Idealna pościel na dobry sen!

0
833
Jeśli szukasz odpowiedniej pościeli do domu czy dla swoich gości, staraj się też dobierać ją kolorystycznie do danego wnętrza – tj. do kolorytu podłogi i wybarwienia elementów drewnianych łóżka | fot.:Materiał partnera zewnętrznego

Jak dobrze wybrać?

Czysta bawełna, adamaszek, kora, flanela, poliester, a może perkal? To tylko kilka tkanin, których używa się do produkcji pościeli. Wybór odpowiedniej jest szalenie trudny ze względu na mnogość wzorów, kolorów i faktur. Decyzji nie ułatwia wielość opinii zamieszczonych w Sieci, podpowiedzi bliskich, znajomych i telewizyjne reklamy. Trzeba to wszystko przesiać przez gęste sito i wybrać pościel pasującą nie tylko do aranżacji sypialni ale też indywidualnych preferencji. Każdy materiał ma swoich zwolenników, ale i przeciwników, dlatego najlepiej kierować się intuicją i wiedzą, zgromadzoną na podstawie doświadczenia i lektury czasopism branżowych.

W świecie tkanin, kolorów i wzorów

Dużo zależy do tego, dla kogo ma być kupiona pościel i czego się od niej oczekuje. Wiadomo, że alergicy powinni wybierać materiały hypoalergiczne, nie przyciągające kurzu, antybakteryjne itd., natomiast dla dzieci i osób starszych najlepszym rozwiązaniem jest pościel miękka o idealnie gładkiej strukturze. Powinny też uważać osoby z nawracającymi i przewlekłymi problemami skórnymi, aby nie doszło do otarć i podrażnień naskórka. W celu zorientowania się, jaki rodzaj materiału będzie dla ciebie najlepszy, przedstawiamy ci w tym krótkim poradniku podstawowe tkaniny pościelowe, które można nabyć między innymi na bertax.pl.

Królestwo bawełny

To nie tak, że pościel z bawełny różni się całkowicie od tej, wykonanej z flaneli czy kory. Bawełnę wykorzystuje się do produkcji kilku linii technologicznych, a poszczególne materiały różnią się miedzy sobą rodzajem splotów. Dzięki temu z bawełny powstaje pościel z ww. materiałów oraz z satyny i perkalu. Na jej bazie może też powstać pościel z adamaszku, dżerseju i batystu. Jak widać, wybór jest ogromny, a każda z tkanin ma swoje indywidualne właściwości, odróżniające ją, mniej lub więcej, od pozostałych. Na pewno mają jedną cechę wspólną – pościel bawełniana jest wyprodukowana z surowców naturalnych. Skóra podczas snu swobodnie oddycha, nie poci się i zapobiega zagnieżdżaniu się bakterii czy grzybów. Ma właściwości antyalergiczne, ale dla alergików zdecydowanie bardziej poleca się tkaniny sztuczne, np. mikrofibrę. Jest to pościel szyta z bardzo cienkich włókien poliestrowych, oddycha hamuje rozwój alergenów.

Kiedy liczy się wyjątkowa trwałość i estetyka

Taka musi być pościel hotelowa, którą wielokrotnie się pierze i konserwuje. Gość hotelowy zwraca szczególną uwagę na czystość i delikatność pościeli, niezależenie od tego, ile zapłacił za nocleg. Tak samo, jeśli prowadzisz mniejszy pensjonat czy prywatną kwaterę, musisz zadbać o jakość tkanin pościelowych, aby twoi goście miło kojarzyli pobyt u ciebie. Co więc wybrać? Wśród kilku najlepszych materiałów na pościel do hotelu wyróżnia się satynę. Wyprodukowana z najwyższej jakości przędz czesanych, delikatne, jedwabista w dotyku, odporna na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. Obok satyny często w pokojach hotelowych można znaleźć pościel wykonaną z mikrofibry. To materiał o świetnych walorach użytkowych – antyalergiczny, oddychający, ciepły i puszysty. Nawet długie użytkowanie nie powoduje utraty estetycznego i unikalnego wyglądu.

Jeśli szukasz odpowiedniej pościeli do domu czy dla swoich gości, staraj się też dobierać ją kolorystycznie do danego wnętrza – tj. do kolorytu podłogi i wybarwienia elementów drewnianych łóżka. Zgodność wszystkich elementów zapewni nie tylko komfort użytkowania, ale też oryginalny dekor sypialni.


Materiał partnera zewnętrznego