Aplikacje na telefon, które pomogą Ci w dbaniu o rośliny doniczkowe

0
25411
podlewanie kwiatków
możemy ułatwić sobie zadanie za pomocą aplikacji mobilnych. Przypominają one o pielęgnacji roślin, identyfikują je, a nawet rozpoznają ich choroby | fot.: stock.adobe.com

Wiele osób nie ma ręki do kwiatów i potrafi uśmiercić nawet kaktusa. Okazuje się, że nie jest to wynik braku ręki, ale braku odpowiedniej wiedzy o pielęgnacji roślin. Nie musimy jej całej przyswajać – możemy ułatwić sobie zadanie za pomocą aplikacji mobilnych. Przypominają one o pielęgnacji roślin, identyfikują je, a nawet rozpoznają ich choroby. Dzięki nim nasze rośliny doniczkowe odzyskają swój blask. 

Waterbot

Waterbot to aplikacja dla użytkowników sprzętów z systemem Android. Umożliwia nam ona kontrolowanie nawodnienia naszych roślinek. Jej obsługa jest bardzo prosta. Wystarczy, że dodamy do niej nasze rośliny doniczkowe i ustalimy, co ile powinniśmy otrzymywać powiadomienie o ich nawodnieniu. Dzięki Waterbot już nigdy nie przysuszymy naszych roślinek.

Plant Care Reminder

Plant Care Reminder to aplikacja podobna do Waterbot, ale nieco bardziej rozbudowana. Oprócz przypomnień dotyczących podlewania otrzymamy także przypomnienie o nawożeniu oraz zraszaniu naszych roślin doniczkowych. Plant Care Reminder to także aplikacja dostępna jedynie dla użytkowników Androida.

kobieta z kwiatkiem
Wiele osób nie ma ręki do kwiatów i potrafi uśmiercić nawet kaktusa. Okazuje się, że nie jest to wynik braku ręki, ale braku odpowiedniej wiedzy o pielęgnacji roślin | fot.: stock.adobe.com

Vera: Plant Care App

Vera: Plant Care App to również aplikacja przypominająca o pielęgnacji roślin. Niestety aplikacja istnieje jedynie w języku angielskim. Możemy wstawić w aplikację zdjęcie roślinki, nadać jej nazwę, określić jej typ oraz miejsce, w którym ją trzymamy. Aplikację możemy pobrać na telefon z systemem Android oraz z systemem iOS. 

Atlas Roślin i Blossom

Atlas roślin to aplikacja na telefony z systemem Android, która umożliwia identyfikację roślinek. Wystarczy wrzucić w aplikację zdjęcie rośliny lub wpisać jej nazwę, a aplikacja poda nam wszystkie potrzebne informacje. Z kolei Blossom to bardzo podobna aplikacja tylko, że na telefony z systemem iOS. Oferuje ona dodatkowo stworzenie listy swoich roślinek. Na podobnej zasadzie działa również aplikacja PlantSnap, My Garden Answers, Leafsnap, NatureID, Plantyx oraz PlantNet.

Plantln

Plantln tak jak wymienione wyżej aplikacje potrafi rozpoznać roślinę na podstawie zdjęcia. Jednak ma ona także inną bardzo ważną funkcję – jeśli nasza roślina doniczkowa jest chora, to aplikacja wskaże dokładną chorobę oraz podpowie, jak przywrócić ją do normy. 

Happy Plant

Happy Plant to aplikacja na urządzenia z systemem iOS. W aplikację możemy wrzucić zdjęcia i wideo naszych roślinek oraz nadać im imiona. Dzięki temu Happy Plant pokaże nam, jak nasze roślinki rosną. Aplikacja przypomina także o podlewaniu, nawożeniu oraz zraszaniu roślin doniczkowych. Z Happy Plant możemy korzystać w dwóch wersjach – Pro oraz Premium. W wersji Pro aplikacji możemy dodać jedynie 3 gatunki roślin. Wersja Premium jest płatna, ale nie ma w niej tego typu ograniczeń.

Growit

Growit to portal społecznościowy dla wielbicieli roślin. Możemy w nim pytać o poradę innych wielbicieli roślinek, a także chwalić się swoimi postępami. Dzięki tej aplikacji możemy także zobaczyć cudze błędy, dzięki czemu sami ich nie popełnimy.

NDR