Rożki niemowlęce – dlaczego warto je wybrać?

0
506
noworodek w rożku dziecięcym
Przy wyborze rożka dla niemowląt niezwykle ważny jest materiał, z którego zostały one wykonane | fot.: stock.adobe.com

Każdy rodzic chce zapewnić dziecku wszystko to, co najlepsze. Niemniej jednak powrót maluszka do domu ze szpitalnej sali, wymaga od niego konfrontacji z nowym otoczeniem. Dziecko opuszcza bowiem ciepły brzuszek mamy i musi oswoić się z nowymi warunkami. Wobec tego rożki niemowlęce mogą być niezbędnym elementem wyposażenia pierwszej wyprawki dziecięcej. Dlaczego więc warto je wybrać?

Rożki niemowlęce gwarancją bezpieczeństwa

Wspomniane już zostało, że dziecko po opuszczeniu brzuszka mamy konfrontuje się z zupełnie nowym otoczeniem. Nic więc dziwnego, że odczuwa ono strach i zdenerwowanie. W brzuszku panowały dogodne i przytulne warunki, do których maluszek zdążył się już przyzwyczaić. Wobec tego przez pierwsze kilka tygodni, warto pomóc dziecku zaadoptować się do nowej rzeczywistości, a nieocenioną pomocą będą właśnie rożki niemowlęce. Rożki dla niemowląt zostały zaprojektowane tak, by skutecznie imitowały warunki panujące w brzuszku mamy. Otulają one dość ciasno ciało dziecka, w efekcie zapewniają mu również poczucie bezpieczeństwa i maksymalny komfort. Z pewnością przełoży się to na dobre samopoczucie dziecka.

Rożki dla niemowląt jako rozwiązanie niezwykle praktyczne

Rożki niemowlęce nie muszą być wykorzystywane jedynie w warunkach domowych. Rodzice z pewnością docenią praktyczność i estetykę tego rozwiązania. Z powodzeniem można otulić dziecko i zabrać ja nawet na jesienny spacer, gdyż rożek zapewni mu odpowiedni komfort cieplny. Co więcej, sprawdzi się on również w trakcie dłuższych podróży, gdyż wykonany z miękkiej i przyjemnej w dotyku tkaniny, będzie dla dziecka idealną ochroną. Wato dodać, że obecnie rożki niemowlęce cechują się nietuzinkowymi wzorami i ponadprzeciętną estetyką, więc rodzice mogą dobierać je wedle własnego uznania.

Muślinowe rożki niemowlęce zapewnią dziecku najwyższy komfort

Przy wyborze rożka dla niemowląt niezwykle ważny jest materiał, z którego zostały one wykonane. Obecnie na rynku największą popularnością cieszą się rożki muślinowe. Materiał ten jest niezwykle lekki, a co najważniejsze przyjemny w dotyku. To co jednak powinno być dla rodziców najważniejsze to fakt, że muślin cechuje się ogromną odpornością na wielokrotne pranie i rozciąganie. Wobec tego rożek nie straci swoich walorów estetycznych, a dodatkowo będzie niezwykle łatwy w pielęgnacji. Muślin nie powoduje również podrażnień ani reakcji alergicznych, więc rożek będzie całkowicie bezpieczny nawet dla delikatnej skóry małego dziecka. Takie rozwiązanie jest więc idealne, szczególnie w pierwszych dniach pobytu dziecka w domu.

Materiał partnera