Ubezpieczenie NNW szkolne dla dziecka – czy warto i na co zwrócić uwagę przed zakupem?

0
384
ubezpieczenie NWW
Ubezpieczenie NNW, czyli od „Następstw Nieszczęśliwych Wypadków” to polisa, chroniąca dziecko podczas zajęć w szkole i poza szkołą| fot.: materiał partnera

Wrzesień to czas szkolnych zakupów, przygotowań i wydatków. W budżecie na wyprawkę znajdzie się miejsce na książki, zeszyty, akcesoria i plecak. Zwykle dokupujemy także nowe ubrania, buty czy strój na WF. Jest jednak jeszcze jeden wydatek, którego nie powinno zabraknąć planując szkolne wydatki. To ubezpieczenie NNW! Co to takiego i jaki produkt wybrać?

Pomysły i wyobraźnia dzieci nie zna granic, a rodzice nie są w stanie przewidzieć każdego ich kroku. Ryzyko upadków, kontuzji i wypadków nie maleje wraz z wiekiem, dlatego warto pomyśleć o zabezpieczeniu się na wypadek niespodziewanych kosztów. W awaryjnej sytuacji zawsze możemy skorzystać z oszczędności, wsparcia bliskich czy poratuje nas pożyczka przez internet. Jednak nasz sen będzie spokojniejszy, kiedy koszty te zostaną zwrócone przez ubezpieczyciela. Obecnie w ofercie znajdziemy szereg ubezpieczeń NNW dedykowanych dzieciom już od wieku przedszkolnego.

Czym jest szkolne ubezpieczenie NNW i dlaczego warto je wykupić?

Ubezpieczenie NNW, czyli od „Następstw Nieszczęśliwych Wypadków” to polisa, chroniąca dziecko podczas zajęć w szkole i poza szkołą. Głównym zadaniem ubezpieczenia jest pomoc finansowa w razie wypadku, który wiąże się z kosztami. To niezwykle istotne, bo w przypadku kontuzji w wyniku wypadku ubezpieczenie pokrywa koszty leczenia, rehabilitacji, a także szkód materialnych, które wyniknęły podczas tego wydarzenia. Jest to dodatkowe zabezpieczenie, szczególnie finansowe, ale tym samym zapewniające więcej spokoju i poczucia bezpieczeństwa u rodziców.

Co wchodzi w zakres ubezpieczenia dla dziecka?

Pełen zakres świadczeń wynika z warunków określonych w umowie ubezpieczeniowej oraz z kwoty ubezpieczenia. Zwykle polisa obejmuje zwrot kosztów związanych z leczeniem i rehabilitacją po wypadku, np. koszty leków, zabiegów, pobytu w szpitalu czy konsultacji specjalistycznych. Niekiedy ubezpieczenie pokrywa także koszty pomocy psychologicznej, w przypadku gdy rodzaj wypadku lub poniesione urazy tego wymagają. Ponadto, w przypadku bardzo poważnych wypadków, kiedy dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu, ubezpieczenie może przewidywać wypłatę jednorazowego odszkodowania. Często w ofercie znajduje się także wsparcie finansowe dla rodziców, jeżeli z powodu wypadku muszą oni przerwać pracę, aby opiekować się dzieckiem.

Ile kosztuje polisa dla dziecka i co wpływa na jej cenę?

Ostateczny koszt zależy przede wszystkim od zakresu ochrony (każde dodatkowe świadczenie zwiększa cenę) oraz wieku dziecka (im starsze dziecko, tym większe ryzyko urazów). Na ostateczną wycenę wpływ mają także dodatkowe ryzyka, jak np. uprawianie przez dziecko niektórych sportów. Ostatnim czynnikiem, który wpływa na cenę, jest firma ubezpieczeniowa – warto wcześniej sprawdzić ceny różnych ubezpieczycieli, porównać je i wybrać najkorzystniejszą. Podstawowe ubezpieczenie NNW dla dziecka zaczyna się już od 40-50 zł rocznie.

Gdzie kupić NNW szkolne?

Najpopularniejsze miejsce, gdzie można kupić polisę to:

  • Szkoła

Szkoła często oferuje ubezpieczenie z wybranym ubezpieczycielem. Często ta oferta jest korzystniejsza cenowo z uwagi na współpracę i możliwość grupowego ubezpieczenia wielu dzieci.

  • Internet

Dzisiaj praktycznie każdy większy ubezpieczyciel oferuje sprzedaż polis online. Wystarczy wybrać odpowiednie kryteria i dokonać zakupu bez wychodzenia z domu. Dokumenty otrzymamy na pocztę mailową w ciągu kilku minut.

  • Siedziba ubezpieczyciela

Dla osób, które preferują kontakt osobisty rozwiązaniem będzie odwiedzenie punktu ubezpieczyciela lub spotkanie z agentem ubezpieczeniowym. Pozwoli to na zadanie dodatkowych pytań i skorzystanie z porady, jaką polisę wybrać.

Ubezpieczenie NNW dla dziecka to niewielki koszt roczny, a może okazać się, że unikniemy dzięki temu znacznie wyższych wydatków w razie wypadku. Zdrowie i bezpieczeństwo odkrywa w tym przypadku najważniejszą rolę.

Materiał partnera zewnętrznego