Dlaczego warto zainwestować w robota sprzątającego?

0
1059
dziecko i robot sprzątający
Największą zaletą robotów sprzątających jest fakt, że wyręczają użytkownika w domowych obowiązkach | fot.: materiał partnera

Nie da się ukryć, że jesteśmy coraz bardziej zabiegani. Natłok codziennych obowiązków często nie daje nam czasu na zrobienie domowych porządków. A przecież miło jest wrócić do czystego domu, usiąść wygodnie w fotelu i obejrzeć film. Teraz jest to możliwe. Dzięki robotom sprzątającym można zapomnieć o odkurzaniu i myciu posadzek.

Usuwanie różnego typu zabrudzeń

Roboty sprzątające mają moc porównywalną do tradycyjnych odkurzaczy. Bez problemu wciągają okruszki, sierść zwierząt i piasek. Poza tym, odkurzacze posiadają wbudowane czujniki, które wyłapują miejsca wymagające czyszczenia. Sprzęt działa efektownie choć długość odkurzania zależy od stopnia zabrudzenia posadzki. Co ważne, iRobot sprawdza się na różnego typu powierzchniach – panele, kafelki, dywany, kamień i wykładzina. Urządzenia wyglądem przypominają spodek, dzięki swoim kształtom z łatwością docierają do przestrzeni pod meblami. Roboty mopujące takie jak: https://irobot.pl/pl/irobot?pr=braava są doskonałym uzupełnieniem odkurzacza. Mycie podłóg? Teraz nie musisz się o to martwić. Dzięki zestawowi robotów Twój dom będzie lśnił czystością.

Łatwa obsługa

Roboty sprzątające programuje się za pomocą aplikacji. Interface użytkownika jest intuicyjny i prosty w obsłudze. W zależności od modelu, aplikacja może być mniej lub bardziej rozbudowana. Użytkownik wybiera m.in. długość pracy urządzenia. W przypadku pojawienia się problemów podczas sprzątania, konsument otrzymuje natychmiastowy raport na telefon. Co ważne, producenci oferują okresową aktualizację oprogramowania, dzięki czemu domownicy mogą cały czas korzystać z najnowszych możliwości.

Oszczędność czasu

Największą zaletą robotów sprzątających jest fakt, że wyręczają użytkownika w domowych obowiązkach. Domownicy zyskują czas i mogą spożytkować go w dowolny sposób. Bez problemu można ustawić czas pracy odkurzacza i wyjść na spacer. Poza tym, maszyny pracują na tyle cicho, że nie zakłócają spokoju mieszkańców nawet podczas drzemki.

Niektórych niezdecydowanych odstrasza cena urządzeń, która jest stosunkowo wysoka (około 2 tys. zł.) mimo tego, roboty sprzątające mają tyle zalet, że ich zakup jest inwestycją, która zwróci się na pewno w formie wolnego czasu. Wahania w stosunku do maszyn sprzątających dotyczą również ich skutecznej pracy. Warto jednak zadać sobie pytanie – “jak skutecznie sami odkurzamy i myjemy nasze podłogi?” Roboty posiadają wystarczającą siłę ssącą, by zebrać różnego typu zabrudzenia. Niesatysfakcjonujący efekt pracy może być związany ze zbyt dużym stopniem zabrudzenia posadzki. W takiej sytuacji wystarczy wydłużyć odkurzanie albo mopowanie.


Materiał partnera zewnętrznego