Co ma do zaoferowania swoim mieszkańcom Piaseczno?

0
639
bliskie piaseczno
Jedną z inwestycji godnych uwagi jest niewątpliwie Bliskie Piaseczno. To nowoczesne osiedle, które łączy funkcje mieszkaniowe, wypoczynkowe i usługowo-handlowe zaspokajając tym samym różne potrzeby mieszkańców | fot.: materiał partnera

Piaseczno jest miastem satelitarnym Warszawy, które w ostatnim czasie jest, można powiedzieć, połączone ze Stolicą w jeden organizm. Połączenie kolejowe sprawia , że jest do niego łatwiej i szybciej dojechać niż do niektórych odległych dzielnic. Zainteresowanie przeprowadzką do miejscowości zlokalizowanych wokół stolicy ciężko  już obecnie nazwać nowym trendem, ponieważ obserwujemy je od wielu lat. Zakup nieruchomości w podwarszawskich miejscowościach jest szczególnie atrakcyjny dla rodzin z dziećmi, ale nie tylko. Posiadanie domu czy też własnego mieszkania np. w Piasecznie ma wiele korzyści. Jakich? Przyjrzyjmy się bliżej kilku z nich.

 Koszty utrzymania i codzienne życie w Piasecznie

Wiele osób decyduje się na przeprowadzkę do jednej z miejscowości wchodzących w skład aglomeracji warszawskiej ze względów ekonomicznych. Koszty utrzymania są tu bowiem niższe niż w stolicy. Mniej zapłacimy za usługi, takie jakie wizyty u fryzjera czy kosmetyczki oraz codzienne zakupy w lokalnych sklepikach. Opłaty za przedszkola czy zajęcia dodatkowe są również niższe niż te odnotowywane w Warszawie. Bardziej przystępne są także ceny nieruchomości, zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Powstają tu nowoczesne osiedla nieodbiegające standardem od tych budowanych w stolicy, takie jak Bliskie Piaseczno. Dostępne w ofercie mieszkania na sprzedaż różnią się liczbą pokoi i powierzchnią. Wszystkie jednak mają dobrze przemyślany rozkład i doskonale doświetlone wnętrza. Kupujący mogą wybrać z oferty mieszkanie wyposażone w balkon, loggię czy też w taras.

Z uwagi na przyrost ludności biznes się rozwija, co oznacza wciąż nowe możliwości dla mieszkańców. Znajdują się tu centra handlowe, restauracje, pizzerie. Piaseczno i Lesznowola mają bogatą ofertę edukacyjną. Dzieci mogą uczęszczać do publicznych i prywatnych żłobków, przedszkoli, jak również doskonałych, nowych szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które są modelowymi obiektami i może ich pozazdrościć stolica. Do takich kompleksów szkolnych należy połażone blisko Osiedla Bliskie Piaseczno Centrum Edukacji Multimedialnej wraz z nowo oddaną szkołą i rozbudowana szkoła w owej Iwicznej z ogromną halą sportową. IV Liceum Ogólnokształcące im. Pileckiego przy Chyliczkowskiej 17 w Piasecznie to placówka , która co roku jest notowana wysoko w Rankingu Perspektywy ( Ogólnopolski Ranking Liceów). Dostępne są liczne place zabaw, boiska, skateparki oraz siłownie na świeżym powietrzu.

Bliskość natury

Na korzyść miejscowości takich jak Piaseczno przemawia również oddalenie od miejskiego gwaru i hałasu. Tu odpoczniesz nie tylko od zgiełku, ale również smogu, który jest zmorą wielkich miast. Na terenie miasta znajduje się Park Miejski im. Książąt Mazowieckich, do którego warto wybrać się na spacer wśród zieleni. Dzieci z pewnością dobrze spędzą czas na nowym placu zabaw. Niewątpliwą atrakcją jest również Chojnowskim Park Krajobrazowy, w których znajdziemy znakowane szlaki turystyczne i sieć pieszych oraz rowerowych ścieżek dydaktycznych. W pobliskim Zalesiu Górnym można wypocząć nad jeziorem , gdzie jest zorganizowana plaża z wypożyczalnią rowerów wodnych a także tor do Wake’a .

Komunikacja na wiele sposobów

Wiele osób wyprowadzając się z Warszawy nie zmienia miejsca zatrudnienia. Z tą decyzją wiąże się konieczność dojazdów do stolicy. Podwarszawskie miejscowości takie jak Piaseczno mają rozbudowaną infrastrukturę komunikacyjną. Np. dojazd autem do centrum stolicy z osiedla Bliskie Piaseczno zajmuje niecałe 30 minut. Podobny czas poświęcimy na dojazd  nowoczesną kolejką do stacji Warszawa Zachodnia czy też autobusem do stacji metra Wilanowska. W dobie nowych trendów na rynku pracy i możliwości wykonywania pracy zdalnej lub hybrydowej zamieszkanie w Piasecznie staje się naprawdę atrakcyjną propozycją.

Mieszkania Piaseczno

Jedną z inwestycji godnych uwagi jest niewątpliwie Bliskie Piaseczno. To nowoczesne osiedle, które łączy funkcje mieszkaniowe, wypoczynkowe i usługowo-handlowe zaspokajając tym samym różne potrzeby mieszkańców. Dostępność 2-, 3- i 4-pokojowych mieszkań o zróżnicowanym metrażu, sąsiedztwo przedszkoli i szkół oraz tereny rekreacyjne na wyciągnięcie ręki to tylko niektóre z mocnych stron tej inwestycji.

Materiał partnera