Jak kupować odzież dla nastolatków? Czym się charakteryzuje moda młodzieżowa?

0
2217
trendy nastolatki
Moda młodzieżowe to wyzwanie dla niejednego rodzica | fot.: materiał partnera

Moda młodzieżowa jest przede wszystkim bardzo różnorodna. Nie ma tutaj jednego lub dwóch obowiązujących stylów. Producenci ubrań dla nastolatków dostrzegają i doceniają ich potrzebę autoidentyfikacji, także poprzez strój.

Rodzicu, nie wybieraj za mnie 

Moda młodzieżowe to wyzwanie dla niejednego rodzica. Wyobrażenie na temat tego, jakbyśmy chcieli ubrać dziecko często zupełnie mija się z tym, jak ono samo chce się ubrać. Nie warto jednak na siłę na dziecko narzucać własnych projekcji, kupować mu ubrań, które kompletnie mu się nie podobają. Oczywiście nie oznacza to, że na każdy modowy wybór swojego syna lub córki musisz piać z zachwytu, natomiast postaraj się otworzyć na proponowane przez nastolatka stylizacje. Jeśli uznasz, że są zbyt radykalne, szukajcie kompromisu. Daj jednak dziecku przestrzeń wolności. Ubrania o rebelowym charakterze wcale nie muszą odstraszać. Na ReporterYoung znajdziecie wiele propozycji, które pozwolą podkreślić buntowniczy charakter nastolatka, a tobie zaakceptować powstałe stylizacje. 

Jaki charakter ma moda młodzieżowa?

Próba jednoznacznego określenia mody młodzieżowej jest wyjątkowo skomplikowana. Składają się na nią bowiem ubrania o bardzo różnym charakterze. Oczywiście jednym z najbardziej charakterystycznych trendów w modzie młodzieżowej jest rebel look, który odpowiada nie tylko nastolatkom o bardziej buntowniczym charakterze, ale i tym, którzy cenią sobie po prostu oryginalne projekty odzieżowe. Nie brakuje jednak także ubrań dla miłośników minimalistycznego stylu. Proste koszule, gładkie spodnie, delikatne dodatki to zestaw, który chętnie wybiera naprawdę spora grupa nastolatków. W końcu są także – szczególnie w modzie dla dziewczynek – pastelowe, zwiewne, bardzo delikatne propozycje inspirowane stylem folk czy boho. Obok rebel look najbardziej silnym trendem jest jednak chyba styl sportowy. Nastolatki kochają wygodne, luźne ubrania, oversizowe bluzy, komfortowe parki i kamizelki. Do tego koniecznie sportowe obuwie, w tym cały czas zyskujące na popularności sneakersy. 

Jak pogodzić funkcjonalność z modą?

Wydaje się, że w przypadku mody młodzieżowej ten problem właściwie nie istnieje. Przede wszystkim dlatego, że ubrania dla nastolatków z założenia są wygodne, komfortowe, raczej oversizowe niż bardzo dopasowane do sylwetki. Oczywiście wiele zależy od konkretnego modelu, natomiast fajny desing bardzo często idzie w tym przypadku razem z wygodą. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby rodzic swoim doświadczonym okiem sprawdził jakość materiału, jego typ, sposób wykonania. Warto zwrócić uwagę na wszystkie te elementy, ponieważ mają one później przełożenie na to, czy dziecko lubi konkretne ubranie, czy nie czuje się w nim do końca komfortowo. Wybór stylistyki, motywu, grafiki na koszulkę lepiej jednak pozostawić już wyłącznie nastolatkowi, szanujące jego prawo do noszenia tego, co mu się naprawdę podoba. 

Materiał partnera