Najlepsza odzież do górskich eskapad

0
641
odzież termoaktywna w góry
Odzież termoaktywna z wełny merynosa najlepszym partnerem górskich eskapad? Wiele na to wskazuje! | fot.: materiał partnera

Każdy miłośnik górskich wycieczek wie doskonale, jak duże znaczenie podczas wędrówek na wysokościach ma odpowiednia odzież. Powszechnie przecież wiadomo, że warunki panujące w górach czasem nijak mają się do tych, które spotykamy w tym samym czasie na nizinach, gdzie zaczyna się nasza trasa.

Czasem jest to źródłem dylematów – ubrać się lżej, by nie przegrzać ciała na niższych partiach? Wybrać rozwiązanie „na cebulkę”, by nie marznąć na szczycie? A może zabrać dodatkową odzież do plecaka i podźwigać nieco więcej, w imię komfortu termicznego? Jak się okazuje, jest trzecie rozwiązanie – wysokiej jakości odzież termoaktywna. Dlaczego jest obecnie tak popularna? Jakie właściwości i surowce odpowiadają za jej funkcjonalność? Sprawdźmy to na przykładzie renomowanej marki Brubeck.

Odzież termoaktywna od Brubeck

Brubeck jest polskim producentem odzieży termoaktywnej (w tym bielizny), z wieloletnim doświadczeniem w branży. O jakości wyrobów marki może świadczyć fakt, że korzysta z odznaczającej się najlepszymi właściwościami termoregulacyjnymi wełny z owiec merynosów. Czy ma to jakiekolwiek znaczenie?

Jak pokazuje praktyka – kolosalne. Wystarczy powiedzieć, że z odzieży Brubeck korzystają między innymi ratownicy GOPR, co samo w sobie jest bardzo rzetelną rekomendacją. Powstała nawet specjalna akcja „Jestem z gór!”, w ramach której kupując termoaktywną czapkę Brubeck z wełny merynosów, wspieramy finansowo ratowników GOPR.

Brubeck w góry – dlaczego to dobry wybór?

Odzież termoaktywna z wełny merynosa najlepszym partnerem górskich eskapad? Wiele na to wskazuje! Brubeck udowadnia, że odzież z wełną merino jest ubraniem uniwersalnym, z którego można korzystać praktycznie w każdych warunkach. Niezwykłe właściwości surowca użytego do produkcji sprawiają, że w lecie ciepło i wilgoć odprowadzane są bardzo skutecznie na zewnątrz, a w zimie skóra jest chroniona przed chłodem. Jak to możliwe?

Sekret tkwi w… owcach. Merynosy, a zwłaszcza merynosy australijskie, żyją w środowisku charakteryzującym się znaczną amplitudą temperatur w ciągu roku. Dlatego ich runo wykształciło charakterystyczny kształt włosia, zatrzymującego pęcherzyki powietrza i w ten sposób genialnie regulującego termikę ciała. Jeśli do tego dołożyć możliwość absorbowania przez wełnę aż 35% wilgoci w stosunku do własnej masy oraz możliwość samooczyszczania się (a przy tym niskiej absorpcji nieprzyjemnych zapachów) wydaje się, że nie ma lepszego materiału na górskie wycieczki, niż odzież termoaktywna z wełny merynosa, dostępna między innymi w różnych rozmiarach i kolekcjach w sklepie Brubeck.

Materiał partnera