Jak wybrać dekoracje na komunię?

0
620
dekoracje na komunię
Takie szczególne wydarzenie wymaga przygotowania niebanalnych dekoracji, które będą adekwatne do charakteru uroczystości | fot.: stock.adobe.com

Pierwsza Komunia Święta to wielkie wydarzenie w życiu każdego katolika. Jest to także świetna okazja do zorganizowania spotkania w większym gronie rodzinnym, dlatego warto zadbać o wyjątkową oprawę tego typu wydarzenia. Tym bardziej że piękne dekoracje na komunię można bez problemu zamówić online. Zatem jak dokonać właściwego wyboru?

Jak udekorować stół na komunię?

Komunia to ważna religijna uroczystość, podczas której dziecko po raz pierwszy przyjmuje Eucharystię. Takie szczególne wydarzenie wymaga przygotowania niebanalnych dekoracji, które będą adekwatne do charakteru uroczystości. W tym celu można postawić na stole ozdobne szklane wazony z ciętymi kwiatami lub elegancki kryształowy świecznik. Poza tym obrus na komunię powinien być biały a na nim można położyć gładki bieżnik w kolorze złotym lub kremowym. Dekorując stół nie należy zapominać także o dopasowanych serwetkach, które zwykle składa w rulonik lub efektowny wachlarz. Na stole dobrze będą się prezentowały również takie dekoracje na komunię jak płatki róż oraz niewielkie figurki komunijne.

Unikalne kompozycje z balonów

Dekorując salę lub wybrane pomieszczenie, warto zamówić balony z helem, których kolorystyka i grafika będzie dopasowana do Pierwszej Komunii Świętej. Obecnie bardzo dużym powodzeniem cieszą się na przykład balony w kształcie gołębi, serca, hostii lub zwykłe balony z konfetti. Co ważne na takich balonach powinien się znaleźć spersonalizowany napis, a także grafika w postaci kielicha z hostią lub Pisma Świętego. Chcąc stworzyć trwałą dekorację na komunię z balonów, warto do nich dokupić specjalny ciężarek, dzięki któremu będzie można wygodnie uporządkować balony i ustawić je w dowolnie wybranym miejscu.

Słodki barek dla gości

Słodki barek, czyli inaczej candy bar, to bardzo modne rozwiązanie stosowane powszechnie w trakcie ważnych imprez i uroczystości. Dlatego szukając ciekawych dekoracji na komunię, warto zdecydować się także na szklane bombonierki i patery, za pomocą których można wspaniale wyeksponować ciasta, czekoladki, pączki czy muffinki znajdujące się na candy barze. Ponadto do ozdobienia słodkiego baru można użyć również takich dekoracji na komunię jak gustowne foremki na muffinki, toppery do ciast lub upominki dla gości w postaci drobnych pudełeczek ze słodyczami.

Przy czym najlepiej wybierać dekoracje na komunię wykonane z dobrej jakości materiałów tak, aby można z nich było swobodnie korzystać przez całe przyjęcie. Poza tym zamawiając dekoracje na komunię warto zachować umiar, ponieważ zbyt wiele dekoracji może wywołać odwrotny efekt do zamierzonego. Ponadto to ważne, by wszystkie ozdoby podkreślały charakter i doniosłość Pierwszej Komunii Świętej w sposób subtelny i nienachalny.

Materiał partnera