Jak wybrać pojemnik na smoczek

0
789
smoczki dziecięce
Każdy rodzic wie, że smoczek warto mieć przy sobie, niezależnie czy jesteśmy z dzieckiem w domu, czy na długim spacerze | fot.: materiał partnera

Pojemnik na smoczek jest niezbędny, jeśli chcemy, aby ten pozostał czysty. Pamiętajmy, że często zdarza się, że dziecko rzuca smoczek na ziemię czy dotyka nim innych przedmiotów. Pojemnik na smoczek pozwala utrzymać jego higienę, a w niektórych opakowaniach zmieści się również smoczek zapasowy. Jakie są rodzaje pojemników na smoczki i o czym pamiętać wybierając ten dla naszego malucha?

Do czego służy pojemnik na smoczek?

Każdy rodzic wie, że smoczek warto mieć przy sobie, niezależnie czy jesteśmy z dzieckiem w domu, czy na długim spacerze. Potrzeba ssania u niemowląt jest bardzo silna, a smoczek imituje ten odruch, sprawiając przy tym, że dziecko łatwiej się uspokaja, szybciej wycisz i dużo łatwiej zasypia. Niestety maluchy często wyciągają go z buzi, bawią się nim, a niezadowolone potrafią go wyrzucić z łóżeczka lub wózka. Właśnie dlatego warto mieć ze sobą pojemnik na smoczek, który pozwala zachować go w czystości, a w razie zabrudzenia, podać maluchowi zapasowy. Wybierając się z dzieckiem na spacer lub w miejsce, gdzie dostęp do bieżącej wody może być nieco utrudniony, warto zabrać ze sobą więcej niż jeden smoczek. 

Rodzaje pojemników na smoczki

Wybierając akcesoria dla najmłodszych, rodzice mogą dopasować ich kolor do posiadanej wyprawki, co szczególnie doceniają młode mamy, przykładające sporą wagę do wyglądu. To również sposób na odróżnienie smoczków dwójki dzieci. Wśród dostępnych modeli można wybrać pojemnik w jednolitym kolorze lub z motywem kwiatowym czy bohaterem ulubionej bajki. Pamiętajmy, że dzieci często intryguje kolor, a przyczepiony do wózka pojemnik mogą traktować jak zabawkę. Jeśli widzimy, że pociecha szczególnie reaguje na intensywną barwę, warto to wykorzystać. W sprzedaży dostępny jest też pojemnik przezroczysty. Wówczas nie trzeba go otwierać, aby sprawdzić, czy smoczek na pewno jest w środku. Zwłaszcza jeśli właśnie spieszymy się do wyjścia.

Pojemniki na smoczki dostępne są nie tylko w wielu wzorach i kolorach, ale także różnych wielkościach. Warto zdecydować się na taki, w którym zmieścimy dwa smoczki — podstawowy i zapasowy. Równie duży wybór mamy, jeśli chodzi o mocowanie, które powinno być wygodne i zapobiegać zgubieniu gadżetu. Pojemniki na smoczki można włożyć do torby przy wózku lub z tej z dziecięcymi akcesoriami, ale też można przypiąć je do elementu wózka, dziecięcego fotelika czy paska od torby za pomocą specjalnego zapięcia lub wygodnego rzepu. Niektóre modele wyposażone są w dodatkowe otwory, które umożliwiają swobodną cyrkulację powietrza, przez co mokry smoczek szybciej wysycha. Mimo że pojemnik na smoczek wydaje się gadżetem, szybko docenimy jego funkcjonalność. Dlatego też powinien mieć mocne, ale szybkie w obsłudze otwarcie, np. na zamek. 

Ważne, aby pojemnik na smoczek posiadał oznaczenie, potwierdzające wykonanie go z nieszkodliwego materiału. Jest to szczególnie ważne przy produktach dedykowanych dla najmłodszych.

Materiał partnera