania ich do każdego pomieszczenia. Niektóre osoby mogą mieć jednak problem z ustaleniem, jaki kolor rolet najlepiej sprawdzi się w ich przypadku. W związku z tym przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże uniknąć popularnych błędów popełnianych podczas aranżacji wnętrz.

  1. Czy kolor rolet ma znaczenie?
  2. Jak dobrać kolor rolet do ścian?
  3. Jaki kolor rolety można kupić w sklepie internetowym?
  4. Najpopularniejsze rodzaje rolet materiałowych

Czy kolor rolet ma znaczenie?

Chociaż mogłoby się wydawać, że kolor rolety nie ma większego znaczenia, bo najważniejsze jest to, aby dobrze spełniały swoją funkcję, to jednak warto przemyśleć, jaki kolor będzie najlepiej pasował do konkretnego pomieszczenia. Jeżeli rolety będą często opuszczone, to ich kolor będzie miał istotny wpływ na to, jak będzie prezentowało się całe pomieszczenie.

Szkoda więc ryzykować, że starannie urządzony salon lub sypialnia stracą swój urok przez źle wybrany kolor rolet.

Jak dobrać kolor rolet do ścian?

Najprostszym sposobem na wybranie rolet, które będą dobrze pasowały do wnętrza, jest znalezienie takich, które będą najbardziej zbliżone do koloru ścian. Jeżeli na przykład jako kolor ścian został zastosowany szary, to można spokojnie wybrać szare kolory rolet. Nie jest to jednak jedyny sposób dobierania koloru materiału, aby wszystko świetnie się prezentowało.

Można również zdecydować się na kolor rolety na zasadzie kontrastu. Przykładem mogą być ciemne rolety zamontowane w oknach pomieszczenia, które ma jasne ściany. Pozwala to urozmaicić wystrój wnętrza. Jeżeli natomiast ściany zostały pomalowane ciemnymi farbami, jasne kolory rolet wprowadzą do pomieszczenia więcej światła.

Odpowiednio dobrane rolety można też wykorzystać do złagodzenia przesadnie wzorzystego lub kolorowego wnętrza. W takim przypadku najlepiej sprawdzą się rolety beżowe, szare lub białe. Warto jeszcze wrócić do ścian szarych, które można spotkać w wielu polskich domach. Chociaż zgodnie z zasadą harmonii do takiego koloru najlepiej pasują rolety szare lub siwe, to można też zastosować kontrastujące z nimi kolory, czego przykładem mogą być rolety brunatne lub granatowe.

Oprócz koloru rolety dopasowanego do koloru ścian lub kontrastującego z nim można też zastosować trzecią opcję, jaką jest wybór rolet w kolorze, który będzie dopełniał pomieszczenie. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się we wnętrzach, w których zdecydowanie dominuje jeden kolor. Należy wówczas pamiętać, że dla uzyskania idealnego efektu kolor rolet powinien różnić się od koloru dominującego o maksymalnie 1 lub 2 tony.

Na koniec można jeszcze wspomnieć o roletach w kolorach ciepłych, które bardzo dobrze komponują się z czerwonymi kolorami dodatków lub ścian. Świetnym przykładem są rolety w kolorze żółtym.

Chociaż nieprawidłowo dobrany kolor rolet nie będzie miał wpływu na ich funkcjonalność, może zepsuć wystrój mieszkania. W razie wątpliwości zawsze warto poradzić się sprzedawcy, aby uniknąć nietrafionych zakupów.

Jaki kolor rolety można kupić w sklepie internetowym?

Niezależnie jednak od tego, czy szukasz materiału pasującego do niebieskich ścian, ciemnego koloru rolet, czy też interesują Cię rolety gładkie, największy wybór produktów z kategorii rolety materiałowe znajdziesz w ofercie popularnego sklepu internetowego Familyrollo. Każdy, kogo interesuje samodzielna aranżacja pomieszczenia, znajdzie tu coś dla siebie! Dzięki licznym zdjęciom produktów można zobaczyć, jak dany model rolety będzie komponował się w przypadku jasnych ścian lub w innych wnętrzach.

Najpopularniejsze rodzaje rolet materiałowych

Warto jeszcze omówić rodzaje rolet. Wspomniane na początku rolety bezinwazyjne są najprostsze w montażu, ponieważ nie wymagają wiercenia dziur. Rolety w kasecie są natomiast bardziej eleganckie, szczególnie jeżeli kolor kasety będzie się dobrze komponował z kolorem ścian. Jeżeli natomiast chodzi o rolety wolnowiszące, to jest to najtańsze i najprostsze rozwiązanie. Wybierając je, trzeba się jednak liczyć z tym, że rolety mogą odstawać od okna. Osobom ceniącym sobie wygodę można natomiast polecić rolety elektryczne. W takim przypadku możliwość zdalnego sterowania roletami, a nawet całkowitego zautomatyzowania ich opuszczania i podnoszenia pozwoli zaoszczędzić czas.

Materiał partnera zewnętrznego