3 modne rozwiązania, które odmienią Twój salon

0
1043
Trendy jesienne aranżacja salonu Westwing
W salonie toczy się życie domu, gromadzi on nie tylko domowników, ale też przyjaciół i gości | fot.: Westwing

Zastanawiasz się, jak odświeżyć wygląd salonu i szukasz na to modnych, ale nieskomplikowanych rozwiązań? Przygotowaliśmy 3 pomysły na ciekawe rozwiązania, które wprowadzisz bez konieczności remontu.

W salonie toczy się życie domu, gromadzi on nie tylko domowników, ale też przyjaciół i gości. Dlatego warto, aby jego wystrój nadążał za naszymi potrzebami  i odzwierciedlał upodobania oraz styl. Aranżacja salonu to oczywiście wybór mebli, kolorów, oświetlenia oraz dodatków. Czasem jednak mamy ochotę na małe zmiany, które nadadzą mu nowego charakteru. Oto kilka sposobów i inspiracji jak przemycić najnowsze trendy do salonu.

Otwarta półka, czyli dekoracje na widoku

Otwarta półka w salonie Westwing
Lekki, niezabudowany regał lub konsola stały się wnętrzarskim przebojem | fot.: Westwing

Lekki, niezabudowany regał lub konsola stały się wnętrzarskim przebojem. Dodają wnętrzu lekkości i mogą pełnić wiele funkcji. Co sprawiło, że otwarta półka odnosi sukces? Można ją zaaranżować na wiele sposobów, a co najważniejsze jest tzw. focal point, czy punktem, który ma przyciągać wzrok. W modnym wydaniu, otwarta półka ma pełnić przede wszystkim rolę dekoracyjną. To, co na niej stanie powinno być przemyślane – chcemy uniknąć wrażenia bałaganu i umieszczania na niej przypadkowych elementów. Pożądanym efektem za to jest jest ekspozycja estetycznych przedmiotów jak na przykład: wazonu z kwiatami (również suszonymi), świec, zdjęć w ramce, lustra opartego o ścianę, misy dekoracyjnej, rzeźby lub albumowych wydań książek bądź magazynów.

Aranżując otwartą półkę, wejdźmy w rolę stylisty wnętrz i umieśćmy na niej ulubione przedmioty, tworząc swojego rodzaju wystawę. Zaletą jej wykorzystania jest to, że szybko możemy przeprowadzić jej metamorfozę, zmieniając dekoracje na jesienne, bożonarodzeniowe lub wiosenno-letnie.

Galeria ścienna

Galeria ścienna Westwing
Jak uniknąć chaosu i osiągnąć stylowy efekt? Poszukaj motywu przewodniego | fot.: Westwing

Zdjęcia, plakaty lub grafiki do dekoracji ścian wykorzystujemy nie od dziś. Jednak najmodniejszym rozwiązaniem jest łączenie wielu elementów i tworzenie z nich prawdziwej ściennej galerii. Jak uniknąć chaosu i osiągnąć stylowy efekt? Poszukaj motywu przewodniego. Może to być kolor powtarzający się na kilku zdjęciach lub grafikach. Innym pomysłem będzie wspólny temat, na przykład motyw florystyczny, kinowy, architektoniczny lub podróżniczy. Należy też zwrócić uwagę na ramy. Nie dla każdego obrazu muszą być takie same, warto jednak pamiętać, aby ich styl do siebie pasował. Na koniec, zamiast od razu przybijać zdjęcia do ściany, odrysuj ich kształty na papierze i przyklej do ściany taśmą malarską. W ten sposób łatwiej będzie zaplanować, jak skomponować galerię ścienną i połączyć różne wielkości ram.

Modne rośliny

Rośliny aranżacja salonu Westwing
Już kilka roślin doniczkowych wystarczy, aby odmienić salon | fot.: Westwing

Żywe rośliny we wnętrzach to nie tylko wnętrzarski trend, ale, jak zapewniają eksperci, sposób na lepsze samopoczucie. Ich zieleń nas odpręża, a pielęgnacja może być sposobem na relaks i namiastką natury, nawet jeśli mieszkamy w dużym mieście. Już kilka roślin doniczkowych wystarczy, aby odmienić salon, wprowadzić do niego życie i stworzyć małą miejską dżunglę. Jak je zaaranżować? W zależności od miejsca, które mamy do dyspozycji, możemy sięgnąć po współczesne kwietniki, duże donice lub te wiszące, które są idealne do mniejszych wnętrz. Najmodniejsze rośliny to: monstera, pilea, starzec Rowleya, grubosz i fikusy. Ich pielęgnacja wcale nie jest trudna, a korzyści zarówno dla stylu wnętrz jak i naszego nastroju są ogromne!

Wraz z nadejściem nowej pory roku, mamy ochotę na zmiany we wnętrzach. Jednak wcale nie potrzebujemy dużych rewolucji. Czasem wystarczy wazon w modnym kształcie, dekoracje na stolik kawowy lub inne poduszki na sofie, aby poczuć się jak w nowym domu. Dodatki to klucz do sukcesu w szybkich metamorfozach. Wypróbuj jeden lub wszystkie sposoby na modny akcent we wnętrzu!


Materiał partnera zewnętrznego