Klocki na komisariacie

0
648
klocki komisariat
Playmobil policja ma w odwodzie jednostki specjalne. Poruszają się opancerzonymi furgonetkami i wyposażone są w najnowocześniejszy oręż | fot.: materiał partnera

Pocieszne ludziki Playmobil przynoszą frajdę dzieciom już od bardzo wielu lat. Obok legoludków są najpopularniejszymi klockami na świecie. Co ciekawe, wszystkie mają uśmiechnięte buzie, nawet “czarne charaktery”. Dlatego też są tak lubiane przez nasze pociechy. Wiele dostępnych serii – a wciąż powstają nowe – umożliwia tworzenie niezwykłych scenariuszy zabawy. W jednej z nich znajdziemy policjantów i złodziei. 

Odgrywanie ról

Dzieci często naśladują dorosłych. W ten sposób kształtują swoją wyobraźnię. Wcielają się także w różne wykonawców różnorodnych zawodów. Przeważnie chłopcy przyjmują rolę policjantów. Stróże prawa bowiem są dla nich uosobieniem odwagi i poświęcenia. Również rzezimieszkowie są interesujący, lecz z nieco innych powodów – odznaczają się pomysłowością i brawurą. Dzieci więc odgrywają zarówno role jednych, jak i drugich. Część rówieśników zatem planuje ucieczkę, a pozostali opracowują plan pochwycenia tych nicponi.

Miasto Playmobil

Do zabawy dzieci chętnie używają klocków z serii City Action. Miasto ludzików Playmobil tętni życiem. Dzieci jadą autobusem do szkoły, natomiast dorośli kierują się do pracy. Natomiast w tym czasie niektórzy nie zadowalają się uczciwą pracą. Tworzy się przestępczość zorganizowana. Przestępcy są bardzo kreatywni, większość czasu spędzają na wymyślaniu sposobów na przechytrzenie policjantów. Do drudzy są w ciągłym pogotowiu. W siedzibie głównej policji  przebywa komendant. Kiedy otrzymuje zgłoszenie o przestępstwie, wówczas wysyła odpowiednie siły, by sprostały wyzwaniu. 

Policjanci i złodzieje

Tak się składa, że szef gangu znów szykuje spektakularną akcję. Tym razem przestępcy podkradają się pod komisariat. Czyżby chcieli sterroryzować policjantów? Owszem, a przy okazji zamierzają wyswobodzić jednego ze swoich ludzi. Niedawno został pochwycony. Szelmy chcą go odzyskać, żeby nie wydał swoich towarzyszy. Plany mogą pokrzyżować im policjanci na służbie. Tak się składa, że dotarli do planów przestępców i przygotowują uderzenie wyprzedzające! Przygotowani są także na posiłki ze strony nicponi. Dlatego też Playmobil policja ma w odwodzie jednostki specjalne. Poruszają się opancerzonymi furgonetkami i wyposażone są w najnowocześniejszy oręż. Szykuje się wiele emocji i zwrotów akcji.

Oczywiście, jest to jeden z niezliczonych scenariuszy zabawy, jakie mogą realizować dzieci podczas spędzania czasu z klockami Playmobil. Poprzez klocki nasze latorośle wzmocnią moc swojej wyobraźni, wymyślając dla swoich figurek coraz bardziej zaawansowane i porywające przygody!

Materiał partenra