Pomysły na sprawdzone prezenty dla dzieci

0
852
rodzina otwierająca prezenty pod choinką
Klocki Lego to niewątpliwie jeden z tych pomysłów na prezent, które od pokoleń wywołują uśmiech na ustach każdego, obdarowanego nimi dziecka | fot.: stock.adobe.com

Zakup prezentu dla dziecka tylko z pozoru wydaje się być łatwy. Niewątpliwie zadanie nie sprawi problemu, kiedy maluch podzieli się swoimi marzeniami i wyartykułuje czego mu trzeba. Trudność pojawia się w momencie, gdy zależy nam na zaskoczeniu swojej pociechy lub wybieramy się na urodziny dziecka naszych znajomych czy członków rodziny. W tym wypadku koniecznym będzie wykazanie się pomysłowością i wybranie podarunku, który przypadnie do gustu obdarowanemu, a przy okazji okaże się niebanalny. Aby zadanie było łatwiejsze, postanowiliśmy stworzyć artykuł, w którym podsuniemy kilka pomysłów na sprawdzone prezenty dla dzieci.

Pomysł na prezent dla małych konstruktorów

Niemal każde dziecko, bez względu na płeć, lubi tworzyć rozmaite konstrukcje. W tym wypadku idealnym prezentem okażą się na przykład klocki Lego. W sklepach dostępne są niezliczone ilości różnorodnych ich zestawów. Część z nich przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci (Duplo) i uwzględniają wszelkie zasady bezpieczeństwa, łącznie z wykluczeniem najmniejszych elementów, które maluch mógłby połknąć. Część zestawów jest natomiast przeznaczona dla starszych dzieci. Klocki Lego dla „starszaków” często nawiązują tematycznie do gier (np. Minecraft) oraz bajek i filmów, które aktualnie są na czasie (np. Harry Potter). Dzięki temu dzieci mają możliwość bawić się, wykorzystując w tym celu figurki swoich ulubionych bohaterów i budować dla nich rozmaite pojazdy, domy itp. Miłośnicy technologii czy architektury także docenią odpowiednie zestawy.

W niektórych zestawach klocków lego, które powstały z myślą o dziewczynkach (np. Lego Friends), można znaleźć lalki niewielkich rozmiarów oraz miniaturowe akcesoria czy zwierzęta.

Co ważne, wiele serii klocków lego polega na kompletowaniu zestawów. Dzięki temu dziecko może otrzymać kilka dodatkowych elementów, które pozwolą mu na poszerzeniu swoich zasobów. Dla dzieci, które uwielbiają budowanie własnych, niepowtarzalnych konstrukcji, możemy wybrać zestawy, które nie narzucają żadnej finalnej konstrukcji. Tego typu klocki pozwalają na niemal nieskończoną ilość kombinacji, co z kolei gwarantuje zabawę w długie zimowe wieczory.

Klocki Lego to niewątpliwie jeden z tych pomysłów na prezent, które od pokoleń wywołują uśmiech na ustach każdego, obdarowanego nimi dziecka.

Pomysł na prezent rozwijający kreatywność

Kolejnym z pomysłów na niebanalny prezent dla dziecka jest ten, który pozwoli rozwijać jego kreatywność. Mogą być to na przykład zestawy artykułów plastycznych, znajdujących zastosowanie w rozmaitych pracach ręcznych.

Ze względu na rosnącą popularność rękodzieła, można również postawić na zestawy do decoupage czy scrapbookingu. Dziewczynkom, niewątpliwie przypadną do gustu półprodukty, z których będą mogły stworzyć swoją własną, nietuzinkową biżuterię. Biały t-shirt z flamastrami do malowania tkanin to kolejny sposób na niekonwencjonalny prezent, który z całą pewnością zachwyci obdarowanego. Styropianowe ozdoby z półproduktami do ich dekorowania również sprawdzą się jako prezent dla dziecka. Zestawy do tworzenia mozaiki, sznureczki z których wykona się bransoletki czy zestawy do szydełkowania.

Dzieci docenią też ciekawe puzzle, drewniane klocki w kształcie nieforemnych brył do układania skomplikowanych formacji albo zabawki zręcznościowe. Proste, klasyczne w formie drewniane zabawki idealnie wpisują się w klimat świąt. Ich dodatkową zaletą będzie też fakt, że często sprawią jednakowo wiele frajdy zarówno małym, jak i starszym obdarowanym.

W sklepach dostępnych jest wiele ciekawych pomysłów na prezenty dla dzieci, więc wystarczy poświęcić trochę czasu na znalezienie czegoś naprawdę wyjątkowego.

Jak sami widzimy, pomysłów na obdarowanie dziecka nietuzinkowym prezentem jest naprawdę wiele. Te wyżej opisane to tylko niewielki procent możliwości, jakie oferuje rynek. Nie mniej propozycje, które przedstawiliśmy w naszym artykule z całą pewnością okażą się przysłowiowymi strzałami w dziesiątkę, a każde dziecko, które je otrzyma będzie zachwycone.


OLI