Czy warto urządzać przyjęcia w hotelu

0
546
przyjęcie w hotelu
Obsługą wydarzenia zajmą się specjaliści, którzy wiedzą, jak udekorować salę, jak dobrać menu albo jak przygotować stół | fot.: materiał partnera

Coraz częściej wiele imprez rodzinnych i towarzyskich Polacy urządzają poza domem. Obojętnie czy są to wesela, chrzciny, pierwsze komunie, rocznice ślubu albo nawet zwykłe urodziny i imieniny. Wynajęcie sali bankietowej pozwala uniknąć bałaganu w mieszkaniu, a pani domu może zająć się rozmową z gośćmi, a nie gotowaniem i posługiwaniem przy stołach. A czy warto urządzać takie przyjęcia w hotelach?

Dlaczego hotel jest dobrym miejscem na przyjęcie okolicznościowe?

Jeżeli goście, których zapraszamy na przyjęcie, mieszkają niedaleko (w tym samym mieście na sąsiedniej ulicy) to w zasadzie wystarczy wynająć salę bankietową w pobliskiej restauracji. Jednakże często bywa tak, że spodziewamy się kogoś z drugiego końca Polski albo z zagranicy. Problemem może być wówczas zapewnienie takim gościom noclegów przed imprezą albo po imprezie. W naszym domu zwykle się nie pomieszczą (zwłaszcza gdy będzie to więcej niż jedna osoba), więc tak czy owak o hotelu trzeba będzie pomyśleć.

Jakie są jeszcze zalety przyjęć w hotelach?

Obsługą wydarzenia zajmą się specjaliści, którzy wiedzą, jak udekorować salę, jak dobrać menu albo jak przygotować stół. A im ważniejsze przyjęcie, tym większe ma znaczenie dobór obrusów, talerzy, sztućców albo kieliszków. Kiedy siedzenie przy stole zacznie się dłużyć, goście mogą się schować w mniejszym gronie w pokoju hotelowym na chwilę odpoczynku.

Jak wybrać hotel na przyjęcia w dużym mieście?

Przygotowując się do napisania tego artykułu, zajrzeliśmy na stronę jednego z hoteli w Warszawie (www.hphotel.pl). Zauważyliśmy, że najlepsze z nich mają często specjalnie przygotowany program imprezy w zależności od jej charakteru. A więc inaczej przygotują wieczory panieńskie, inaczej wesela, chrzciny, komunie i inne uroczystości.

Warto też brać pod uwagę możliwość łatwego dotarcia do obiektu komunikacją publiczną. Może nie każdy z gości dysponuje prywatnym samochodem. Jednocześnie musi też być tam zapewniony spokój albo możliwość wyjścia na chwilowy spacer niekoniecznie wzdłuż ruchliwej ulicy miasta.

Materiał partnera