Drewno w modnych wnętrzach – jak i z czym je łączyć?

0
2303
poddasze drewniane wnętrze
Drewno sprawdza się w aranżacjach art déco lub industrialnych, we wnętrzach monochromatycznych i wielobarwnych | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Drewno staje się ponownie jednym z najmodniejszych materiałów do wnętrz. Wykorzystuje się je powszechnie oczywiście do produkcji mebli od wielu lat. Obecnie pojawia się jednak wiele innych pomysłów na to, jak wykorzystać ten surowiec dla uzyskania spektakularnych rezultatów aranżacyjnych. Z drewna można wykonać okładziny ścienne, lampy, a nawet zdarzają się ramki do włączników światła i gniazd elektrycznych. Skąd wziął się obecny renesans produktów drewnianych i jak najlepiej wykorzystać je dla dobra domowych aranżacji? O tym opowiemy poniżej.

Drewno – w jakich stylach bywa wykorzystywane?

Drewniane elementy w domach ma chyba każdy z nas. Stanowią solidny trzon większości mebli oraz rozmaitych, drobnych akcesoriów. W dzisiejszym tekście chcemy jednak pokazać nie tylko wykorzystanie surowca w tradycyjnych produktach, ale użycie go na dużą skalę dla stworzenia spektakularnego efektu w nieco nietypowym wydaniu.

Z pomocą drewna można stworzyć bowiem wiele różnych aranżacji. Wszystko zależy od tego, na jaki rodzaj materiału się zdecydujemy oraz jak będzie on wykończony.

Barwne i piękne drewna egzotyczne o wypolerowanej powierzchni świetnie wpisują się w modne aranżacje art déco. Surowe drewno o lekko chropowatej powierzchni, z mocno zarysowanym rysunkiem słojów chętnie wykorzystuje się natomiast w aranżacjach skandynawskich lub globalnego nomady. Oba te style wpisują się bowiem w pełni w nurt eko architektury.

Na czym polega bycie eko we wnętrzach? Przede wszystkim właśnie na wprowadzeniu do niego naturalnych, jak najmniej przetworzonych materiałów. Jeśli pojawia się drewno, to powinno być impregnowane woskami i olejami, bez użycia lakierów i chemicznych preparatów. W eko pomieszczeniach stawiamy na naturalność oraz produkty w pełni przyjazne środowisku.

W jakich typach wnętrz przydają się drewniane elementy?

Drewniane wyposażenie oraz okładziny ścian często pojawia się w salonach i kuchniach, dodając nieco przytulności oraz ciepła w tych przestrzeniach, z których chętnie korzystamy każdego dnia.

Drewniane podłogi są już zdecydowanie bardziej powszechne i można je spotkać w większości pomieszczeń. Obecnie wytwórcy oferują już odpowiednio przygotowane produkty, które sprawdzą się nawet w eleganckich łazienkach.

Drewniane elementy wykończeniowe, jak choćby włączniki i gniazda elektryczne, chętnie wprowadza się do przestrzeni dziennych, a w szczególności pomieszczeń, w których produkty nie mają bezpośredniego kontaktu z wodą lub nie są narażone na wysoką wilgotność.

Najmodniejsze drewniane elementy do wnętrz

Moda miewa różne oblicza. Niekiedy trendy powracają po latach. Innym razem pojawiają się na chwilę i znikają na stałe.

Oprócz standardowych elementów wyposażenia, obecnie drewno pojawia się także w produktach, które jeszcze niedawno wykonywano z zupełnie innych materiałów.

Lampy z drewna

Jednym z podstawowych i niezwykłych przedmiotów, które w obecnym sezonie wykonuje się w całości z drewna, są piękne, nowoczesne lampy. Można je znaleźć na przykład w ofercie na http://Lampy.it. Do tej pory zazwyczaj drewno pojawiało się ewentualnie jako niewielki element produktów oświetleniowych. Teraz robi się z niego całe przedmioty, włącznie z kloszami.

Lampy drewniane dodają wnętrzu ciekawego, przytulnego nastroju. Z ich pomocą można stworzyć przyjemne aranżacje najczęściej w duchu skandynawskim lub globalnego nomady.

Ramki włączników światła i gniazda elektryczne

Większość z nas kojarzy gniazda elektryczne z tworzyw sztucznych. Ten sezon pokazuje, że ramki do nich można wykonywać również z drewna. Prezentują się niezmiernie oryginalnie, dopełniając rozmaitych stylizacji.

Ramki miewają rozmaite odcienie i formy, dlatego bez trudu udaje się dopasować je do niemal każdej aranżacji wnętrzarskiej.

Budowanie wnętrza z pomocą drewna

Drewno może wypełniać całe modne wnętrze. Używa się go do produkcji tradycyjnych i niezwykłych produktów, kładzie się je na podłodze lub okleja nim ściany. Materiał ten buduje przytulny nastrój do spokojnego wypoczynku i relaksu. Sprawia, że w takim pomieszczeniu każdy czuje się dobrze.

Wykorzystanie drewnianych elementów na szeroką skalę dotyczy praktycznie wszystkich modnych obecnie aranżacji. Stawiają na nie zarówno nurty eleganckie, minimalistyczne, jak i całkiem surowe.

Drewno sprawdza się w aranżacjach art déco lub industrialnych, we wnętrzach monochromatycznych i wielobarwnych. Jest uniwersalne, trwałe i ponadczasowe, dzięki czemu daje szereg możliwości, z których naprawdę warto skorzystać.


Materiał partnera zewnętrznego