Innowacyjne rozwiązania w nowoczesnych toaletach

0
1064
Miski wc podwieszane
Dzisiejsze nowoczesne miski wc nie tylko są podwieszane, ale również wielofunkcyjne | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Toaleta to podstawowe urządzenie sanitarne obecne w każdej łazience. Nie oznacza to jednak, że wybór toalety jest oczywisty. Dzisiaj mamy naprawdę szeroki wybór. Na pierwszy plan wysuwają się z pewnością miski podwieszane, które pod wieloma względami zdają się przeważać nad tradycyjnymi modelami stojącymi. Ponadto, do polskich łazienek wkrada się coraz więcej nowoczesnych rozwiązań. Czego dotyczą w przypadku toalet?

Miski wc podwieszane – skąd ich popularność?

Niewątpliwie miski wc podwieszane mają co najmniej kilka zalet, które trudno przecenić. Po pierwsze pozwalają one zaoszczędzić nieco przestrzeni. Oczywiście szczególnie istotne jest to w łazienkach o niewielkim metrażu, jednak również w tych większych marnowanie przestrzeni zdaje się nie mieć sensu. Ponadto, dzięki miskom podwieszanym łatwiej zachować w łazience porządek oraz odpowiednią higienę. Wszystko dzięki możliwości prostego czyszczenia zarówno samej toalety, jak i podłogi pod nią. Wreszcie miska wisząca to rozwiązanie bardzo stylowe, wpisujące się w estetykę dzisiejszych trendów. W nowoczesnej łazience toaleta wisząca to już w zasadzie standard.

Miska podwieszana wc
miska wisząca to rozwiązanie bardzo stylowe, wpisujące się w estetykę dzisiejszych trendów | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Wielofunkcyjna miska podwieszana

Dzisiejsze nowoczesne miski wc nie tylko są podwieszane, ale również wielofunkcyjne. Dzisiaj toaleta może być skomplikowanym urządzeniem sanitarnym, które znacząco ułatwia utrzymanie higieny intymnej. Inteligentne toalety, bo o nich mowa, to urządzenia wyposażone w specjalne systemy. Zanim jednak nieco dokładniej je omówimy, warto wskazać na podział inteligentnych toalet. Zasadniczo wyróżnia się modele dwojakiego typu:

  • zintegrowane toalety myjące
  • deski z funkcją mycia, nakładane na standardowe toalety

Zintegrowana toaleta myjąca to na przykład model In-Wash od firmy Roca. W tym przypadku miska posiada wbudowany system służący do troski o higienę intymna. Urządzenie generuje strumienie wodne z dwóch dysz. Umożliwia regulację ciśnienia strumienia, a także temperatury wody. Ponadto toaleta In-Wash została wyposażona w funkcję suszenia.

Alternatywnym rozwiązaniem dla zintegrowanej toalety myjącej jest deska bidetowa. Jest to deska pełniąca funkcje bidetu, którą nakłada się na miskę wc. Nowoczesna deska Multiclean od Roca to urządzenie, które podobnie jak toaleta In-Wash posiada 2 natryski – przedni i tylny. Ponadto, użytkownik może samodzielnie regulować położenie dyszy. Ciekawymi funkcjami są również: mycie oscylacyjne i pulsacyjne oraz oczyszczanie powietrza. Warto również wskazać na możliwość zaprogramowania preferowanych ustawień.

Bezkołnierzowa miska wc

Standardem stały się niedawno również bezkołnierzowe miski wc. Oferowana przez Roca miska bez kołnierza jest wyposażona w najnowocześniejszą technologię spłukiwania – Rimless. Celem stworzenia technologii Rimless była poprawa efektywności spłukiwania. Niewątpliwie cel został osiągnięty. Wspomniana technologia odpowiada za właściwą dystrybucję wody, która obmywa całą miskę. W przypadku tradycyjnych misek z kołnierzami nigdy nie jest to możliwe. Zawsze woda nie dociera do niektórych zakamarków, co jest poważnym problemem natury higienicznej.


Materiał partnera zewnętrznego