Automatyczny ekspres do kawy Delonghi Perfetto

0
909
Espresso
Marka Delonghi we wszystkich ekspresach stosuje młynki do kawy wykonane ze stali nierdzewnej, do uzyskania mocniejszej kawy trzeba zmielić ziarna drobniej, kawa delikatniejsza wymaga grubszego zmielenia ziaren | fot.: stock.adobe.com

Automatyczny ekspres do kawy Delonghi Perfetto został zaprojektowany w taki sposób, aby można było cieszyć się wyśmienitym smakiem kawy również w domu, bez konieczności wychodzenia do kawiarni. Już od 30 lat marka jest dobrze znana na rynku ekspresów do kawy. Dzięki urządzeniom Delonghi Perfetto każdy może przygotować filiżankę ulubionej kawy ze świeżo zmielonej kawy przy pomocy jednego przycisku.

Zalety ekspresu do kawy Delonghi

Marka Delonghi we wszystkich ekspresach stosuje młynki do kawy wykonane ze stali nierdzewnej, do uzyskania mocniejszej kawy trzeba zmielić ziarna drobniej, kawa delikatniejsza wymaga grubszego zmielenia ziaren. Zastanawiając się nad dylematem, jaki ekspres do kawy wybrać, trzeba wiedzieć, że młynki stalowe, jakie posiadają te ekspresy w odróżnieniu od ceramicznych, są odporne na uszkodzenia i intensywne używanie. Zazwyczaj przygotowanie kawy z mlekiem możliwe jest do wykonania za pomocą jednego przycisku, system pobiera tylko tyle mleka, ile jest potrzebne do przyrządzenia napoju, reszta jest przechowywana w specjalnym pojemniku. Można go łatwo wyjąć, kiedy nie jest używany i przechowywać w lodówce. Ekspres do kawy z automatycznym systemem spieniania mleka „LatteCrema” pozwala na łatwe przygotowanie gęstej mlecznej pianki, prosty jest również system oczyszczania pojemnika z mleka.

Automatyczny ekspres do kawy – promowany w ramach akcji Delonghi Perfetto – z systemem spieniania mleka utrzymuje jego odpowiednią temperaturę podczas całego cyklu przygotowywania kawy.

Pielęgnacja i czyszczenie ekspresu

Aby ekspres przygotował odpowiedniej jakości aromatyczną kawę, powinien być sterylnie czysty. Urządzenia mają zazwyczaj wyjmowany termoblok, który wystarczy opłukać dokładnie pod wodą i ekspres jest higienicznie czysty. Automatyczne czyszczenie odbywa się za pomocą płukania wodą systemu przygotowującego mleko, potem pojemnik jest poddawany działaniu gorącej wody, aby zapewnić sterylną czystość. Ekspres jest wyposażony także w automatyczne odkamienianie ekspresu, możliwość zastosowania filtra wody, wyjmowany zaparzacz kawy umożliwiają prostą konserwację i utrzymanie wszystkich elementów w czystości. Wszystkie wyjmowane części mogą być również myte w zmywarce.

Nowoczesne wzornictwo

Ekspresy do kawy Delonghi Perfetto są zaprojektowane w sposób umożliwiający eleganckie połączenie zaawansowanych technologii z nowoczesną stylizacją i wzornictwem. Firma ma włoskie korzenie, które gwarantują uzyskanie harmonii i ponadczasowej elegancji, cenionej na całym świecie. Ekspres jest opracowany w taki sposób, aby w jak największy stopniu ułatwić korzystanie z niego, wystarczy jedno dotknięcie, aby przygotować różnego rodzaju napoje. Można przygotować gorącą czekoladę, mrożoną kawę albo mleko spienione na zimno. Producent wyposażył ekspres w wiele funkcji, które umożliwiają łatwe przygotowanie napojów. Ekspres ma możliwość zapamiętania indywidualnych preferencji użytkownika, dzięki temu nie trzeba za każdym razem ustawiać różnych funkcji przygotowujących napar, a wystarczy jeden przycisk, aby codziennie uzyskać taki sam rodzaj kawy.

Wygodne i intuicyjne rozwiązanie w postaci dodatkowego ekranu z przyciskami to zaleta, jaką posiada nowy ekspres do kawy Philips. Rozwiązanie to pozwala na dokonanie wyboru kawy za pomocą jednego przycisku, ikony umożliwiają na korzystanie z przycisków w sposób intuicyjny i zrozumiały.

Materiał partnera