Różne zastosowania brulionów

0
770
rodzaje brulionów
Producenci artykułów papierniczych mają dziś do zaoferowania szeroki wybór produktów | fot.: materiał partnera

W trakcie roku szkolnego uczniowie często wymieniają zapisane zeszyty. Często jednak wcześniejsze notatki gubią się, a uczeń nie ma możliwości powtórzenia materiału omawianego na początku roku. Właśnie dlatego bruliony to świetna alternatywa dla zeszytu. Dzięki większej ilości kartek zmieści więcej informacji. Jednak oprócz celów edukacyjnych, brulion może okazać się cennym przedmiotem również podczas wakacji, jako pamiętnik letnich chwili.

Brulion szyty – piękny upominek dla każdego

Producenci artykułów papierniczych mają dziś do zaoferowania szeroki wybór produktów. Tym samym bruliony występują w rozmaitych kolorach i wzorach. Modele w twardej oprawie ze wzmocnionym grzbietem powinny przetrwać nawet na dnie plecaka podczas każdej wycieczki. Optymalna gramatura papieru to od 25 do 160 g/m2 – sprawdzi się do robienia notatek, wklejania czy rysowania.

Wybierając upominek, warto zwrócić uwagę na wzornictwo – sprawdzą się bruliony z ozdobną okładką lub błyszczącą folią. Wybór nadruków jest naprawdę imponujący; można wybierać spośród subtelnych roślinnych wzorów, przez krajobrazy, aż po bajkowe postaci i wizerunki muzycznych idoli. Wszystko zależy od wieku i zainteresowań pociechy. Dla większej grupy dzieci najlepiej zdecydować się oczywiście na neutralny wzór; na przykład z podziałem na dziewczynki i chłopców.

Bruliony, w których ożyją wspomnienia

Twarda oprawa i wzmocniony grzbiet brulionu zachęcają, by zabierać go wszędzie ze sobą. Taki brulion można wręczyć dziecku z określonym przeznaczeniem – by stworzyło swego rodzaju dziennik wakacyjny. Na kartach brulionu może zapisać trasę wycieczki, wspomnienia, powklejać bilety i zdjęcia.

Co istotne – taki brulion (na przykład z neutralną kolorystycznie okładką) może być doskonałą bazą do stworzenia spersonalizowanego dziennika czy pamiętnika. Do okładki można przykleić wstążki, by można było zawiązać pękający w szwach od wspomnień brulion, a po kilku tygodniach do niego wrócić. Bez wątpienia zachęca to dzieci do kreatywności.

„Złote Myśli” – magia dzieciństwa, zaklęta w brulionach

Któż z nas nie pamięta wierszyków, zapisywanych skrzętnie na kartach pamiętników i tak zwanych Złotych Myśli? Warto czerpać inspiracje z własnego dzieciństwa i podsuwać takie pomysły dzieciom. Będzie to doskonały prezent na wakacje, kiedy poznaje się wiele nowych osób.

Na pierwszej kartce brulionu (w kratkę lub linie) dziecko wypisze pytania, a kolejne kartki posłużą jako pole do odpowiedzi jego przyjaciołom. To prawdziwa pamiątka na całe życie.

Jak zatem widać – niepozorny brulion może okazać się doskonałym upominkiem. Co istotne – jest to nie tylko estetyczny i cieszący oko przedmiot, ale ma także walory edukacyjne, ponieważ zachęca do kreatywności.

Materiał partnera