Gdzie sprawdzi się farba tablicowa i magnetyczna?

0
1068
farba tablicowa i magnetyczna
Farby tablicowa oraz magnetyczna to produkty, dzięki którym pomalujemy ściany oraz inne powierzchnie w domu, uzyskując ciekawe efekty wizualne i nowe, twórcze rozwiązania | fot.: Fotolia

Farby tablicowa oraz magnetyczna to produkty, dzięki którym pomalujemy ściany oraz inne powierzchnie w domu, uzyskując ciekawe efekty wizualne i nowe, twórcze rozwiązania. Farby te sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, na różnych powierzchniach i w wielu sytuacjach, stanowiąc praktyczne rozwiązanie wielu problemów.

Farba tablicowa

Farba tablicowa daje malowanej powierzchni trwały, matowy kolor, który nie ulega ścieraniu, ani nie blaknie. Farba ta jest niezwykle odporna na ścieranie i dlatego pomalowaną nią powierzchnię można zapisywać jak zwykłą tablicę oraz ścierać ją wilgotną gąbką, bez obawy plam, zacieków czy odbarwień. Można nią malować nie tylko ściany, ale również inne powierzchnie płaskie, takie jak metal, drewno, szkło czy kamień.

Farba tablicowa kojarzy się z kolorem czarnym, jednak występuje ona także w kolorze szarym i białym. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu innego koloru, wówczas za niewielką dopłatą można dodać pigmentu do farby bazowej, uzyskując nowy ciekawy efekt kolorystyczny.

Zastosowanie farby tablicowej

Farba tablicowa znajdzie zastosowanie w każdym pomieszczeniu domu, ale również w pomieszczeniach gastronomicznych lub w sklepach, gdzie na pomalowanym fragmencie powierzchni można wypisać menu lub informacje o promocjach.

Również w domu farba tablicowa znajdzie wiele zastosowań w niemal każdym pomieszczeniu. W pokoju dziecięcym można pomalować nią ścianę, na której mały artysta będzie mógł rysować bez obaw o zniszczenie powierzchni.

Praktyczne zastosowanie znajdzie też farba tablicowa w kuchni, gdzie można pomalować nią ściany lub szafki, zwłaszcza starych, drewnianych mebli. Farbą tablicowa możemy pomalować też front lodówki, która może posłużyć za tablicę do sporządzania listy zakupów. Na pomalowanych drzwiach lub płytkach ceramicznych możemy sporządzać notatki, zapisywać przepisy lub wpisywać informacje dla pozostałych członków rodziny. Farbą tą możemy pomalować słoiki na przyprawy, pojemniki na produkty sypkie lub doniczki z ziołami.

Farba magnetyczna

Dzięki właściwościom farby magnetycznej można dowolną powierzchnię zamienić w tablicę do przyczepiania drobiazgów za pomocą magnesów. Wystarczy dowolnie wybraną powierzchnię pokryć farbą magnetyczną, by uzyskać ciekawą i praktyczną tablicę. Farba ta oprócz użytkowego zastosowania pełni również rolę dekoracyjną, a powszechnie stosowana biel, czerń i odcienie szarości będą komponować się z każdym wnętrzem. Zaletą tej farby jest możliwość stosowania jej na różne powierzchnie drewniane, metalowe, czy z tworzyw sztucznych. Nadaje się też do malowania powierzchni gipsowych, tynków, a nawet ścian pokrytych tapetą.

Zastosowanie farby magnetycznej

Farbą magnetyczną możemy malować fragmenty ścian, całe ściany oraz inne powierzchnie w zależności od potrzeb. Zastosowanie farba ta znajdzie już na wejściu, gdzie w przedpokoju może służyć za tablicę do wymiany informacji, czy karteczek przypominajek. W kuchni można na niej przypinać karteczki z przepisami, listy zakupów itp.

Tradycyjnie już farba ta sprawdzi się w pokoju dziecięcym, gdzie służyć będzie do przypinania magnesów, dziecięcych rysunków, literek czy zdjęć. Starsze dziecko może przypiąć na niej plakat, notatki czy plan zajęć. Zaletą takiego rozwiązania jest brak użycia taśm, czy gwoździ, czyli ozdabianie ścian bez niszczenia ich powierzchni.

Ciekawym rozwiązaniem jest farba tablicowo-magnetyczna łącząca zalety obu farb. Bez względu na rodzaj wybranej farby są one wartym wypróbowania rozwiązaniem sprawdzającym się w wielu miejscach.


IPA