Akcesoria kuchenne: 5 niezbędnych przyborów kuchennych, które na pewno wykorzystasz!

0
1225
miseczki do przechowywania żywności
Jakie akcesoria kuchenne ułatwią przechowywanie żywności i zagwarantują, że pozostanie świeża na dłużej? | fot.: Tchibo

W kuchni Tchibo znajdziesz wiele pomysłowych akcesoriów kuchennych, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie a przy tym stylowo się prezentują. Które przybory warto mieć w swojej kuchni, by przygotowywanie posiłków było jeszcze prostsze i przyjemniejsze? Jakie akcesoria kuchenne ułatwią przechowywanie żywności i zagwarantują, że pozostanie świeża na dłużej? Poniżej 5 propozycji, bez których nie sposób się obejść!

 1. Klipsy do zamykania torebek

Co zrobić z napoczętym opakowaniem herbaty? Jak zabezpieczyć, dopiero co otwartą, torebkę ze zmieloną papryką, by przyprawa nie straciła aromatu? Jak przechowywać w zamrażarce otwarte opakowanie z mrożonym szpinakiem? W tych – i wielu innych – przypadkach, niezbędne okażą się specjalne, kuchenne klipsy, które idealnie nadają się do zamykania napoczętych torebek. Pozwalają szczelnie zamknąć otwarte wcześniej opakowania, dlatego to właśnie dzięki nim można dłużej cieszyć się świeżością produktów. Te akcesoria kuchenne są niezwykle funkcjonalne – można ich używać wielokrotnie, a przy tym stylowo się prezentują.

Klipsy są wykonane ze stali nierdzewnej. Jedno opakowanie zawiera trzy klipsy w różnych kolorach: stalowym, taupe i antracytowym.

Klipsy do zamykania torebek
Klipsy do zamykania torebek | fot.: Tchibo
 1. Nóż do pizzy i wycinania makaronu

  Przybory kuchenne 2 w 1 są podwójnie funkcjonalne – nie tylko można ich używać do dwóch, różnych czynności, ale też pozwalają zaoszczędzić cenne miejsce w kuchni. Przykładem tego rodzaju jest nóż, który służy jednocześnie do krojenia pizzy i wycinania makaronu. Przyrząd został wyposażony w dwa ostrza ze stali nierdzewnej: gładkie, służy do krojenia pizzy, tarty i innych wypieków, z kolei dzięki falistemu ostrzu można wyciąć finezyjne kawałki makaronu. Co więcej, falistego kółka można również użyć do pomysłowego udekorowania ciast i ciasteczek. Nóż można z powodzeniem myć w zmywarce.

  Nóż do pizzy i wycinania makaronu
  Nóż do pizzy i wycinania makaronu | fot.: Tchibo
 2. Tarka do parmezanu z przykrywką

Tarka do parmezanu z przykrywką to kolejny przykład przyboru kuchennego 2 w 1, który przyda się w każdej kuchni. Dlaczego warto go mieć? W tym pomysłowym akcesorium można przechowywać parmezan, a gdy zajdzie taka potrzeba, również go trzeć. Przyrząd ma kształt przypominający dostępny w sklepach parmezan, dzięki czemu można mieć pewność, że zakupiony ser, bez problemu się w nim zmieści i pozostanie świeży przez długi czas. Powierzchnia tnąca została wykonana ze stali nierdzewnej, co pozwala na szybkie i proste tarkowanie. Starty ser można podać bezpośrednio w zintegrowanym z produktem pojemniku.

Tarka do parmezanu z przykrywką
Tarka do parmezanu z przykrywką | fot.: Tchibo

Tarka do parmezanu z przykrywką to praktyczny przyrząd, który posłuży nie tylko do przechowywania i tarcia, ale też serwowania tego szlachetnego sera.

 1. Szczoteczki do czyszczenia warzyw i owoców

W kuchni Tchibo nie ma mowy o przypadkowości. Wszystkie akcesoria kuchenne pełnią określoną funkcję, a na nieprzydatne rzeczy nie ma miejsca. Osobom, które dużo i często gotują, trudno będzie obejść się bez zestawu szczoteczek do czyszczenia warzyw i owoców. Jedna ze szczotek ma twarde włosie, które dobrze sprawdza się w przypadku czyszczenia np. marchwi i ziemniaków. Z kolei druga jest wyposażona w miękkie włosie, idealne do czyszczenia grzybów i jabłek. Te kuchenne przybory przydadzą się nie tylko do mycia dużych zabrudzeń, ale też usuwania brudu na sucho, np. w przypadku grzybów.

Szczoteczki do czyszczenia warzyw i owoców
Szczoteczki do czyszczenia warzyw i owoców | fot.: Tchibo

Szczotki do czyszczenia warzyw i owoców są wyposażone w naturalne włosie i mają uchwyty wykonane z drewna.

 1. Jutowe worki na warzywa

Jak przechowywać warzywa? To problem, który pojawia się w wielu kuchniach. Z pomocą mogą przyjść worki wykonane z juty. To akcesoria kuchenne, które doskonale nadają się do przechowywania warzyw korzeniowych, takich jak np. ziemniaki i cebula, w suchym miejscu. Worki zostały uszyte w taki sposób, by zapewnić warzywom optymalną cyrkulację powietrza i ochronić je przed wilgocią i popsuciem. Wewnętrzna strona worków została wykonana w taki sposób, by można ją było przecierać wilgotną ściereczką i dzięki temu utrzymywać wnętrze worków w czystości.

Jutowe worki na warzywa
Jutowe worki na warzywa | fot.: Tchibo

Jeśli worki nie będą przez jakiś czas używane, można je przechowywać jeden w drugim, dzięki czemu nie zajmą zbyt dużo miejsca.


Artykuł sponsorowany