Czy warto wymienić swój odkurzacz na odkurzacz bezprzewodowy?

0
920
Czy warto wymienić swój odkurzacz na odkurzacz bezprzewodowy
Odkurzacze bezprzewodowe oferują nam przede wszystkim o wiele więcej funkcji niż te standardowe modele | fot.: materiał partnera

Ludzie raczej nie lubią sprzątania swoich mieszkań i domów – musimy na to poświęcić swój wolny czas i po prostu jest to męczące oraz nieprzyjemne. Nie da się jednak zaprzeczyć temu, że po prostu nie mamy innego wyboru – nikt nie lubi przecież spędzać czasu w pomieszczeniach pełnych kurzu. Naszym zdaniem w takiej sytuacji warto po prostu podejść do tego w inny sposób – sprzątajmy mądrze, a nie długo. Jeżeli jesteśmy gotowi na dodatkowe wydatki to możemy szybko wymienić sobie niektóre urządzenia w naszym domu na takie, które faktycznie skrócą nam proces sprzątania. Takim sprzętem jest bez wątpienia odkurzacz bezprzewodowy.

Czy masz w domu obecnie model, który posiada kabel? Jeżeli tak to pewnie doskonale wiesz, jak wiele potrafi on sprawiać problemów. Jak zdarzy nam się zapomnieć o zakupie nowych worków do odkurzacza to nie jesteśmy w stanie sprzątać – z urządzenia wydziela się wtedy nieprzyjemny zapach i po prostu nie zbiera on kurzu zbyt dokładnie. Ciągle walczymy z kablem, który niestety zahacza o każdy możliwy mebel i wypada z gniazdka elektrycznego – kto z nas nie ma w domu takiego gniazdka, które zaczęło wypadać ze ściany właśnie dlatego, że próbowaliśmy odkurzyć swoje mieszkanie. Widać tutaj wady takiego rozwiązania – ten sprzęt na pewno nie przyczynia się do szybkiego i sprawnego czyszczenia pomieszczeń.

A czy odkurzacz bezprzewodowy faktycznie oferuje nam coś więcej? Tak, tutaj nie mamy żadnych wątpliwości. W dalszej części tekstu postaramy się przedstawić Ci najważniejsze różnice pomiędzy tymi sprzętami i być może zrozumiesz wtedy, że faktycznie czasami warto jest wydać więcej pieniędzy po to, aby móc tym samym zaoszczędzić bezcenny czas. A jak chcesz już teraz zapoznać się z niektórymi modelami odkurzaczy bezprzewodowych, które są dostępne na rynku to kliknij tutaj. Ten ranking da Ci ogólny obraz tego, czym różnią się te sprzęty i jakie funkcje możesz zyskać, jeżeli zdecydujesz się na taki zakup.

Co oferują nam odkurzacze bezprzewodowe?

Te sprzęty naszym zdaniem oferują nam przede wszystkim większą wygodę codziennego życia. Jeżeli za każdym razem musisz targać za sobą ciężki odkurzacz bezprzewodowy to po prostu nie chce Ci się tego robić. Zwlekasz przez cały tydzień ze sprzątaniem, a potem marnujesz połowę swojego weekendu na to, aby doprowadzić wszystkie pomieszczenia do porządku. Mając odkurzacz bezprzewodowy możesz czyścić mieszkanie codziennie – wykorzystując nawet tylko moduł ręczny, które jest dostępny w większości modeli takiego odkurzacza. Jeżeli masz zwierzęta to pewnie wszędzie gubią one swoją sierść i każdego dnia patrzysz na to, jak zbiera się ona na kanapie czy w kątach pokoju – jej sprzątnięcie teraz zajmie Ci zaledwie minutę i cały czas będziesz kontrolować porządek.

Co oferują nam odkurzacze bezprzewodowe?
Mając odkurzacz bezprzewodowy możesz czyścić mieszkanie codziennie | fot.: materiał partnera

Odkurzacze bezprzewodowe oferują nam przede wszystkim o wiele więcej funkcji niż te standardowe modele. Tam tak naprawdę podczas zakupu możesz tylko zwrócić uwagę na moc ssania odkurzacza – nic więcej nie możesz sobie wybrać. Czasami dostępne jest może kilka różnych końcówek – ale odkurzacz jest i tak na tyle niewygodny, że nie jesteś w stanie dotrzeć w trudno dostępne miejsca. W przypadku modeli bezprzewodowych możesz już wybierać sobie różne filtry – także takie dla alergików – i mnóstwo akcesoriów, które naprawdę ułatwiają sprzątanie.

Powróćmy jeszcze może na chwilę do modułu ręcznego – z jego pomocą doskonale wyczyścisz sobie kanapę w domu lub wnętrze swojego samochodu. Możesz pozbyć się okruchów ze stołu i w kilka chwil sprzątniesz brud, który ktoś przyniósł do domu z zewnątrz. Do tej pory po prostu nie chciało nam się w tym celu sięgać po odkurzacz z kablem – a teraz wiemy już, że może być to łatwe i przyjemne zadanie.

Odkurzacz bezprzewodowy to dobra zmiana

Młodzi ludzie raczej zdają już sobie sprawę z tego, że na rynku pojawiają się po prostu coraz lepsze urządzenia i można z nich korzystać – to oni często przeglądają sobie jakiś ranking i w ten sposób wybierają nowy sprzęt. Trochę inaczej podchodzą do tego jednak osoby starsze – one po prostu nie lubią nowości i nie chcą uczyć się obsługi nowego urządzenia. To naszym zadaniem powinno być więc wytłumaczenie im, że takie produkty przecież ułatwią im codzienne życie i wcale nie jest tak trudno się nimi posługiwać. Jeżeli widzimy, że nasz rodzic lub babcia nie chcą się przekonać do zakupu odkurzacza bezprzewodowego i planują ponownie nabyć model z kablem – spróbujmy wytłumaczyć im, dlaczego może to nie być dobry wybór.

Starszy człowiek nie ma przecież tym bardziej siły nosić z piętra na piętro ciężkiego odkurzacza z kablem – w ten sposób może nawet spaść ze schodów i zrobić sobie krzywdę. Naszym zdaniem model bezprzewodowy jest o wiele wygodniejszy i bezpieczniejszy – nie wspominając już o tym, że po prostu czyści on o wiele dokładniej. W pewnym wieku zarazki i kurz są dla nas o wiele bardziej szkodliwe niż wcześniej, więc jeżeli przekonamy taką osobę do zakupu odkurzacza bezprzewodowego to na pewno po jakimś czasie nam ona za to podziękuje.

Odkurzacz z opcją mycia podłóg

Niewiele osób jeszcze zdaje sobie z tego sprawę, ale teraz na rynku są już dostępne nawet takie modele odkurzaczy bezprzewodowych, które mogą także umyć naszą podłogę – wspomniany przez nas wcześniej ranking też je opisuje. Dodatkowo na stronie https://www.homebook.pl/artykuly/6145/odkurza-i-myje-podloge-rownoczesnie-ktory-odkurzacz-to-potrafi-sprawdz znajdziesz więcej informacji na ten temat.

Odkurzacz bezprzewodowy z opcją mycia podłóg
le osób jeszcze zdaje sobie z tego sprawę, ale teraz na rynku są już dostępne nawet takie modele odkurzaczy bezprzewodowych, które mogą także umyć naszą podłogę | fot.: materiał partnera

To ogromna wygoda, bo nie musimy mieć już w domu oddzielnego odkurzacza i mopa – teraz wszystko pomoże nam zrobić zaledwie jedno urządzenie. Na pewno nie będzie ono najtańsze, ale możemy łatwo przeliczyć sobie, jak wiele zaoszczędzimy w ten sposób czasu – a możemy go przecież lepiej wykorzystać.

Odkurzacz bezprzewodowy czy wersja z kablem?

Mamy nadzieję, że teraz widzisz już, że zakup odkurzacza z kablem to po prostu nierozsądne rozwiązanie. Po co utrudniać sobie niepotrzebnie życie? To zrozumiałe, że korzystaliśmy z niego przez wiele lat, bo nie mieliśmy innego wyboru – teraz jednak już go mamy i nie musimy dalej się męczyć. Starannie wybieraj sobie swój nowy sprzęt, bo przecież będziesz z niego korzystać przez bardzo długi czas – chcesz więc na pewno, aby spełniał on Twoje oczekiwania. Przejrzyj sobie ranking, poczytaj opinie wcześniejszych klientów. Zastanów się nad tym, co jest Ci potrzebne i jak dużo pieniędzy możesz i chcesz faktycznie wydać na ten sprzęt. A potem pozostaje Ci już tylko złożyć zamówienie i dobrze wykorzystać czas, który w ten sposób zaoszczędzisz. Na pewno nigdy nie będziesz żałować tego zakupu.

Materiał partnera