3 sposoby aranżacji pokoju młodzieżowego

0
511
pokój nastolatki
Do stworzenia idealnych warunków do wypoczynku, nauki i spędzania czasu z przyjaciółmi przyda się kilka znaczących dodatków | fot.: materiał partnera

Stworzenie ciekawego i komfortowego pokoju młodzieżowego wymaga nieco inwencji i kreatywności, a także zastosowania odpowiednich materiałów. Dzięki temu nastolatek będzie miał wygodne miejsce tylko dla siebie. Prezentujemy trzy sposoby aranżacji pokoju młodzieżowego.

Nowoczesność, symetria i dużo koloru

Różne barwy ścian, zwłaszcza mocno kontrastujące, to dobre rozwiązanie, niepozostawiające miejsca na nudę. Do takiego pokoju idealnie wpasują się proste i geometryczne meble, które są chętnie wybierane ze względu na intrygujący design. Stylowe i wygodne biurko oraz krzesło z elementami drewna lub stali nadadzą nowoczesnego sznytu.

Wykończenie całego wnętrza w oparciu o dwa dominujące kolory jest jedną z wygodniejszych możliwości. Można połączyć wyrazistą żółć z granatem czy dowolną barwę z bielą lub szarością, następnie dobierać wystrój zgodnie z tym zamysłem. Dobrym rozwiązaniem są także naklejki na ściany, na przykład prezentujące husky szczeniaki.

Cegła i drewno jako główne akcenty pokoju

Decydując się na stylowe wykończenia drewniane i jedną ścianę z cegły, możemy być pewni, że wnętrze będzie miało wyjątkowy i niepowtarzalny klimat. Kolorowe dodatki w głębokich barwach, takich jak granat, szmaragd czy fiolet, lub w soczystych żółciach i pomarańczach przełamią surowy wygląd mebli. Nastolatek lubi kwiaty i chciałby powiesić ulubiony obraz? Świetnie się składa, bo takie elementy nadadzą wnętrzu domowego ciepła i będą zwieńczeniem całej aranżacji. Dobrze jest zadbać o optymalne oświetlenie przy biurku i stoliku nocnym, a także zawiesić lampki ledowe.

Pokój z przytulną atmosferą

Do stworzenia idealnych warunków do wypoczynku, nauki i spędzania czasu z przyjaciółmi przyda się kilka znaczących dodatków. Najlepiej, jeśli część z nich będzie odpowiadała pasjom nastolatka. Pozwoli mu to w pełni zaaklimatyzować się w nowo urządzonym miejscu. Ciepłe i miękkie koce, puszyste poduszki i komfortowe pufy okażą się pomocne. Doskonałą alternatywą dla zasłon są naklejki na okna, których niepełna przezroczystość zapewnia aurę prywatności. Będzie to doskonała odmiana od firan, szczególnie jeśli nastolatek sam wybierze wzór. Może on odpowiadać jego pasjom lub przedstawiać wymarzonego pupila czy kierunek podróży. Warto również skorzystać z naklejek na drzwi lub meble. To doskonały sposób na odświeżenie kilkuletniej szafki lub komody.

Materiał partnera