Wybieramy najlepszy kask rowerowy dla najmłodszych

0
502
dziecko kask
Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka podczas jazdy na rowerze, wybierając dla niego dobrze wykonany kask | fot.: materiał partnera

Wybór odpowiedniego kasku dziecięcego to jedna z najważniejszych kwestii, o którą powinni zadbać rodzice. Jeżeli planujesz, aby Twoje dziecko rozpoczęło jazdę rowerem, to koniecznie musisz zapewnić mu dobrze wykonany kas. To właśnie on będzie podstawowym elementem wyposażenia, dzięki któremu Twój maluch będzie skutecznie ochroniony przed różnymi, niespodziewanymi wypadkami. Zadaniem kasku nie jest tylko to, aby ładnie wyglądał… przede wszystkim musi on spełniać wszystkie, najważniejsze zasady bezpieczeństwa i gwarantować dziecku komfort podczas jazdy. Na jakie kaski rowerowe dla dzieci warto postawić? Co należy sprawdzić przed zakupem konkretnego modelu?

Sprawdź certyfikaty i materiały, z których kask został wykonany

Wydaje Ci się, że znalazłeś odpowiedni wariant dla swojego dziecka? Jeżeli tak, to fantastycznie, niemniej jednak przed zakupem koniecznie sprawdź kilka rzeczy. W pierwszej kolejności zapoznaj się z tym, czy interesujący Cię towar posiada odpowiednie certyfikaty. Chodzi o to, aby kask rowerowy dla dziecka był wyprodukowany zgodnie z aktualnymi wymogami bezpieczeństwa, które są uznawane w Unii Europejskiej.

 Informacja o otrzymanych certyfikatach powinna znaleźć się przede wszystkim na samym kasku, ale z całą pewnością znajdziesz ją również w jego opisie na stronie internetowej sprzedawcy — jeżeli zdecydujesz się na zakupy online. Właśnie z tych powodów nie stawiaj na produkty niewiadomego pochodzenia, ponieważ ich stopień ochrony może być… znikomy.

Równie istotną kwestią jest sam materiał, z którego są wykonane dziecięce kaski rowerowe. I tak jak już wspominaliśmy — nie chodzi tylko o to, aby dobrze się prezentowały, ale przede wszystkim były naprawdę profesjonalne. Zakupiony przez Ciebie kask musi odpowiednio chronić głowę malucha, a tym samym nie może rozpaść się podczas uderzenia o chodnik czy inne twarde podłoże. Jeżeli na skutek użytkowania na kasku pojawią się jakiekolwiek, nawet najmniejsze rysy — należy bezwzględnie go wymienić, ponieważ w razie upadku może pęknąć i nie zagwarantować bezpieczeństwa dziecku.

kask rowerowy dziecięcy
Obecność kasku nie jest obowiązkowa dla wszystkich rowerzystów, ale warto na nią postawić — a już zwłaszcza dla tych najmniejszych | fot.: materiał partnera

Odpowiednia wentylacja i lekki materiał — kluczem komfortowego kasku dla dziecka

Wielogodzinne noszenie ciężkiego kasku może sprawić, że Twoje dziecko będzie boleć głowa lub szyja. Rozwiązaniem jest oczywiście wybór lekkiej, a zarazem nadal — bardzo odpornej na uszkodzenia — wersji. Na szczęście nie powinieneś mieć problemu z jej znalezieniem. Bez względu na to, czy wybierasz idealny kask rowerowy dla chłopca, czy też kask rowerowy dla dziewczynki — koniecznie zapytaj swoje dziecko o to, czy jest mu wygodnie. Kaski rowerowe dla dzieci muszą gwarantować dużą wygodę. 

Jeżeli zaś chodzi o samą wentylację, to mowa oczywiście o otworach — zazwyczaj widocznych po obu stronach kasku. Oczywiście ich obecność jest niezbędna do tego, aby powietrze mogło swobodnie przepływać. Jeżeli otwory są bardzo duże lub po prostu jest ich sporo i obawiasz się, że dziecku będzie za zimno, niech pod kask założy jeszcze lekką czapkę. I tutaj podobnie — najlepiej taką, która pozwoli jego głowie swobodnie oddychać.

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka podczas jazdy na rowerze, wybierając dla niego dobrze wykonany kask. Pamiętaj, że ten element powinien być zawsze zapięty podczas jazdy! Tylko wtedy możecie mieć pewność, że kask nie spadnie, a w razie takiej potrzeby — skutecznie zabezpieczy główkę malucha przed wypadkiem. Obecność kasku nie jest obowiązkowa dla wszystkich rowerzystów, ale warto na nią postawić — a już zwłaszcza dla tych najmniejszych, którzy niejednokrotnie dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym wyjątkowym sportem.

Materiał partnera