Wybór najlepszego fotografa ślubnego

0
809
fotograf ślubny
Fotograf ślubny będzie blisko pary młodej przez cały czas w dniu ślubu | fot.: materiał partnera

Ludzie mawiają, że po ślubie kwiaty zwiędną, a suknia trafi do szafy. Tylko zdjęcia z nami pozostaną. Dlatego też wybór świetnego fotografa ślubnego jest tak ważny. Im lepsze zdjęcia, tym cenniejsza pamiątka.

Jak znaleźć fotografa na ślub?

Znalezienie świetnego fotografa ślubnego tylko z pozoru wydaje się zadaniem dość łatwym. Mamy przecież internet, wujka Google, Facebook’a i przede wszystkim Instagram. Fotografów ślubnych jest na rynku bez liku, ale w tym całym przybytku trzeba znaleźć tego jednego, jedynego.

Obejrzenie pełnych reportaży to podstawa 

Są dwa istotne elementy charakterystyczne dla każdego fotografa ślubnego: portfolio i osobowość. Z fotografią ślubną zwykle stykacie się w mediach społecznościowych. Na Facebook’u czy Instagramie pokazywane są najczęściej zdjęcia par młodych w pięknych sceneriach w świetle zachodzącego słońca. Na ich podstawie trudno jest określić poziom fotografa. Wykonanie czułego, romantycznego zdjęcia pary w czasie sesji tuż przed zachodem słońca jest jednak zadaniem dość prostym, o wiele prostszym niż wykonanie dobrego całodziennego reportażu. Dlatego wybierając fotografa ślubnego zwróćcie uwagę na pełne reportaże ślubne. Te można znaleźć wyłącznie na stronie internetowej fotografa, a nie w mediach społecznościowych. Obejrzenie kilku reportaży składających się z ok. 100 zdjęć jest niezbędne, żeby przekonać się, jak dobry jest fotograf. Strona www fotografa powinna być tym miejscem w internecie, gdzie spędzisz najwięcej czasu wybierając fotografa ślubnego.

Media społecznościowe pomocne w poszukiwaniach

Wspominałem wcześniej, że strony internetowe fotografów są najlepszym obszarem do poszukiwań najlepszego według Was fotografa ślubnego. Media społecznościowe też są pomocne, ale jako pomost między kontem fotografa w social media a jego stroną www. Warto przeszukać instagrama, powpisywać różne hasztagi, pooglądać zdjęcia ślubne koleżanek czy kolegów. Kiedy jakieś zdjęcia wpadną Ci w oko, nie pisz jeszcze do fotografa z zapytaniem o termin. Najpierw przejdź do strony www i zapoznaj się z portfolio.

Dobra relacja z fotografem ślubnym 

Fotograf ślubny będzie blisko pary młodej przez cały czas w dniu ślubu. Dlatego tak ważne jest, aby dobrze czuć się w jego obecności, móc w pełni mu zaufać. Fotograf ślubny nie jest tylko człowiekiem wynajętym do zrobienia zdjęć. Fotograf ślubny to Wasz przyjaciel, z którym powinniście świetnie się dogadywać. Znakomite zdjęcia ślubne są często naturalną konsekwencją bardzo dobrej relacji między parą a fotografem. W celu sprawdzenia czy fotograf nadaje na tych samych falach co Ty, warto się z nim spotkać przed podpisaniem umowy, porozmawiać, poznać, zmniejszyć dystans. To pozwoli zbudować więź między Wami i niezbędne zaufanie. Kto wie, może jednak się okazać, że ten gość z aparatem jest tak irytujący, że pomimo pięknego portfolio, wolicie poszukać kogoś innego. Między fotografem a parą powinna być chemia.

Artykuł powstał przy współpracy z Vasco Images – fotograf ślubny Warszawa: https://vascoimages.pl/

Materiał partnera