Pierścionki na palce – minimalistyczne i bogato zdobione: jaki wybrać?

0
533
złoty pierścionek zaręczynowy
Część pań preferuje jednak bardziej zdobne pierścionki, także te z kamieniami szlachetnymi oprawnymi w złoto | fot.: materiał partnera

Pierścionki na palce mogą wpisywać się w styl minimalistyczny lub przykuwać uwagę swoim bogatym wyglądem. Jaki pierścionek będzie właściwy dla danej osoby i na daną okazję? Czy lepszym wyborem są pierścionki złote, czy srebrne? Poznaj odpowiedzi na te pytania!

Pierścionki na palce w minimalistycznym stylu

Subtelne, delikatne pierścionki na palce to świetny wybór zwłaszcza dla młodych kobiet i dziewczynek. Idealnie współgrają z ich urodą i wdziękiem i w stonowany sposób podkreślają elegancję stroju. Srebrne lub pozłacane pierścionki z niewielkim oczkiem są dobrym prezentem dla dziewczynki z okazji komunii albo urodzin – to przy okazji miła pamiątka na lata. Młode kobiety chętnie wybierają srebrne pierścionki na palce, które pasują do każdej stylizacji i które można nosić na co dzień, do pracy czy na uczelnię. Świetnie prezentują się na przykład minimalistyczne srebrne pierścionki z geometrycznym albo symbolicznym wzorem. Minimalizm kojarzony jest z prostotą i dobrym gustem. Pierścionki na palce w tym stylu subtelnie podkreślają stylizację, ale nie wysuwają się na pierwszy plan.

Pierścionki bogato zdobione – na jakie okazje je wybrać?

Część pań preferuje jednak bardziej zdobne pierścionki, także te z kamieniami szlachetnymi oprawnymi w złoto. To oczywiście kwestia gustu, a także okazji. Piękne, zdobne pierścionki na palce doskonale sprawdzą się podczas balu do wieczorowej sukni czy na inną uroczystą okazję. Złote pierścionki z diamentami lub szafirami od wieków niezmiennie chętnie wybierane są jako element oświadczyn i zaręczyn. Diamenty symbolizują stałość uczuć, zaś szafiry czyste intencje i oddanie. Symbolika kamieni i ich liczby w pierścionku zaręczynowym jest nieco zapomnianą kwestią, ale w sztuce jubilerskiej nadal jest ona kultywowana. Warto zapoznać się z sekretnym znaczeniem szlachetnych kruszców i kamieni, które jest równie ciekawe jak symbolika kwiatów. Bogato zdobione pierścionki warto zatem zachować na specjalne okazje. Na co dzień można założyć jeden z nich, na przykład zaręczynowy. Nie ma prostej odpowiedzi, czy bardziej odpowiednie są pierścionki złote, czy srebrne – to kwestia indywidualnych preferencji.

Pierścionki z motywem roślinnym – idealne na co dzień

Jeśli praca, jaką wykonujemy, nie pozwala na ekstrawagancje w doborze stroju i biżuterii, nie znaczy to, że w ogóle musimy zrezygnować z ozdobnych elementów stylizacji. Dobrym wyborem są wówczas pierścionki na palce z motywem roślinnym – listków, kwiatka lub gałązki. Taki neutralny pierścionek nie będzie przykuwał wzroku, a jednocześnie doda nam pewności siebie i stonowanej elegancji naszej stylizacji. Wybierajmy pierścionki, które pasują do naszego charakteru, osobowości oraz danej sytuacji – to świetny sposób, żeby czuć się dobrze, a taki przecież jest główny cel noszenia biżuterii.

Materiał partnera