Jak zorganizować pokaz tańca na świeżym powietrzu?

0
580
podest sceniczny
W przypadku, gdy pokaz ma się odbywać na terenach zielonych, konieczne będzie zapewnienie stabilnego i twardego podłoża | fot.: materiał partnera

Festyny i imprezy organizowane na świeżym powietrzu mają w programie zaplanowane różne atrakcje dla gości. Są one elementem urozmaicającym przedsięwzięcie i mają na celu przyciągnięcie szerszej widowni. Dużą popularnością cieszą się pokazy taneczne, które wymagają jednak wieloetapowych przygotowań. Podpowiadamy, jak to zrobić, aby widowisko odniosło sukces i było ciekawe w odbiorze.

Kiedy pokaz taneczny to dobry pomysł?

Dobrze zorganizowana impreza to taka, której program będzie wypełniony atrakcjami umilającymi czas przybyłym gościom. Pokazy tańca są na tyle uniwersalną formą rozrywki, że przyciągają nawet osoby, które nie interesują się tą formą aktywności. Jest to połączenie muzyki i sztuki scenicznej, co sprawia, że prezentowane układy taneczne są tak wciągające. Mogą stanowić więc urozmaicenie wielu przedsięwzięć, takich jak:

  • wesela,
  • imprezy okolicznościowe,
  • festyny,
  • festiwale muzyczne,
  • akcje charytatywne,
  • imprezy promocyjne i branżowe.

Zorganizowanie pokazów jest też świetną formą reklamy szkół tańca i kółek teatralnych. Podczas wydarzeń charytatywnych może również przyciągnąć darczyńców, a nawet sponsorów, którzy zechcą finansowo wesprzeć zbiórkę.

Co będzie potrzebne do zorganizowania pokazu?

Przygotowanie występów na świeżym powietrzu wymaga dobrej logistyki. Jest to znacznie trudniejsze niż zorganizowanie pokazu w budynku ze względu na nieprzewidywalną pogodę oraz konieczność zaaranżowania przestrzeni od podstaw. Wydarzenia na świeżym powietrzu zazwyczaj odbywają się w sezonie letnim, ale mimo to warto zadbać o zadaszenie na wypadek deszczu. Dobrym pomysłem będzie wynajęcie namiotu, który można w razie potrzeby szybko rozłożyć.

Kolejnym etapem przygotowań powinno być wyposażenie miejsca występów w odpowiednie elementy infrastruktury. W przypadku, gdy pokaz ma się odbywać na terenach zielonych, konieczne będzie zapewnienie stabilnego i twardego podłoża. Do tego celu niezastąpione będą podesty sceniczne o modułowej konstrukcji, które można łączyć w dowolne kształty. Są łatwe w transporcie, montażu i przechowywaniu, dlatego sprawdzą się również podczas innych wydarzeń.

Występy taneczne nie mogłyby odbyć się bez muzyki, dlatego kluczowy element wyposażenia stanowi sprzęt grający. Należy zadbać, aby urządzenie gwarantowało doskonałą jakość dźwięku, a rozmieszczenie głośników uwzględniało uwarunkowania terenu. Musisz bowiem pamiętać, że muzyka na otwartej przestrzeni będzie mniej wyraźna niż w zamkniętym obiekcie, dlatego istotne jest zapewnienie odpowiedniej akustyki.

O czym jeszcze warto pamiętać?

W zależności od skali wydarzenia oraz rodzaju pokazu, musisz też wziąć pod uwagę dodatkowe zabezpieczenia. Jeżeli występ będzie się odbywał w dużym skupisku ludzi, warto zadbać o otoczenie parkietu taśmami, aby zapobiec wtargnięciu dzieci. Dobrym pomysłem będzie też ustawienie ławek do siedzenia, zwłaszcza gdy przewidujesz dłuższy pokaz tańca. Wszystko zależy jednak od warunków technicznych przestrzeni oraz posiadanego budżetu.

Materiał partnera