Ekspres do kawy na kapsułki – jak wybrać najlepszy?

0
767
szklanka espresso obok kapsułek kawy i ziaren kawy
Ekspresy do kawy na kapsułki najlepszych marek działają w ten sam sposób. Urządzenie przygotowuje kawę na bazie kapsułki, która warunkuje odpowiedni rodzaj kawy | fot.: stock.adobe.com

Wiele osób decyduje się na wybór ekspresu do kawy w wersji kapsułkowej. Z pewnością model ten posiada szereg zalet. Nie tylko nie zajmuje zbyt wiele miejsca, ale jednocześnie pyszną kawę można przygotować jednym naciśnięciem odpowiedniego przycisku. No ale jak wybrać odpowiedni model?

Ekspresy kapsułkowe – jak to działa?

Ekspresy do kawy na kapsułki najlepszych marek działają w ten sam sposób. Urządzenie przygotowuje kawę na bazie kapsułki, która warunkuje odpowiedni rodzaj kawy. Inaczej mówiąc, kupując kapsułki cappuccino, uzyskasz kawę z odrobiną mleka i delikatną, pyszną pianką. Z kolei używając kapsułki espresso, otrzymasz małą filiżankę mocnej i aromatycznej kawy. Kapsułkę należy po prostu umieścić w odpowiednim otworze ekspresu i nacisnąć przycisk „start”. Uprzednio natomiast trzeba uzupełnić pojemnik z wodą.

Pojemność zbiorniczka – czy to ważne?

Jeżeli więc mówimy już o pojemniku na wodę, jest to jeden z kluczowych czynników wyboru ekspresu. Ekspresy do kawy na kapsułki najlepszych marek mogą różnić się od siebie pojemnością. Niektóre modele mają bardzo małe zbiorniki, które trzeba uzupełniać przed każdym, kolejnym zrobieniem kawy. Inne z kolei mogą zrobić kawę dla całej rodziny, bez konieczności dolewania wody. Druga forma z pewnością jest wygodniejsza, ale wpłynie to na wielkość całego ekspresu. Musisz zatem dokonać indywidualnego wyboru – co jest dla Ciebie bardziej istotne.
Kawa pod odpowiednim ciśnieniem

Ekspresy do kawy na kapsułki najlepszych marek mogą się też różnić poziomem ciśnienia. To natomiast bezpośrednio wpływa na smak kawy – zarówno czarnej, jak i tej z mlekiem. Im większe ciśnienie, tym lepsza, mocniejsza i bardziej aromatyczna będzie przygotowana kawa. Modele niskociśnieniowe oferują wartość ciśnienia na poziomie mniej więcej 3 barów. Z kolei te, wysokociśnieniowe około 15 barów. Najmocniejsze wersje gwarantują nawet 19 barów. Różnica jest zatem dość znacząca.

Możliwość spieniania mleka

Wiele osób stawia też na modele ekspresów kapsułkowych, posiadające dodatkową dyszę do spieniania mleka. Możemy bowiem kupić standardowe kapsułki, z których robi się zwykłą czarną kawę, a ulubione mleko spieniać samodzielnie. W innej wersji, potrzebne są specjalne kapsułki do odpowiedniego rodzaju kawy, czyli na przykład latte albo cappuccino. Wybór w tym zakresie zależy zatem od indywidualnych preferencji. Z pewnością samodzielne spienianie daje wiele zabawy, ale potrafi być bardzo czasochłonne. Szczególnie wtedy, gdy zamierzamy przygotować kawę dla większego grona osób.


Materiał partnera zewnętrznego