Klocki drewniane – zabawka, która wspiera rozwój Twego dziecka

0
504
drewniane klocki
Zabawa klockami wpływa na poszerzanie wyobraźni, zwłaszcza przestrzennej | fot.: stock.adobe.com

Są uniwersalne, ponieważ przeznaczone dla dziecka w każdym wieku, niezależnie od tego czy to dziewczynka, czy chłopiec. Pomagają w rozwijaniu wyobraźni i pobudzaniu kreatywności. Zachęcają do ruchu i wpływają na koordynację Twojego malucha. Do tego jeszcze łączą pokolenia i wpływają na przyjazne budowanie więzi pomiędzy rodzicem a dzieckiem. Sprawdź, dlaczego drewniane klocki są tak ważne dla poprawnego rozwoju Twojej pociechy.

Dlaczego dzieci lubią drewniane klocki?

To bardzo użyteczne zabawki, które pozwalają na wyczarowanie z drewnianych klocków wszystkiego, co sobie dziecko tylko zamarzy. To nie tylko możliwość budowania wysokich konstrukcji, ale też sposób na pierwsze dodawanie i traktowanie klocka, jako wyjątkowego gadżetu. Może on być wszystkim: warzywem, cegłą lub środkiem płatniczym. Ograniczeniem jest tylko dziecięca wyobraźnia. Maluchy uwielbiają wznosić i burzyć wieże. Dzięki powtarzaniu takiej czynności wzmacniają mięśnie i kształtują swoją postawę. Proste formy ułatwiają dziecku chwyt, dlatego to chętnie wybierany przedmioty do wspólnych zabaw. Zachęcają również do podtrzymywania relacji, zarówno wśród rówieśników, jak i dorosłych, kiedy podczas zabawy klockami wchodzą w interakcje.

Drewniane klocki ­– bezpieczna zabawka

To naturalne akcesoria zabaw i są w pełni bezpieczne. Dziecko nie jest w stanie ich połknąć, a surowiec, jakim jest drewno, nie jest w stanie mu zaszkodzić. O ile nie są pokryte farbą i lakierem o niewiadomym pochodzeniu, nawet po wzięciu przez dziecko do buzi, nie powodują negatywnych skutków. Klocki drewniane są przyjazne i ekologiczne. Nie wpływają na zły stan środowiska naturalnego. Wykazują właściwości antystatyczne, nie przyciągają kurzu. To ponadczasowe produkty, które dziecko nie jest w stanie zniszczyć. Nie są ciężkie, dlatego, jeśli maluch rzuci klockiem, nie zrobi nim krzywdy ani sobie, ani innym. Takie akcesoria służą całej rodzinie, przez wiele lat. Rosną razem z Twoim maluchem.

Jak zabawa drewnianymi klockami wpływa na rozwój dziecka?

Zabawa klockami wpływa na poszerzanie wyobraźni, zwłaszcza przestrzennej. Ma to przekład na późniejsze dziedziny, z jakich dziecko będzie korzystać, jak na przykład matematykę. Dzięki klockom dzieci ćwiczą swoją motorykę. Trenują chwytanie dłonią, uczą się rozpoznawać kształty i widzenie przestrzenne. Edukują się z zakresu logicznego myślenia i podejmowania decyzji. To ważne, by wiedzieć, jak położyć klocek, by cała konstrukcja nie upadła. Maluch tak próbuje dobierać poszczególne elementy, żeby otrzymać pożądany efekt. To wszystko składa się na proces i rozwój twórczy, motoryczny, fizyczny i psychologiczny dziecka.

Klocki drewniane to zabawki uniwersalne, z których można zbudować wszystko. W pełni bezpieczne i naturalne. Niezbędne do tego, by Twój maluch w praktyczny sposób uczył się o tym, co go otacza, ale również odkrywał swoje talenty i umiejętności. Jeżeli Twoje dziecko nie posiada jeszcze drewnianych klocków, koniecznie je kup. To dobra inwestycja, w lepszą przyszłość Twojego malucha.

Materiał partnera