Gdzie znajdziesz najciekawsze ramy do obrazów?

0
1128
Ramy do obrazów
Oprócz tego, że ma pięknie wyglądać, to musi kadrować obraz i zachowywać jego trwałość. Dobrze dobrana chroni warstwę malarską przed wyblaknięciem i czynnikami zewnętrznymi, które niszczą obraz | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Gdzie kupować ramy do obrazów, które mają duszę i spełniają wszystkie nasze oczekiwania? Gdzie znajdziemy potężny asortyment ram do wyboru?

Stojąc przed doborem ramy do obrazu, bardzo często nie możemy określić, czego tak naprawdę chcemy i gdzie to znajdziemy. W końcu mamy piękny obraz o wartości nie tylko pieniężnej, ale również jak i zazwyczaj przede wszystkim sentymentalnej. Chcemy oprawić go godnie i tak, aby czas go nie zniszczył. Zależy nam na wyjątkowym stylu, który podkreśli dzieło. Jeden sklep ramiarski, drugi, trzeci… A decyzji jak nie było, tak nie ma. Gdzie kupować ramy do obrazów, które mają duszę i spełniają wszystkie nasze oczekiwania? Gdzie znajdziemy potężny asortyment ram do wyboru?

Kiedy powstały pierwsze ramy do obrazów i w jakim celu?

Historia ram do obrazów w Europie sięga czasów antycznych. Już wtedy szukano sposobów na to, aby przedłużyć trwałość malarstwa. Wybór odpowiedniej ramy był dla każdego artysty priorytetem. Do zabezpieczenia dzieł stosowano między innymi drewno, kamień i metal. Tak więc można powiedzieć, że te materiały okazały się najskuteczniejsze i są wykorzystywane do dzisiaj. Musimy więc szukać takich miejsc, w których znajdziemy te trwałe tworzywa. W okresie średniowiecza na wagę złota był dobry ramiarz i snycerz. Niektórzy malarze sami tworzyli ramy. Świadomość dotycząca odpowiedniej oprawy obrazów przetrwała do dzisiaj. To dlatego zastanawiamy się, komu zaufać i powierzyć pieczę nad dziełem. Ramiarzy dzisiaj nie brakuje, ale można trafić na kogoś, kto w ogóle nie wie, o co w tym zawodzie tak naprawdę chodzi. Miejsce, które ma swoją historię i rozumie idee oprawy, będzie więc najlepszym wyborem.

Malowanie obrazu malarz
Gdzie kupować ramy do obrazów, które mają duszę i spełniają wszystkie nasze oczekiwania? | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

To jednak nie wszystko. Obraz, który chcemy oprawić, ma zapewne dla nas szczególne znaczenie. Być może to dzieło znanego malarza, mainstream’owego artysty, albo nas samych. Czasami nie znamy autora, ale ilustracja zrobiła na nas tak duże wrażenie, że musiała znaleźć się w naszym domu. Zawsze warto poszukać czegoś wyszukanego, czegoś, co idealnie podkreśli znaczenie i piękno obrazu. Mało osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że rama pełni też inne funkcje. Oprócz tego, że ma pięknie wyglądać, to musi kadrować obraz i zachowywać jego trwałość. Dobrze dobrana chroni warstwę malarską przed wyblaknięciem i czynnikami zewnętrznymi, które niszczą obraz. Oprawa robiona na zamówienie gwarantuje zabezpieczenie krawędzi. Sklep, w którym złożymy zamówienie, musi wykorzystywać tylko wysokiej jakości tworzywa i tworzyć ramy dostosowane co do milimetra.

ramy na obrazy
Sklep, w którym złożymy zamówienie, musi wykorzystywać tylko wysokiej jakości tworzywa i tworzyć ramy dostosowane co do milimetra | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Gdzie znajdziesz największą i godną zaufania ofertę ram w Polsce?

Kiedyś ludzie wierzyli, że rama otaczająca obraz jest bramą do świata i wyobraźni artysty. Takie przekonanie przetrwało do dzisiaj i wielu miłośników sztuki nie zaśnie, dopóki ich obraz nie znajdzie się po „drugiej stronie”. Przy wyborze odpowiedniego sklepu, w którym zakupimy ramę do naszej grafiki, poza oczywistą potrzebą wyboru spośród dużej oferty ram wysokiej jakości, powinniśmy kierować się jego historią samego sklepu ramiarza, pasją i oczywiście doświadczeniem. W ten sposób będziemy mieli pewność, że obraz został zabezpieczony z szacunkiem i nadal będzie na nas dobrze oddziaływał. Osobiście polecany zamówienie ramy w sklepie internetowym ramka.pl, który już od 1994 roku zajmuje się oprawą nie tylko obrazów, grafik nowoczesnych, obrazów ale i innych przedmiotów sztuki. To już 25 lat, odkąd dba, aby domy, mieszkania i muzea miały swój niepowtarzalny klimat, a zawarte w ramach obrazy nie traciły z czasem na swej jakości. Sklep ramka.pl od ćwierć wieku otwiera bramę do wyobraźni i najszczerszych uczuć. To takie właśnie miejsce z duszą, w którym odnajdzie się każdy pasjonat sztuki i rzeczy pięknych.


Materiał partnera zewnętrznego