Planer planerowi nierówny – ja wybrać organizer?

0
428
planer organizer
Każdy ma swoje priorytety, swoje cele i marzenia. Organizery pomagają realizować je znacznie łatwiej i skuteczniej | fot.: materiał partnera

Planer pozwoli Ci lepiej uporządkować sobie plan dnia, rozpisać zadania do wykonania, cele do zrealizowania, a nawet skuteczniej zarządzać swoimi finansami. Jednak każdy ma inne priorytety i prowadzi inny styl życia, dlatego też inaczej korzysta ze swojego organizera. Mogłoby się wydawać, że planer to po prostu datowany notatnik, ale nic bardziej mylnego! Na rynku dostępne są dzisiaj planery przeznaczone dla osób o bardzo zróżnicowanych potrzebach. Podpowiadamy, jak je wybrać.

Planer datowany czy niedatowany?

Pierwszym odpowiedzią, która pozwoli Ci wybrać planer odpowiadający Twoim potrzebom, jest ta na pytanie, czy będziesz korzystać z niego na co dzień, czy raczej okazjonalnie. Na rynku dostępne są bowiem planery datowane i niedatowane, dzięki którym swój organizer mogą bez problemu znaleźć zarówno te osoby, które muszą rozpisywać sobie każdy dzień, jak również, które mają dość uporządkowany plan dnia i tylko od czasu do czasu zdarza im się zabiegany dzień lub tydzień.

  • Planery datowane – przeznaczone są właśnie dla tych, którzy mają dużo obowiązków i zajęć na co dzień, dlatego muszą planować sobie każdy dzień od rana do wieczora, aby móc efektywniej zarządzać swoim czasem i zrealizować wszystkie założone cele. Najczęściej posiadają cały rok kalendarzowy rozpisany na dni lub tygodnie.
  • Planery niedatowane – te z kolei przeznaczone są dla osób, które nie będą korzystać z nich na co dzień. Te planery również posiadają rozpisane dni i tygodnie, jednak nie są one podpisane datami. Możesz zrobić to samodzielnie i korzystać z kalendarza przez dłuższy czas niż rok kalendarzowy.

Planery studenckie – zdobądź dyplom na 5!

Osobną kategorią planerów są planery studenckie. Znajdziesz w nich specjalne rubryki, dzięki którym skrupulatnie rozplanujesz czas na naukę, wpiszesz do nich swój plan zajęć i bez problemu dostosujesz do niego pozostałe obowiązki i aktywności, np. grafik w pracy, czas na odrobinę sportu czy spotkania ze znajomymi. Nie zabraknie w nich też karty bibliotecznej, dzięki której nie zapomnisz rozliczyć się z akademicką biblioteką przez rozdaniem dyplomów.

Planery biznesowe – lepiej zarządzaj swoją firmą

Trudno prowadzić biznes bez dobrego planu. W planerach biznesowych znajdziesz wszystko, co jest Ci potrzebne, aby na co dzień mieć pod kontrolą swoją firmę, czyli m.in.:

  • szczegółowy plan każdego miesiąca;
  • plan finansowy;
  • miejsce na ważne kontakty;
  • plan rozwoju;
  • miejsce na rozpisanie poszczególnych projektów;
  • rubryki na spotkania i wydarzenia.

Planery podróżne – zaplanuj wymarzone wakacje

Dzięki planerom podróżniczym możesz zaplanować swoją podróż od początku do końca. Stworzysz w nich listę wszystkich rzeczy, które chcesz zobaczyć, wszystkich zadań, które chcesz wykonać w czasie podróży, stworzysz szczegółowy plan wycieczki, a także zapiszesz wszystko, co musisz ze sobą zabrać. Z planerem podróżniczym przeżyjesz niezapomnianą podróż dokładnie tak, jak Ci się wymarzyło.

Planery ślubne – ślubne przyjęcie jak z bajki

Plenery ślubne robią furorę wśród par, które planują najważniejszy dzień swojego życia. Dzięki nim dokładnie podzielisz obowiązki pomiędzy pana młodego, pannę młodą oraz świadków. Nie zapomnisz o strojach, dekoracjach, gastronomi i wszystkich terminach, kiedy razem lub każde z osobna musicie zadbać o szczegóły przygotowania wspaniałego wesele. Planer ślubny pozostaje też cudowną pamiątką.

Planuj i żyj po swojemu

Każdy ma swoje priorytety, swoje cele i marzenia. Organizery pomagają realizować je znacznie łatwiej i skuteczniej. Wszystkie opisane w tym artykule planery znajdziesz w sklepie Make It Easy.

Materiał partnera