Szczelny, trwały i bez zapachu tworzywa – bidony ze słomką na letnie wyjazdy dla Ciebie i Twojej pociechy

0
1582
Dziecko na rowerze z bidonem
Przy wyborze bidonu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, z jakich materiałów jest zrobiony. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Bidony cieszą się coraz większą popularnością. Dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim coraz więcej osób stawia na zwiększenie swojej aktywności fizycznej. A w czasie biegania czy jazdy na rowerze to właśnie z bidonu najłatwiej się napić wody i uzupełnić jej poziom w organizmie. Bidon to też doskonały sposób na zabranie ze sobą wody na spacer z dzieckiem czy też dłuższą wycieczkę. Dostępne są również bidony dla bardzo małych dzieci, które ułatwiają im naukę samodzielnego picia. Jaki zatem wybrać bidon, by najlepiej spełniał swoje zadanie?

Bidony dla najmłodszych – jakie wybrać?

Kiedy przychodzi czas, żeby małe dziecko nauczyło się samodzielnego picia, wielu rodziców sięga po akcesoria mające na celu ułatwienie tego pociesze. Jednak nie każdy bidon czy kubeczek będzie się do tego nadawał. Bidon dla dziecka do nauki samodzielnego picia przede wszystkim powinien być wykonany z bezpiecznych materiałów oraz mieć odpowiedni kształt i rozmiar – dostosowany do potrzeb małego dziecka. Warto zwrócić uwagę na produkty, które mają nakrętki zapobiegające kapaniu, czy przypadkowemu wylaniu zawartości. Często takie bidony dla dzieci mają słomki lub specjalne „dziubki”, które znacznie ułatwiają picie małemu dziecku. Dodatkowo tego rodzaju bidony mają specjalne uchwyty po bokach, które ułatwiają dziecku trzymanie. Przykładem bidonu, który ułatwi picie małemu dziecku, jest bidon ze słomką Bbox – maleomi.pl

Bidony na dłuższe i krótsze spacery – co jest ważne przy wyborze?

Przy wyborze bidonu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, z jakich materiałów jest zrobiony. Najbezpieczniejsze są te z tworzyw, które nie zawierają BPA. Należy też pamiętać o tym, aby wybierać takie, które są dopuszczone do kontaktu z żywnością. Kolejną kwestią jest pojemność bidonu. Powinna ona być dostosowana do wieku osoby, która będzie z niego korzystać, ale także i długości trasy, która jest regularnie pokonywana. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby dla dzieci nie wybierać zbyt dużych bidonów, aby nadmiernie nie obciążały ich plecaków w czasie pieszych wycieczek. Trzeba pamiętać również o tym, aby wybrany model był całkowicie szczelny, aby jego zawartość nie rozlała się w plecaku w czasie marszu. Na podobne kwestie trzeba też zwrócić uwagę wybierając bidon dla dziecka do szkoły. Z tym, że taki bidon może być dodatkowo ozdobiony ulubioną bajkową postacią dziecka. Przykłady takich bidonów znajdziesz na stronie maleomi.pl.

Bidony od Maleomi
Bidony dla osób aktywnych powinny być w pełni dostosowane do ich trybu życia. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Bidony dla sportowców – jakie sprawdzą się najlepiej w czasie biegania lub jazdy na rowerze?

Bidony dla osób aktywnych powinny być w pełni dostosowane do ich trybu życia. Przede wszystkim ich kształt powinien pozwalać na umieszczenie w uchwycie roweru lub specjalnym pasie dla biegaczy. Również ich szczelność ma duże znaczenie. Przy wyborze takiego bidonu warto też zwrócić uwagę na jego ustnik – powinien pozwalać na szybkie napicie się w czasie ruchu, dlatego nie może mieć skomplikowanego systemu otwierania. Najczęściej tego rodzaju bidony mają ustniki działające na zasadzie uniesienia i wciśnięcia, co pozwala na korzystanie z nich nawet przy pomocy jednej ręki.


Materiał partnera zewnętrznego