Jak szybko nauczyć się pierwszego tańca?

0
438
kurs tańca
Kurs tańca jest nieocenionym atutem dla tych, którzy myślą o nauce pierwszego tańca i nie tylko | fot.: materiał partnera

Udział w kursie tanecznym jest niezbędny dla osób, które traktują taniec poważnie. To szybki sposób na nauczenie się choreografii, poprawienie techniki i udoskonalenie stylu – zwłaszcza przed tak ważnym wydarzeniem, jakim jest ślub i wesele. A przy okazji pomaga ze stresem związanym z samym tańcem.

Kursy tańca – czy są niezbędne?

Kurs tańca jest nieocenionym atutem dla tych, którzy myślą o nauce pierwszego tańca i nie tylko. Tego typu szkoły nie tylko zapewniają przestrzeń do ćwiczenia, ale także oferują wskazówki od doświadczonych instruktorów. Ci specjaliści:

służą pomocą;

są w stanie udzielić informacji zwrotnej na temat postępów;

ułożą choreografię pod konkretną muzykę;

pomogą nawet wybrać muzykę.

Uczestnictwo w kursie pozwala na ćwiczenie w bezpiecznym środowisku, bez poczucia zażenowania czy bycia ocenianym przez gapiów. W późniejszym etapie możliwe jest poproszenie o przeprowadzanie zajęć z innymi – to pozwoli przyzwyczaić się do bycia oglądanym. Trzeba pamiętać, że na ślubie będzie najprawdopodobniej dużo osób i warto oswoić się ze spojrzeniami jak najwcześniej.

Nauka pierwszego tańca samemu w domu – czy to możliwe?

W teorii nauka pierwszego tańca samemu w domu jest możliwa. W praktyce zaś jest to proces bardzo trudny, który daje znikome efekty i marnuje dużo czasu.

Filmy zamieszczone w serwisie internetowym YouTube i klasy taneczne online pozwalają zapoznać się z tańcem w sposób bezpieczny, ale nie zapewniają żywego trenera, który reaguje np. na widoczne błędy. Utrwalanie błędnej techniki powoduje, że w przyszłości jest jeszcze trudniej ją wyeliminować.

Brak trenera to też brak rad dotyczących wyboru ćwiczeń ogólnorozwojowych. Może okazać się np. że pewien element tańca nie jest wykonywany poprawnie ze względu na zbyt duże napięcie mięśni nóg lub pleców. Tego zainteresowany nie zauważy sam, a w tym może mu pomóc wyłącznie osoba trzecia.

Dodatkowo ćwiczenie przed lustrem wymaga ułożenia głowy w nienaturalnej pozycji, która jest wymagana, aby obserwować samego siebie. Nawyk ten pozostaje i psuje wygląd pięknego, pierwszego tańca odbywającego się podczas ślubu.

Szkoła tańca – po czym poznać dobrą placówkę?

Dobrą szkołę taneczną poznaje się po:

sensownym cenniku;

bogatej ofercie kursowej (zarówno dla amatorów, jak i tancerzy z doświadczeniem);

elastycznym grafiku (zajęcia powinny być organizowane od rana do wieczora i w kilku różnych poziomach).

Jeżeli zainteresowanym zależy na szybkim i przede wszystkim dobrym opanowaniu podstaw pierwszego tańca, udanie się na kurs tańca będzie konieczne!

Materiał partnera