Obozy zimowe czy ferie w domu? Co zrobić z dziećmi w przerwie międzysemestralnej?

0
860
Przygoda
Obozy zimowe dla dzieci organizowane są przez wiele biur podróży i innych instytucji w kraju i za granicą. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wakacje wprawdzie dopiero się skończyły, jednak już teraz warto zastanowić się nad tym, jak nasze dzieci spędzą ferie zimowe. To, czy wyślemy je na obóz zimowy, czy zdecydujemy, że zostaną w domu, zależy od naszych planów i możliwości. Jeśli jeszcze nie wiesz, jak, oprócz lepienia bałwana, zorganizować swoim dzieciom czas podczas przerwy międzysemestralnej, przedstawiamy kilka propozycji.

Ferie w domu

Przerwa zimowa może być trudnym okresem dla rodziców, którzy szukają sposobów, aby we własnym zakresie zapewnić dzieciom rozrywkę i stymulację intelektualną. Jednak, jeśli poświęcimy na to trochę czasu i dobrze zaplanujemy nasze aktywności, ferie zimowe spędzone w domu z rodziną wcale nie muszą być dla nas i naszych dzieci nudne. Oto kilka wskazówek, jak dobrze bawić się z dziećmi podczas przerwy międzysemestralnej:

Biblioteka. Szkoła zamknięta? To nie problem – biblioteki publiczne są nadal otwarte. Nie chodzi oczywiście o to, by wysłać dziecko do czytelni i kazać mu czytać książki od rana do wieczora. Wiele lokalnych bibliotek podczas przerw w nauce uruchamia specjalne programy dla dzieci, w których przewidziane są liczne atrakcje. Odwiedź swoją dzielnicową bibliotekę i sprawdź, co szykuje na ferie!

Wizyta w muzeum. Przerwa zimowa to idealny czas na zwiedzanie muzeów i galerii sztuki. W ciągu roku szkolnego większość muzeów i galerii otwarta jest w godzinach lekcyjnych, więc nasze dzieci nie mają za bardzo szansy na obejrzenie proponowanych w tych instytucjach wystaw. Czas więc to zmienić. Zabierz dzieci do muzeum, znajdź interesującą wystawę, którą będą w stanie docenić nawet młodzi. Co istotne, wiele muzeów i galerii oferuje zniżki, a nawet darmowy wstęp dla dzieci w wieku szkolnym.

Kino. Wyjście całą rodziną do kina może być dość kosztowną rozrywką, szczególnie w weekendowy wieczór. Ale kto powiedział, że do kina chodzi się tylko wieczorami i tylko w weekendy? Wiele kin oferuje specjalne zniżki na seanse w ciągu dnia, a także specjalne seanse dla dzieci w niedzielne poranki. Skorzystaj z tego!

Obozy zimowe

Jeśli wolisz wysłać swoje dzieci na kolonie, masz do wyboru bardzo wiele opcji. Obozy zimowe dla dzieci organizowane są przez wiele biur podróży i innych instytucji w kraju i za granicą. Możesz także wybrać typ obozu, na który pojedzie twoje dziecko. Do dyspozycji masz pełną ofertę obozów narciarskich i snowboardowych dla dzieci i młodzieży, a także obozy językowe. Bez względu na to, co wybierzesz, jest spora szansa, że twoje dziecko wróci z obozu zimowego wypoczęte, pełne wrażeń i gotowe na szkolne wyzwania.

Dowiedz się więcej na https://www.atas.pl/pl/obozyzimowe


Materiał partnera zewnętrznego