Wspierające rozwój prezenty dla niemowlaka. Zobacz nasze propozycje

0
612
małe dziecko
Adorable little baby portrait. Cute baby girl indoor. 6 month child smiling.

Chcesz wiedzieć więcej o wspierających rozwój prezentach dla noworodka? Sprawdź nasze propozycje!

Wszyscy możemy się zgodzić, że prawidłowy rozwój dziecka jest jednym z najważniejszych aspektów wychowania i że każdy rodzic podchodzi do tego procesu z najwyższą starannością i odpowiedzialnością.

Zapewniamy naszym maluchom odpowiednie przybory, akcesoria dla niemowląt i zabawki sensoryczne, które ćwiczą zmysły i stymulują prawidłową pracę mózgu. Dzięki temu maluch ma okazję poznać szersze spektrum doznań niż miałby możliwość bez stosowania tego typu akcesoriów. Dlatego tego typu zabawki dla niemowląt powinny znaleźć się w każdym domu.

Zobacz prezenty dla niemowlaka, które warto podarować każdemu dziecku.

Rozwój percepcji wzrokowej dzięki zabawkom kontrastowym

Rozwijanie wzroku dziecka może być zabawą, która jednocześnie zachęca do rozwijania drobnych umiejętności motorycznych. Polecamy używanie zabawek kontrastowych, kart kontrastowych i książek, które przedstawiają proste przedmioty w kontrastujących kolorach, takich jak czarny i biały, czerwony i niebieski.

Do stymulacji wzroku dziecka dobrze nadają się maty edukacyjne, karuzele do łóżeczka oraz wiszące zabawki. Świetną opcją na projektor jest lampka lub przytulanka, która zafascynuje malucha i będzie stymulować jego wzrok, gdy nadejdzie pora pójścia spać.

Zabawki sensoryczne, które wspierają rozwój dziecka od pierwszych dni

bransoletka sensoryczna
fot.: materiał partnera

Zabawki sensoryczne wspomagają rozwój niemowląt od najwcześniejszych etapów życia. Taka zabawka to idealny prezent dla niemowlaka.

Rozwój sensoryczny Twojego dziecka jest jeszcze w powijakach, co oznacza, że może ono uczyć się w naturalny, dostosowany do wieku sposób. Od urodzenia maluch bada świat wokół siebie i poznaje nowe otoczenie.

Jednak nie każdy przedmiot jest bezpieczny dla dziecka, dlatego z pomocą przychodzą bezpieczne i atestowane zabawki sensoryczne o wielu ciekawych fakturach i funkcjach.

Dotyk rozwija się dzięki ciągłej ekspozycji na nowe materiały, dlatego zabawki sensoryczne to świetny pomysł na świetny start w życie. Zabawki sensoryczne dla niemowląt oddziałują również na zmysł wzroku (często prezentują kontrastowe kolory), słuchu (dźwięki wyzwalane przez ruch), czasami również węchu (jak interaktywne lalki o zapachu wanilii). Dzięki temu niemowlak, mając jeszcze stosunkowo ograniczone możliwości ruchu, może już poznawać szerokie spektrum doznań.

Zobacz propozycje zabawek sensorycznych, które mogą Ci się spodobać!

Jak książeczki sensoryczne wpływają na rozwój niemowlaka?

książeczka sensoryczna
fot.: materiał partnera

Książeczki sensoryczne dla maluchów dostarczają niemowlętom odpowiednich bodźców, które stymulują prawidłową pracę zmysłów.

Książki te zostały zaprojektowane tak, aby angażować zmysł słuchu dziecka poprzez zabawę z piszczałkami i dzwoneczkami lub poprzez słuchanie dźwięku rozpruwania rzepów czy zamykania suwaków.

Zabawa z książkami pomaga również dzieciom rozwijać zmysł węchu, który mogą wykorzystać do rozpoznawania różnych części książki wykonanych z różnych materiałów lub inaczej pachnących. Zabawa z książkami pozytywnie wpływa na zmysł wzroku i dotyku dzieci, ponieważ podczas zabawy uczą się kolorów, kształtów i obrazków.

Pomagają one nawet rozwijać zmysł smaku, co zaskakuje nas wszystkich. Dzieci uwielbiają poznawać swój świat wkładając przedmioty do ust, co jest podobne do tego, jak lubią smakować różne tekstury w książkach.

Zobacz nasze propozycje książeczek sensorycznych, które mogą Ci się spodobać!

Mata edukacyjna dla dzieci – świetne miejsce do zabawy

mata edukacyjna dziecko
fot.: materiał partnera

Mata edukacyjna to coś więcej niż tylko zabawka. To prawdziwy plac zabaw wypełniony wieloma ciekawymi zabawkami i funkcjami, a wszystko po to, by zapewnić maluchom dobrą zabawę.

Różnorodność zabaw, jakie umożliwia mata edukacyjna dla niemowląt z pewnością zachwyci każdego malucha, sprawiając, że chętnie będzie spędzał czas się na niej bawiąc.

Zadaniem maty jest skupienie uwagi dziecka za pomocą dołączonych do niej zabawek i zawieszek.

Zabawka ma kontrastowe kolory i faktury, grzechotki i szelesty oraz różne teksturowane powierzchnie, które pomagają stymulować zmysły wzroku, słuchu i dotyku dziecka.

Mata stymuluje wszystkie zmysły malucha. Tego typu zabawki to doskonały prezent dla każdego malucha, który uwielbia obserwować i poznawać każdy przedmiot znajdujący się w zasięgu jego wzroku. Mata edukacyjna to idealny prezent dla niemowlaka.

Zobacz nasze propozycje mat edukacyjnych, które mogą Ci się spodobać!

Grzechotka, gryzak grzechotka i inne – dlaczego warto ją kupić?

grzechotka sensoryczna
materiał partnera

Grzechotka jest nie tylko świetną zabawką sensoryczną dla niemowląt; rozwija również umiejętności motoryczne maluchów. Kształt, tekstura i materiał grzechotek może wpływać na to, która umiejętność jest rozwijana.

Kolorowa grzechotka angażuje zmysły dziecka, zachęcając je do śledzenia i obserwowania. Ciche dźwięki stymulują jego zmysł słuchu.

W miarę rozwoju niemowlę nauczy się trzymać i potrząsać grzechotką, która prawdopodobnie wyląduje w jego buzi. Jego ciekawość prawdopodobnie spowoduje, że będzie badał zabawkę i jej dźwięki.

Kupując zabawki dla niemowląt, zalecamy wybór grzechotek, które są wykonane z wysokiej jakości materiałów (kauczuk naturalny, materiały bez BPA, atestowane) i mogą służyć również jako gryzaki. W miarę jak niemowlęta doskonalą koordynację oko-ręka, ruchome elementy tych zabawek motywują je do dalszego rozwijania tej umiejętności.

Niemowlętom, które potrafią już podnosić główkę, będzie o wiele łatwiej utrzymać ten ruch, gdy grzechotka zostanie przywiązana do boku łóżeczka. Ponadto nie zapominaj, że zabawki odgrywają ważną rolę w rozwoju dziecka.

Zobacz nasze propozycje grzechotek dla niemowląt, które mogą Ci się spodobać!

Zabawki interaktywne dla niemowląt

mata sensoryczna dla dziecka
materiał partnera

Grupa zabawek zachęcających maluchy do interakcji to takie, dzięki którym maluch nie traci szybko zainteresowania i nie nudzi się.

Zabawki, które wymagają od dziecka zaangażowania się w reagującą zabawę, pobudzają zmysły, rozwijają jego kreatywność i pobudzają ciekawość. Te interaktywne zabawki pomagają również rozwijać wiele ważnych umiejętności motorycznych – zwłaszcza drobnych umiejętności motorycznych, w tym umiejętności manualnych.

Przykłady zabawek należących do tej grupy to: wszystkie te zabawki, które oddziałują na dziecko poprzez efekty wizualne, dźwięki, ruch, a także elementy związane z motoryką małą (np. rozpoznawanie kształtów, figur), np. sortery dźwiękowe.

Zobacz nasze propozycje zabawek interaktywnych, które mogą Ci się spodobać!

Przytulanki dla niemowląt – prawidłowy sen maluszka

przytulanka dla maluszka
materiał partnera

Noworodki mają wiele potrzeb, które większość maluchów może zaspokoić poprzez interakcję z rodziną.

Przytulanka może jednak zapewnić poczucie bezpieczeństwa i komfortu, gdy niemowlę zostanie samo podczas snu. Miękka pluszowa zabawka w postaci ulubionego zwierzątka dziecka z pewnością sprawi mu przyjemność.

Marka Jellycat specjalizuje się w produkcji miękkich przytulanek wykonanych z wysokiej jakości materiałów i tkanin, które nie podrażniają delikatnej skóry dziecka i posiadają gwarancję bezpieczeństwa dla niemowląt.

Zobacz nasze propozycje przytulanek dla niemowląt, które mogą Ci się spodobać!  

Wyprawka dla noworodka może być także wspaniałym prezentem dla nowego dziecka

Producenci akcesoriów i zabawek dla dzieci dostrzegają potrzeby rodziców związane z opieką nad dziećmi i starają się zapewnić akcesoria, które będą pełnić kilka funkcji. Dotyczy to w szczególności zabawek, ale także różnego rodzaju niezbędnych akcesoriów dla dzieci i niemowląt.

Na przykład gryzak sensoryczny pomaga dziecku przejść przez proces ząbkowania, a jednocześnie służy jako zabawka. Pierwotnym przeznaczeniem maty edukacyjnej było stworzenie miękkiej, bezpiecznej powierzchni, po której niemowlęta mogły raczkować. Teraz ma ona wiele zastosowań związanych z nauką kształtów, liczb, liter czy dźwięków i stymulacją wzrokową dla niemowląt.

Wybierając rozwijające zabawki dla noworodka kierujmy się kilkoma zasadami. Renomowane sklepy, uznane marki, najwyższa jakość produktów. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że produkty są atestowane, bezpieczne, a dodatkowo spełnią swoją funkcję jako rozwijające prezenty dla noworodka.

Artykuł opracowany we współpracy ze sklepem z najwyższej jakości zabawkami i wyprawką 4kidspoint.pl® Salon dziecięcy

Materiał partnera