Jaką biżuterię wybrać dla dzieci?

0
590
biżuteria dla dziewczynki
W przypadku takich okoliczności jak urodziny, imieniny, czy Dzień Dziecka biżuteria jest dobrym pomysłem na prezent dla małej dziewczynki lub nastolatki | fot.: materiał partnera

Złote, pozłacane i srebrne wyroby jubilerskie to akcesoria przeznaczone nie tylko dla dorosłych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby również dzieci nosiły tego typu dodatki – muszą one jednak być w pełni dopasowane do ich wieku. Bardzo ważne, żeby takie błyskotki nie były zbyt przytłaczające i nie dominowały w dziecięcych stylizacjach. Już teraz sprawdź, czym kierować się przy wyborze biżuterii dla najmłodszych, którą możesz im wręczyć jako prezent z jakieś wyjątkowej okazji.

Biżuteria dla dzieci jako prezent na Chrzest Święty lub Pierwszą Komunię

Biżuteria dla dzieci, podobnie jak modele dla dorosłych, dzieli się na tą dedykowaną chłopcom, jak i dziewczynkom. W przypadku tej pierwszej grupy dominują przede wszystkim złote łańcuszki, na których zawieszony zostaje krzyżyk. Taki upominek wręcza się najmłodszym w związku z Chrztem Świętym lub Pierwszą Komunią. Te wydarzenia są okazją do podarowania dziewczynkom zarówno takich łańcuszków, ale również kolczyków (w formie niewielkich sztyftów, jak i małych kółek) oraz bransoletek (przyjmujących postać minimalistycznych, cienkich łańcuszków o prostym splocie).

Tego typu podarunki już od wielu lat cieszą się dużą popularnością i często są wręczane młodym osobom w związku ze wskazanymi wydarzeniami. Dzięki swojemu uniwersalizmowi oraz ponadczasowości stanowią upominki, których wartość nigdy nie przemija. Jeśli postawi się na wysokiej jakości wyroby jubilerskie, cechujące się solidnością i starannością wykonania, mogą one towarzyszyć dziecku przez wiele lat, nawet do momentu, aż wkroczy ono w dorosłe życie.

Wyroby jubilerskie – trafione podarunki na urodziny, imieniny lub Dzień Dziecka

W przypadku takich okoliczności jak urodziny, imieniny, czy Dzień Dziecka biżuteria jest dobrym pomysłem na prezent dla małej dziewczynki lub nastolatki. Wiek odgrywa tutaj ogromne znaczenie, ponieważ zupełnie inne akcesoria pasują do osoby, która ma pięć lat, a inne do tej w wieku na przykład dwunastu lat.

Na jakiego typu dodatki warto wtedy stawiać? Sprawdzi się przede wszystkim to, co urzeka swoją prostotą. Należy więc wybierać pośród minimalistycznych wyrobów jubilerskich, wśród których znajdują się na przykład:

  • modne naszyjniki celebrytki,
  • bransoletki w postaci delikatnych, łączonych ze sobą łańcuszków,
  • malutkie kolczyki w formie wkrętów.

Asortyment większości sklepów z biżuterią jest obecnie bogaty w produkty dedykowane najmłodszym klientom. Biżuteria Sadva jest tego najlepszym przykładem. Znajdują się tam produkty utrzymane w stonowanej stylistyce, a więc idealne dla dzieci – zarówno pod względem wizualnym, jak i w kontekście bezpieczeństwa ich użytkowania.

Dostępne są między innymi kolczyki o ciekawym kształcie – przypominające motylki, sowy, serduszka, czterolistne koniczynki, skrzydła, czy znaki nieskończoności. Najpopularniejsze bransoletki dla dzieci to subtelne ozdoby nadgarstków w formie kolorowych sznureczków, na których zawieszona zostaje malutka srebrna lub złota zawieszka, niejednokrotnie zdobiona błyszczącymi cyrkoniami lub wielobarwnymi koralikami.

Biżuteria dla dzieci – podsumowanie

Szukasz prezentu dla dziecka? Możesz wybierać pośród wielu interesujących opcji. Zabawki, ubranka, słodycze – to tylko przykłady upominków, które na pewno przypadną do gustu najmłodszym. Ciekawym pomysłem jest także zakup biżuterii. Będzie ona stanowiła trwałą pamiątkę, przez długi czas przypominającą o jakimś ważnym wydarzeniu z przeszłości. A to jest wartość nie do przecenienia.

źródło zdjęć: freepik.com

Materiał partnera