Pożyczka przez wielkie P

0
2631
pieniądze monety koło budzika
Przyszły kredyt należy obejrzeć dokładnie – pod każdym kątem. Najważniejszą częścią naszego zobowiązania finansowego, będzie kwota, którą będziemy musieli ostatecznie odprowadzić na konto pożyczkodawcy | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pożyczanie pieniędzy to poważna czynność, do której trzeba podejść z rozsądkiem oraz z dokładnymi założeniami, których trzeba się trzymać. Pieniądze nie lubią pośpiechu i nieprzemyślanych decyzji, a szczególnie nie lubią ich kredyty zaciągane na wiele, wiele lat, takie jak choćby kredyt hipoteczny na mieszkanie, czy pożyczka na zakup nowoczesnego auta hybrydowego prosto z salonu.

  1. Kalkulator policzy wszystko za Ciebie
  2. Szukamy, więc znajdziemy
  3. Liczymy konkretne sumy
  4. Nie tylko hipoteczny

Kalkulator policzy wszystko za Ciebie

Przyszły kredyt należy obejrzeć dokładnie – pod każdym kątem. Najważniejszą częścią naszego zobowiązania finansowego, będzie kwota, którą będziemy musieli ostatecznie odprowadzić na konto pożyczkodawcy. Liczy się tutaj przede wszystkim wysokość konkretnej miesięcznej raty, którą będziemy musieli spłacać przez kolejnych kilkadziesiąt lat. Przy obliczaniu raty pomocnym narzędziem może okazać się kalkulator kredytowy – https://direct.money.pl/kalkulatory/kalkulator-kredytowy/. Znajdziemy tam bardzo proste w obsłudze, a przydatne urządzenie, dzięki któremu nasz przyszły kredyt stanie przed nami otworem. Prawidłowo wyliczony, pozwoli nam się udać do banku z czystym umysłem i wiedzą, na czym stoimy oraz czego możemy się spodziewać.

Szukamy, więc znajdziemy

Bez względu na to jakiego kredytu szukamy: gotówkowego, hipotecznego, czy samochodowego, kalkulator kredytowy na pewno przyda się nam na starcie w wyścigu po dobrze pożyczone pieniądze. Ilość ofert na rynku finansowym jest niewątpliwie oszałamiająca, warto więc dobrze się zastanowić, u kogo zamierzamy zaciągnąć kredyt. Dobrym adresem może być bank zajmujący się na co dzień naszym rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym, czyli tzw. ROR-em. Czasami może się to wiązać z różnego rodzaju premiami, czy innymi udogodnieniami podczas przyznawania pożyczki na zakup mieszkania, czy też samochodu.

Liczymy konkretne sumy

Nasz pomocnik, jakim niewątpliwie jest kalkulator kredytowy, potrzebuje do obliczenia potencjalnej raty oraz kosztu całości kredytu hipotecznego trzech rzeczy: nominalnego oprocentowania pożyczki, kwoty pieniędzy, którą chcemy otrzymać, a także czasu, w jakim zamierzamy owo zobowiązanie spłacić. W przypadku wysokiej zdolności kredytowej warto rozpatrzyć możliwość uzyskania kredytu z malejącymi ratami, co z czasem zaowocuje coraz mniejszymi ratami do spłaty. Większość z klientów otrzyma jednak propozycję pożyczki z ratami w równej wysokości przez cały okres spłaty. Kalkulator pokaże też nam, że pożyczka hipoteczna powinna zamknąć się w przedziale od 50.000 do 2.000.000PLN, zaś okres jej spłaty wyniesie od roku do trzydziestu pięciu lat. Kwota, którą wyliczy nam kalkulator będzie praktycznie ostateczną sumą, jaką będziemy musieli uiścić. Warto pamiętać o tym, że oprócz stron ogólnych, także banki mają swoje kalkulatory finansowe na własnych stronach sieciowych, z których możemy skorzystać.

Nie tylko hipoteczny

Oprócz kredytu hipotecznego możemy w kalkulatorze obliczyć także kredyt gotówkowy, czy samochodowy. Działa one wówczas w podobny sposób, pozwalając ostatecznie obliczyć kwotę zobowiązania końcowego oraz wysokość poszczególnych, przeważnie równych, rat. W przypadku kredytów różnego typu warto wziąć pod uwagę możliwość ich ubezpieczenia na wypadek niespodziewanych zajść losowych. Pozwoli nam to na spokojny sen przez długie lata oraz niezagrożony byt naszych marzeń, których ostateczna realizacja była możliwa, dzięki kredytowi pozyskanemu z banku na dogodnych dla nas warunkach. Kredytowi, którego dokładną kwotę wyliczyliśmy w pewien styczniowy wieczór, posługując się w tym celu kalkulatorem kredytowym dostępnym on line.


Materiał partnera zewnętrznego