Dlaczego włoskie ekspresy do kawy są najlepsze na świecie?

0
442
kawa z ekspresu
Nie jest zaskoczeniem, że włoskie ekspresy do kawy stały się tak popularne na całym świecie - oferują najwyższej jakości wykonanie, jakość i styl | fot.: materiał partnera

Jeśli chodzi o ekspresy do kawy, włoskie ekspresy do kawy są jednymi z najbardziej znanych na świecie. Od ekspresów moka po ekspresy do kawy, miłośnicy głębokiej kawy na całym świecie wiedzą, że włoskie ekspresy do kawy oferują różnorodność stylów i typów, aby zaspokoić potrzeby każdego miłośnika kofeinowego napoju. Sprawdź, co wyróżnia tamtejsze ekspresy.

Włosi kochają kawę

Włosi uwielbiają kawę i według badań są największymi jej konsumentami na świecie. Wynika to z ich kultury: kawa jest dla Włochów spotkaniem towarzyskim, a picie jej z przyjaciółmi i rodziną może trwać godzinami. W związku z tym ekspresy do kawy we Włoszech były z czasem udoskonalane i dopracowywane, ponieważ rozumieją, jak ważna jest kawa w tej kulturze – tak powstały między innymi produkty marki La Pavoni.

Badanie przeprowadzone przez portal coffee.org wykazało, że Włosi spożywają kawę w zadziwiającym tempie średnio 6,4 filiżanki dziennie – co czyni ich najczęstszymi kawoszami na świecie. Przy tak wysokim spożyciu kawy nic dziwnego, że włoskie ekspresy do kawy stały się tak popularne ze względu na ich doskonałe wykonanie i jakość w porównaniu z ekspresami z innych krajów.

Styl, kunszt i jakość

Włoskie ekspresy do kawy wyróżniają się wyjątkowym stylem, kunsztem i jakością. Niezależnie od tego, czy używasz ekspresu do kawy czy moka pot, kawa przygotowana we włoskich ekspresach ma niepowtarzalny profil smakowy. Dzieje się tak dlatego, że urządzenia te zostały zaprojektowane tak, aby wydobywać olejki z ziaren kawy w wyższej temperaturze niż inne ekspresy, co pozwala uzyskać kawę o złożonych nutach i bogatym profilu aromatycznym. Urządzenia są wyposażone w wysokiej jakości części, które zapewniają trwałość, precyzję parzenia i niezmienność rezultatów za każdym razem.

Wnioski

Nie jest zaskoczeniem, że włoskie ekspresy do kawy stały się tak popularne na całym świecie – oferują najwyższej jakości wykonanie, jakość i styl. Niezależnie od tego, czy szukasz małego urządzenia do mieszkania, czy profesjonalnego sprzętu do kawiarni. Za każdym razem warto spojrzeć w stronę włoskich producentów ekspresów.

Materiał partnera