Ubranka dla niemowląt – wszystko, co trzeba o nich wiedzieć

0
3063
Ubranka dla niemowląt
Wybór ubranek dla niemowląt to dość duże wyzwanie dla rodziców. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wybór ubranek dla niemowląt to dość duże wyzwanie dla rodziców. W sklepie rzuca się w oczy wszystko to, co kolorowe, wzorzyste, z ciekawymi wzorami czy postaciami z bajek. Aż trudno się powstrzymać od kupienia kolejnej pary śpioszków, body czy puszystych, malutkich bucików. Czy jednak niemowlak potrzebuje aż tak obszernej garderoby? Czy nie okaże się, że za kilka tygodni w szafie znajdą się kompletne zestawy, jeszcze z metkami, ale już za małe i jedynym rozwiązaniem będzie odsprzedanie ich za połowę ceny? Poza tym, jak zadbać o ubranka dla niemowląt, by zachowały trwałość, na jaką liczą rodzice? Sprawdźmy!

Tanie ubranka dla niemowląt

Zacznijmy od kwestii ceny i jakości. Różnice w kosztach zakupu poszczególnych elementów garderoby dla maluszka potrafią być znaczące. Wiele zależy od marki, sklepu, a nawet jego położenia – w małym lub dużym mieście. Nie bez znaczenia są też materiały zastosowane do uszycia ubranek dziecięcych. Czy to oznacza, że nie ma możliwości połączenia jakości z przystępnymi cenami? Niekoniecznie!

Nie da się ukryć, że ubranka dla niemowląt potrafią zaskoczyć cenami zbliżonymi do tych, jakie przychodzi nam płacić za garderobę dorosłych. Nic jednak w tym dziwnego. Skóra dziecięca jest wrażliwa, podatna na podrażnienia, dlatego jakość zastosowanych materiałów ma ogromne znaczenie. Liczne ozdoby, funkcjonalne rozwiązania, które ułatwiają zakładanie i zdejmowanie odzieży dla niemowląt sprawiają, że ich produkcja jest równie wymagająca, co odzieży dla nastolatków i dorosłych.

Skromny budżet wciąż pozwala na zakupienie wszystkich niezbędnych produktów, tym bardziej że nie brakuje atrakcyjnych ofert. Znajdziemy je chociażby w sieci sklepów PEPCO. Część z oferty ubranek dla niemowląt można znaleźć na stronie https://pepco.pl/produkty/dziecko/kolekcje-dla-niemowlat/. Jakość jest zadowalająca, a w połączeniu z atrakcyjnymi cenami, można zapełnić dziecięcą szafę aż po brzegi! Tanie ubranka dla niemowląt, jeśli są nabywane w takich sklepach, to nie rodzą ryzyka nietrwałości, źle dobranych materiałów czy nieodpowiednich wykończeń.

Ubranka dla niemowląt – które wybrać?

Podstawą garderoby dla maluszka są przede wszystkim body, śpiochy, bluzeczki, kaftaniki, pajacyki i skarpetki. Na rynku można znaleźć mnóstwo produktów, dlatego skupimy się na tych, które czasami wzbudzają wątpliwości – kupować czy nie? Liczy się zarówno wygoda, komfort codziennego użytkowania, jak i ochrona delikatnej skóry.

Końcówka sezonu letniego to najlepszy czas, by przemyśleć zakupy odzieży dziecięcej. Nadchodzi rok szkolny, pojawia się okazja do świętowania rozmaitych uroczystości, podczas których chcemy, by niemowlaki także wyglądały odświętnie, a przy tym było im wygodnie.

Pajacyki dla niemowląt – czym się charakteryzują? Zwykle mają długie nogawki i rękawki, poza tym są zapinane na kształt odwróconej litery Y, przeważnie na całej długości, co bardzo ułatwia rodzicom ubieranie maluszka. Wystarczy położyć go na rozpiętym pajacyku, zakryć dwiema częściami i zapiąć. Jest to wygodne dla rodziców oraz dla niemowlaka.

Pajacyki dla niemowląt nadają się na chłodniejsze dni, ze względu na opatrzenie długimi nogawkami i rękawkami. Okrywają również stópki, dlatego nie trzeba już zakładać maluchowi dodatkowych skarpetek. Jeśli jest dość zimno, na wierzch można założyć inny element garderoby. Pajacyki dla niemowląt to takie wielofunkcyjne ubranka, o które warto się pokusić – z powodzeniem mogą zastępować choćby klasyczne piżamki.

Oprócz pajacyków, dobrym rozwiązaniem są także kaftaniki niemowlęce. Mają luźne zapinania, przypominają koszulkę, która składa się z dwóch części i jest właśnie zapinana lub zawiązywana. W grę wchodzi zapięcie typu kopertowego. Kaftanik można założyć na body. Jest to bardzo wygodny zestaw zwłaszcza podczas karmienia – jeśli dziecku się uleje, wystarczy zdjąć jedynie wierzchnią warstwę ubranka, a nie trzeba od razu przebierać maluszka. Kaftaniki niemowlęce obecnie ustępują miejsca bodziakom, ale warto pokusić się o kilka sztuk.

Czy skarpetki dla noworodka, który jeszcze nie chodzi, to potrzebny wydatek? Faktycznie, jeśli maluszek nie jest na etapie nauki chodzenia, nie raczkuje, skarpetki mu nie posłużą. W chłodniejsze dni, jeśli rodzice nie postawili na pajacyk lub śpiochy, mogą jednak skutecznie chronić stópki maluszka przed zimnem. Warto, by były luźne i długie, dobrze okrywały całe stopy dziecka, jednak nie należy przesadzać z rozmiarem, bo kręcące się wiecznie niemowlę, może je sobie zsunąć. Skarpetki dla noworodka mogą zastąpić typowe rękawiczki niedrapki. Ich zadaniem jest ochrona buźki dziecka przed podrapaniem się ostrymi paznokietkami. Zwykle korzysta się z nich tuż po porodzie, dlatego skarpetki dla noworodka mogą sprawdzić się w tej roli na dłużej.

Pielęgnacja ubranek dla niemowląt

Aby wybrane ubranka dla niemowląt posłużyły przez długi czas, a przy tym były wygodne i bezpieczne w noszeniu, konieczna jest ich właściwa pielęgnacja. Zalicza się do niej pranie, prasowanie, korzystanie z odpowiednich środków. To gwarancja, że skóra dziecka nie zostanie podrażniona, nie zareaguje chwilowym uczuleniem czy nawet alergią, a co najważniejsze, nie spowoduje dyskomfortu podczas noszenia.

W czym prać ubranka dla niemowląt? Najlepiej w bardzo delikatnych proszkach, produktach stworzonych specjalnie z myślą o tej grupie użytkowników. Zamiast proszku można wybrać płyn. Obydwa muszą być hipoalergiczne. W ich składzie nie może być obecnych fosforanów, mocnych kompozycji zapachowych oraz wybielaczy optycznych. Dobrze jest zwracać uwagę na to, czy proszek lub płyn posiada rekomendację Instytutu Matki i Dziecka. Jeszcze inną alternatywą są płatki mydlane, jednak nadają się tylko do prania ręcznego, bo w pralce mogą się nie rozpuścić, co spowoduje niedopranie, a nawet pozostawianie osadu.

Ubranka dla niemowląt nie powinny być prane razem z odzieżą dorosłych. Mogą wsiąknąć w nie resztki standardowych proszków do prania i pachnących, kolorowych płynów. Takie detergenty niekorzystnie wpływają na skórę dziecka, nie mówiąc już o ryzyku farbowania. W jakiej temperaturze prać? W takiej, na jaką pozwalają oznaczenia na metkach ubranek. O czym jeszcze warto pamiętać? O tym, by nowe ubranka dla niemowląt wyprać zanim będą zakładane maluszkom. Całkowicie nową odzież pokrywa się apreturą – substancją, która ma za zadanie poprawiać wygląd materiału. Podczas prania jest ona usuwana.

Ubranka dziecięce szybko się mną, dlatego rodzice rozważają, czy konieczne jest ich prasowanie. Jak najbardziej! Prasując można liczyć na pozbywanie się drobnoustrojów. To kwestia zachowania odpowiedniej higieny. Wysoka temperatura i para wodna skutecznie usuwają ewentualnych, nieproszonych gości. Poza tym wyprasowane ubranka dla niemowląt są mniej sztywne i miłe w dotyku, przyjazne dla skóry dziecka. To ważne, ponieważ nie poleca się używania płynów zmiękczających ani do płukania, których zadaniem jest właśnie nadawanie delikatności materiałom.

Jak wybierać środki do prania ubranek dziecięcych? Należy kierować swój wzrok na półki, gdzie umieszczone są całe linie produktów przeznaczonych do pielęgnacji odzieży dziecięcej. Warto sprawdzać ich skład, aby uniknąć obecności wymienionych wcześniej substancji, które mogą działać szkodliwie i podrażniać delikatną skórę dziecka. Cenne są także certyfikaty potwierdzające dopuszczenie do kontaktu ze skórą malucha, jak i rekomendacje ważnych placówek.

Zdarza się, że z różnych powodów rodzice zmieniają środki do prania ubranek dla niemowląt. W takim przypadku należy obserwować po pierwszym założeniu garderoby maluszkowi, czy na skórze nie występują podrażnienia lub nie pojawia się uczulenie. Jeśli tak, należy zrezygnować z takiego proszku lub płynu. Gdy przychodzi do kupowania nowego żelazka, dobrze jest postawić na to z generatorem pary, byleby taki sprzęt zajmował możliwie niewiele miejsca, a do tego był cichy.

Tanie ubranka dla niemowląt, kupowane chociażby w PEPCO, na jeszcze dłużej zachowają swoją jakość i trwałość, a także żywe kolory, jeśli będą właściwie pielęgnowane. Rodzicu, pamiętaj o tym!


Materiał partnera zewnętrznego