Alkohol na prezent – jaki wybrać?

0
597
wino butelka
Jeśli alkohol ma służyć jako prezent, to powinno się postawić na produkt wysokiej jakości, w ciekawej butelce, ładnie zapakowany | fot.: materiał partnera

Mogłoby się wydawać, że alkohol nie będzie zbyt dobrym pomysłem na prezent, ale w Polsce wręczanie trunków jest powszechnie praktykowane. Taki wysokoprocentowy upominek sprawdzi się na wiele okazji. Będzie świetną opcją na urodziny, ślub, rocznicę itd. Istotne jest to, aby wybrać odpowiedni alkohol, mając na uwadze preferencje drugiej strony, jej wiek, stan zdrowia, płeć. Zestaw prezentowy składający się z dobrej jakości trunku w ciekawej butelce to zawsze mile widziany podarunek. Nawet jeśli ktoś nie planuje w najbliższej przyszłości go wypić, to posłuży jako ozdoba. Wiele osób kolekcjonuje alkohole, eksponuje je na witrynie. Domowy barek sprawdza się rewelacyjne podczas imprezy lub ważnej uroczystości.

Czym się kierować, wybierając alkohol na prezent?

Obecnie alkohol można kupić niemalże wszędzie, nie trzeba odwiedzać sklepu monopolowego. Wystarczy przyjść na stację paliw, do najbliższego sklepu spożywczego. Wybór jest ogromny, więc dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego. Jeśli alkohol ma służyć jako prezent, to powinno się postawić na produkt wysokiej jakości, w ciekawej butelce, ładnie zapakowany. Niezbyt sprawdzi się zwykły trunek w klasycznej formie, który niczym się nie wyróżnia. Taki prezent raczej nie wywoła uśmiechu zadowolenia na twarzy obdarowanego, może zostać odebrany wręcz za kiczowaty. Na szczęście nie brakuje też alkoholi w bardzo efektownych, pomysłowych butelkach. Warto wręczać trunek w estetycznym kartonie lub tubie. Wspaniale sprawdzi się również drewniana skrzynka. Taki podarunek zrobi spore wrażenie, będzie wyglądać elegancko, wręcz luksusowo.

Przy wyborze alkoholu na prezent powinno się zwracać uwagę na producenta. Znaczenie ma prestiż marki, szczególnie jeśli obdarowanym ma być koneser. Jeżeli chce się zrobić dobre wrażenie na kimś, to najlepszym pomysłem będzie zakup dobrze znanego alkoholu, który cieszy się uznaniem konsumentów, z wyższej półki cenowej. Zostanie on odebrany jako podarunek z klasą. Bardzo ważna jest oczywiście jakość zawartości butelki, musi być smaczna. Niezwykle rozczarowujące jest nalanie sobie trunku z bardzo efektownie wyglądającej butelki, którego jakość pozostawia wiele do życzenia. Pozostanie po tym tylko niesmak.

Kolejną kwestią podczas zakupu alkoholu na prezent jest zwrócenie uwagi na wiek trunku. Ma to ogromne znaczenie, szczególnie w przypadku wina, whisky, koniaku. Nie bez powodu mówi się, że starszy alkohol jest smaczniejszy. Im dłużej leżakuje, tym lepiej, przekłada się to także na wzrost jego wartości. Klasyką będzie wysokoprocentowy upominek w postaci whisky. Ekskluzywnym prezentem jest również koniak, szczególnie w pięknej karafce wielokrotnego użytku. Godny polecenia będzie także armaniak, stanowi on tańszą alternatywę dla whisky. Na urodziny będzie strzałem w dziesiątkę. Z kolei na oficjalne okoliczności można podarować wódkę. Wspaniałym pomysłem na upominek jest alkohol w ciekawej butelce z personalizowaną etykietą. Brandy, na której znajdzie się imię obdarowanego, z pewnością go zachwyci.

Materiał partnera