Wyprawka dla noworodka

0
549
łóżeczko dla niemowlaka
W wyprawce musi znaleźć się łóżeczko, najlepiej to szczebelkowe z regulacją wysokości oraz pościel | fot.: materiały prasowe

Uznaje się, że niezbędne akcesoria dla nowego członka rodziny, który już niedługo przyjdzie na świat, należy skompletować najpóźniej miesiąc przed wyznaczonym terminem porodu. Dzięki temu przyszła mama może spokojnie oczekiwać na pobyt w szpitalu. Co kupić, aby zapewnić nowonarodzonemu dziecku właściwą pielęgnację, funkcjonowanie i rozwój? Podpowiadamy, co powinna zawierać podstawowa wyprawka dla noworodka.

Ubrania dla noworodka

Chociaż nie znamy dokładnego rozmiaru ubranek, jakie będą pasować dla dziecka, które właśnie przyszło na świat, to ubrania dla niemowląt powinno się nabywać w rozmiarze 56. Rozmiar nie jest jednak jedyną kwestią, na jaką trzeba zwrócić uwagę. Ubranka mają być wykonane z najlepszej jakości materiału. Sprawdza się bawełna organiczna, antyalergiczna, bezpieczna i niepodrażniająca delikatnej skóry malucha. Bawełna jest materiałem oddychającym, przewiewnym, jednocześnie wygodnym i miękkim. Warto nabyć kilka kompletów body z długim i krótkim rękawem, pajacyki, śpiochy i kaftaniki. Na początek wystarczą trzy komplety.

Oprócz tych podstawowych ubrań, kupić można też czapeczkę, skarpetki i tzw. niedrapki, te przyszła mama zabierze już do szpitala.

Spokojny sen dziecka

W wyprawce musi znaleźć się łóżeczko, najlepiej to szczebelkowe z regulacją wysokości oraz pościel. Kołderka ma być lekka, z antyalergicznym wkładem. Dokupić można becik, bambusowy kocyk, zaś nie zaleca się nabywania dla tak małego dziecka poduszki. Oprócz łóżeczka sprawdzić się może nosidełko, leżaczek-bujaczek czy kołyska, którą można przenosić w dogodne miejsce. Wraz z popularnością tzw. rodzicielstwa bliskości ogromnym powodzeniem cieszą się również łóżeczka turystyczne, które można dostawiać do łóżka rodziców, by noworodek był zawsze pod czujnym okiem dorosłych.

Niezbędne akcesoria kosmetyczne i higieniczne

Nie wystarczą same pieluchy, chociaż warto zadbać o ich zapas. Dzisiaj coraz chętniej używa się pieluch ekologicznych, wielorazowego użytku, ale wciąż standardem są jednorazowe pampersy. Już do szpitala należy zabrać dobrze skompletowaną kosmetyczkę dla dziecka. W niej mają się znaleźć mokre chusteczki, sól fizjologiczna, preparat do kikuta pępowinowego, maść przeciw odparzeniom, oliwka, nożyczki, tzw. gruszka do oczyszczania noska, łagodny żel myjący do włosów i skóry.

W wyprawce dla noworodka musi znaleźć się też ręcznik i wanienka. Świetnie sprawdza się wanienka na stojaku, która daje ogromny komfort osobom dorosłym, które podejmują się codziennych kąpieli malucha.

Co jeszcze warto mieć w wyprawce dla noworodka?

Butelka do karmienia, podgrzewacz, laktator dla mamy, elektroniczna niania, nosidło, to tylko niektóre akcesoria, które może nie są obowiązkowe, ale z całą pewnością ułatwią codzienną opiekę nad niemowlęciem. Kompletując niezbędniki, zawsze warto brać pod uwagę również własne preferencje oraz wytyczne, jakie daje szpital, w którym odbędzie się poród.

Materiał partnera