In vitro w Warszawie – szansa na powiększenie rodziny

0
2058
Kobieta w kolorowej sukience w ciąży
Istnieje kilka sposobów, którymi można zrealizować zapłodnienie komórek. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pary, które od dłuższego czasu bezskutecznie starają się o dziecko, powinny udać się do specjalistycznej kliniki, w której doświadczeni lekarze ocenią stan ich zdrowia i możliwości powiększenia rodziny. Konieczne może okazać się zrobienie przynajmniej kilku badań. Po analizie wyników, lekarz zdecyduje, która z metod leczenia będzie najbardziej odpowiednia lub czy para od razu powinna skorzystać z procedury zapłodnienia in vitro w jednej z warszawskich poradni. Metodę tę poleca się osobom, którym prostsze sposoby leczenia nie pomagają. W tych przypadkach program zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro jest bardziej skuteczny i zaawansowany. Dzięki pary mogą znacznie zwiększyć swoje szanse na posiadanie potomstwa.

Jak wygląda procedura in vitro w Warszawie?

Istnieje kilka sposobów, którymi można zrealizować zapłodnienie komórek. W klinice w Warszawie, która specjalizuje się metodą in vitro, specjaliści stosują wszystkie dostępne metody zapłodnienie pozaustrojowego oraz sposoby, które pomagają w leczeniu niepłodności – https://warszawa.klinikabocian.pl/oferta/in-vitro. Metoda in vitro polega na zapłodnieniu w warunkach laboratoryjnych. Szczególnym tutaj czynnikiem jest wiek kobiety, jakość nasienia oraz czas trwania niepłodności. Po szczegółowym wywiadzie lekarza z parą oraz odpowiednich badaniach, specjalista będzie mógł dobrać odpowiednią metodę in vitro. Istnieje kilka sposobów metody in vitro: klasyczne zapłodnienie, docytoplazmatyczna iniekcja plemników ICSI, docytoplazmatyczne podanie morfologicznie wyselekcjonowanych plemników IMSI, testicular sperm aspiration, wizualizacja wrzeciona kariokinetycznego oraz nacięcie otoczki zarodka.

In vitro w Warszawie dla bezpłodnych par

Moment, w którym para dowiaduje się, że ich starania się o dziecko mogą nie przynosić żadnych rezultatów może być trudny. W tym momencie para powinna wzajemnie się wspierać, dużo ze sobą rozmawiać oraz wyjaśnić, czego od siebie wzajemnie oczekuje i jakie rozwiązania bierze pod uwagę. Oprócz otwartych i szczerych rozmów z lekarzem zajmującym się zapłodnienie in vitro w Warszawie, pomocna może być wizyta u doświadczonego psychologa, który pomoże parze przejść przez ten etap w życiu oraz zmniejszy stres i szkodliwe napięcie panujące w związku. A jak wiadomo ciąża, aby w przyszłości prawidłowo się rozwijać, potrzebuje spokoju – warto zapewnić go już dziś, aby przygotować zarówno kobietę, jak i mężczyznę na ten wyjątkowy, ale także bardzo wymagający czas.

 


Materiał partnera zewnętrznego