Mały sposób na dużą przyjemność

0
732
kobieta w łóżku
Sfera intymna, związana z seksualnością, u większości osób stanowi ważną część życia | fot.: materiał partnera

Postawy dotyczące życia intymnego przechodzą w ostatnich latach sporą ewolucję. Coraz częściej mówimy o naszych potrzebach, otwieramy się na nie, dzielimy fantazjami i marzeniami ze sfery, która jeszcze niedawno była ukryta pod zasłoną milczenia. Obecnie w prasie czy mediach „kobiecych” i lifestyle’owych znajdziemy pochwałę seksualności, samomiłości, zachęty do rozszerzania repertuary zachowań erotycznych. I bardzo dobrze.

Intymne gadżety są dla każdego

Sfera intymna, związana z seksualnością, u większości osób stanowi ważną część życia. Poszukiwania źródeł przyjemności, i to przecież nie tylko fizycznej, ale również psychicznej, prowadzą nas w różne rejony. Takie też są zalecenia specjalistów – seksuologów. Różnorodność to wróg rutyny i nudy, a dbanie o własny dobrostan w sferze intymnej, jest naturalnych zachowaniem.  Jednym ze sposobów na poprawę doznań i wrażeń bez wątpienia są akcesoria „dla dorosłych”, czyli przeróżnego rodzaju zabawki intymne. Widać przy tym, że ta branża przeszła naprawdę wielkie zmiany i produkty oferowane obecnie stoją na zupełnie innym poziomie niż to, co było dostępne jeszcze 10 czy 20 laty temu. To już nie są toporne, wzorowane głównie na naturalnych atrybutach męskich, akcesoria, o czym można się przekonać odwiedzając stronę najlepszewibratory.pl. Obecnie wymagające kobiety dostają możliwość zakupu prawdziwych cacek, wyposażonych w dziesiątki programów, wykonanych z przeróżnych materiałów – w wersjach luksusowych również pokrytych złotem czy zdobionych diamentami, wielokolorowe, eleganckie. Design, funkcjonalność oraz coraz większe otwarcie na tego typu produkty sprawiają, że faktycznie rośnie liczba kobiet sięgających po nie, używając ich samodzielnie albo też wespół z partnerem, wedle gustu, potrzeby i możliwości.

Przede wszystkim – dobra zabawa

Oczywiście nadal są osoby, które patrzą na akcesoria intymne z pewną obawą. Często dlatego, że nie nawykły do czerpania pełni możliwości z własnej seksualności, przeżywając ją najczęściej z partnerem, w dodatku niekoniecznie z dużą satysfakcją. Winić za to możemy między innymi edukację seksualną, czy też raczej jej brak… Nie jesteśmy nauczeni, że seks ma być przede wszystkim przyjemnością i dobrą zabawą. Sięgniecie po jakiś „gadżet” pod nieobecność czy przy niewiedzy partnera/partnerki nie jest przecież zdradą a chęcią poszukiwania tej przyjemności, która należy się każdemu. Oczywiście warto dla dobrej atmosfery w związku dzielić się taką wiedzą, mówić o swoich potrzebach i pragnieniach, chociaż – przyznajmy szczerze – często pozostaje to w sferze życzeniowej i nie jest możliwe do przeprowadzenia.

Korzystanie z akcesoriów intymnych możemy polecić wszystkim aktywnym seksualnie, niezależnie od  płci czy wieku. Taką samą poradę formułują często specjaliści, zwracając jednak uwagę, że nic na siłę… Dlatego, to sugestia do mężczyzn, dużo lepiej omówić zakup takiego prezentu, niż stawiać partnerkę przed faktem dokonanym. Jeśli nie jest to w pełni możliwe, to wypada chociaż rozpoznać teren, czy to w luźnej rozmowie czy przy okazji np. oglądania jakiegoś programu czy serialu. To pierwszy krok do tego, by wprowadzić do łóżka jakiegoś małego przyjaciela, którego używanie zwiększy doznania, emocje i przyjemność z życia erotycznego.

Materiał partnera